• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hyphessobrycon amandae - Amanda lazac

Dzsungel nálam is van, szaporulat egyelőre nincs. :(
Pedig van 40+ amanda, sok telt hasú ikrás nőstény is. Lágyvíz, minden földi jó...

Nem baj, akkor veszek hozzájuk még 20-at. :D
 
Dzsungel nálam is van, szaporulat egyelőre nincs. :(
Pedig van 40+ amanda, sok telt hasú ikrás nőstény is. Lágyvíz, minden földi jó...

Nem baj, akkor veszek hozzájuk még 20-at. :D
Előbb utóbb majd látni fogsz mini amandakat,csak ha nem elég gyorsak akkor hamar befalja őket valaki.
 
Na tegnap vettem 20at a meglévő 45 mellé. Hát az újoncok durván színtelenek még ahhoz képest is amilyen a régi csapat volt betelepítéskor, első lakóként az akvában. Remélem idővel megjön a színük a jó tartás okán... A kereskedésbe pénteken jöttek, egy napra rá jöttek hozzám, szerintem durva extra sokk volt nekik az elmúlt két nap. :)
 
Nagyon nem vagyok elégedett... szinte semennyit sem színesedtek az új halak, a régiek egy nap elteltével már sokkal vörösebbek voltak...


Ha egy hét múlva sem vörösödnek be, visszaviszem mind a 20-at a vadvilágba...
 
Vörös cyclops fagyasztott és dennetle nano gran.
Még azért van idejük de ez eddig elég rosszul fest. :( A hímek már azért színesedtek picit, a nőstények továbbra is szinte átlátszóak. :(
 
Utoljára módosított:
Hát, a jövevény halakat etethetem bármivel, azt már látom, hogy nem lesz soha olyan gyönyörű rézvörös színük, mint az első 50-es, import csapatnak. Amolyan barnás, fakóvörös színt értem el eddig náluk, pedig kapnak minden földi jót, kétféle dennerle tápot, és vörös ciklopsztot minden nap többször is.
Tanulság: nagyon alaposan nézzétek meg milyen tenyészetből vesztek amandákat. :D

Kiszedni sem nagyon tudom őket, hogy elajándékozzam, hálót látnak azonnal irány a susnyás. :) Kipecázhatatlanok.
 
Hát, a jövevény halakat etethetem bármivel, azt már látom, hogy nem lesz soha olyan gyönyörű rézvörös színük, mint az első 50-es, import csapatnak. Amolyan barnás, fakóvörös színt értem el eddig náluk, pedig kapnak minden földi jót, kétféle dennerle tápot, és vörös ciklopsztot minden nap többször is.
Tanulság: nagyon alaposan nézzétek meg milyen tenyészetből vesztek amandákat. :D

Kiszedni sem nagyon tudom őket, hