• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech I try....

szerintem azzal, hogy az akváriumban sózol vissza, csak magadat csapod be a gh/kh fel fog borulni. Nekem is nehéz volt megszokni, ezzel a tds értékkel együtt kell élni. Amúgy mióta átáltam vékony tápozásra majdnem 100 tds értéket csökkent az akva víze úgy, hogy a gh/kh arány megmaradt, no3, po4 csökkent sokat.
Nekem pont ellenkezőleg nem volt jó. Nem szeretek hordóba sózni. Vízcsere után sózok az akiba mindig ugyan avval az aránnyal és probléma mentes az arány.
 
Valahogy éreztem, hogy Kínait fogsz írni 😊 ilyen műszereket nem vennék ott..A csapvízet soknak találom. Vegyél ioncserélt vizet. Ha nem nulla az érték akkor rossz a kalibrálás
A csapvíz "mentségére" szoljon...elég sz@r minőségű... 😁
 
Igen, nalam kb 1 hónapot ment az akva csapvízzel, aztán átálltam RO-ra és 120-150es vízzel cserélek....az arányaim többé kevésbé beálltak, a TDS viszont nem akar csökkenni....

Egy jó ideje már én is elengedtem ezt, viszont a Chihiros Doctor miatt elkezdett újra foglalkoztatni, hogy valójában, hogy is kellene beállítani a dokit, hogy megfelelően működjön. Sajnos a magas TDS miatt nem volt rá megfelelő magyarázat és 500 fölött nem is javasolják a használatát...egyelőre 416on vagyok.....elképzelhető hogy a doki tolta fel a TDS-t?
Elvileg az EI tápozással nem lehet levinni 120-150 tds-re ezt is vedd figyelembe...hiszen elvileg túl van tolva minden elemmel a vízed jó esetben XD
 
Elvileg az EL tápozással nem lehet levinni 120-150 tds-re ezt is vedd figyelembe...hiszen elvileg túl van tolva minden elemmel a vízed jó esetben XD
Nem is akartam annyira levinni, szimplán baromi soknak gondolom a 400+t...olyan 250 környékén már jónak gondolnám....
 
Nálam a csapvíz 214ppm és az sok. Ezek a növények a lágyabb vízet szeretik 120-160-ig ha erre is jól emlékszem 😊
az értékre jól emlékszel :) de nem mindegy, hogy a tds mitől magas(asványi anyagok, vagy táp) Az ada termékben(ha jól emlékszem azt használsz) nincs N,P így neked alapból sokkal kisebb a tds-d mint a Green Aqua Micro, macroval :) de ezek csak számok, a növényeket kell figyelni ,mennyire "boldogok".
 
az értékre jól emlékszel :) de nem mindegy, hogy a tds mitől magas(asványi anyagok, vagy táp) Az ada termékben(ha jól emlékszem azt használsz) nincs N,P így neked alapból sokkal kisebb a tds-d mint a Green Aqua Micro, macroval :)
3 hónapja vagyok ADÁs előtte Green Aqua Macro, Microt toltam ott fix 140ppm volt most 130 ADÁval. Csak azért váltottam mert elegem lett a heti növény nyírásból.
 
Beállva volt fix 140. Vízcserekor, ez függött attól, hogy néha több ment le 070 és 090ppmet sóztam vissza kb. 125-130ra és 140nen stagnált.
Nálad valami nagyon ki volt számolva :) Elvileg az EI tápozás után fél órával ha mérsz A tds 15-30-cal nő minden nap. Ezért is kell a heti vízcsere, hogy a felgyülemlet tápanyag nagy részét kived a vízből. Amennyiben minden nap egyforma értéket kapsz vízcsere sem kellene.(persze az összetétel nem mindegy)

Az ada-val is nőnie kell vízcserétől-vízcseréig a tds értéknek, csak sokkal kisebb mértékkel. Több GA videóban is amikor Balázs mért a stúdióban, volt köztük olyan akvárium ami 160, de 226 tds-s is :)
 
Nálad valami nagyon ki volt számolva :) Elvileg az EI tápozás után fél órával ha mérsz A tds 15-30-cal nő minden nap. Ezért is kell a heti vízcsere, hogy a felgyülemlet tápanyag nagy részét kived a vízből. Amennyiben minden nap egyforma értéket kapsz vízcsere sem kellene.(persze az összetétel nem mindegy)

Az ada-val is nőnie kell vízcserétől-vízcseréig a tds értéknek, csak sokkal kisebb mértékkel. Több GA videóban is amikor Balázs mért a stúdióban, volt köztük olyan akvárium ami 160, de 226 tds-s is :)
Balázsnál 226ot még nem láttam 168at igen. Nálam ADÁnál 125nél állok meg és 135nél magasabb értékem még nem volt és GA GH/KH+ használok. A GA tápnál meg Seachem bufferekkel sóztam. belőttem a pH értéket és úgy hagytam... ezekután, hogy mitől maradt mindig 140, ne kérdezd :)
 
Igen, nalam kb 1 hónapot ment az akva csapvízzel, aztán átálltam RO-ra és 120-150es vízzel cserélek....az arányaim többé kevésbé beálltak, a TDS viszont nem akar csökkenni....

Egy jó ideje már én is elengedtem ezt, viszont a Chihiros Doctor miatt elkezdett újra foglalkoztatni, hogy valójában, hogy is kellene beállítani a dokit, hogy megfelelően működjön. Sajnos a magas TDS miatt nem volt rá megfelelő magyarázat és 500 fölött nem is javasolják a használatát...egyelőre 416on vagyok.....elképzelhető hogy a doki tolta fel a TDS-t?
Egyébként lehet, hogy itt a bibi. ha jól értelmezem, előre besózod a RO vízed 120-150re viszont azt nem veszed számításba ami az akiban marad. én ezért sózok akiba és nem hordóba. Kövi vízcserénél ne sózd a vízet, engedd rá az akiban lévőben és mérj. ha kevés az érték tudod korrigálni. ha úgy is sok még mindig tudsz leszívni a vízből és teszel még plusz sózatlan vízet. De ha rosszúl értelmeztelek akkor bocsesz.:)
 
Egyébként lehet, hogy itt a bibi. ha jól értelmezem, előre besózod a RO vízed 120-150re viszont azt nem veszed számításba ami az akiban marad. én ezért sózok akiba és nem hordóba. Kövi vízcserénél ne sózd a vízet, engedd rá az akiban lévőben és mérj. ha kevés az érték tudod korrigálni. ha úgy is sok még mindig tudsz leszívni a vízből és teszel még plusz sózatlan vízet. De ha rosszúl értelmeztelek akkor bocsesz.:)
Lehet, hogy megpróbalom így a következő alkalommal....bár a KH GH arány a visszasózóval nem az igazi még mindig, ezért bufferelem még pluszban Seachem equilibriummal.....
 
Lehet, hogy megpróbalom így a következő alkalommal....bár a KH GH arány a visszasózóval nem az igazi még mindig, ezért bufferelem még pluszban Seachem equilibriummal.....
Az equilibrium ugyan az mint ha csak gh+ adnál (szerintem) nekem azt mondták stabilizálja a pHt. De nem tette, le is szotam róla. Legyen Gh+od meg Gh/Kh+ od. Ha kevés a gh több gh+ kevesebb gh/kh+ kell. Ha ez idővel beáll akkor már csak a gh/kh+ kell adni. Nálam így vált be. De én amúgy sem vagyok teszt őrült. TDS meg pH azt jóccakát 😁
 
Egyébként lehet, hogy itt a bibi. ha jól értelmezem, előre besózod a RO vízed 120-150re viszont azt nem veszed számításba ami az akiban marad. én ezért sózok akiba és nem hordóba. Kövi vízcserénél ne sózd a vízet, engedd rá az akiban lévőben és mérj. ha kevés az érték tudod korrigálni. ha úgy is sok még mindig tudsz leszívni a vízből és teszel még plusz sózatlan vízet. De ha rosszúl értelmeztelek akkor bocsesz.:)

Egyszer már sikerült ily módon majdhogy nem túl lágyítania a vizet. Akkor még 500 fölött volt a TDS-e, a GH pedig csak 3,5 volt!

Lehet, hogy megpróbalom így a következő alkalommal....bár a KH GH arány a visszasózóval nem az igazi még mindig, ezért bufferelem még pluszban Seachem equilibriummal.....

Én még mindig azt mondom, hogy mielőtt kevésbé sóznál vissza, mérd meg a GH-t, KH-t, ha az magas, csak akkor sózz vissza kisebb mértékig!

Jó lenne persze azt is tudni, hogy konkrétan milyen az a kínai TDS mérő, amit használsz, mert pl. amíg a GW TDS mérő a vezetőképesség TDS-re váltása során a kisebb szorzót használja, elég sok mérő, köztük pl. a kínai Xiaomi a magasabb szorzóval dolgozik. Nekem van mindkét féle mérőm, ha ugyanazt a vizet bemérem mindkét fajtával, a GW mondjuk 120-at mér, a másik fajtával ez úgy 160 ppm.
 
Back
Oldal tetejére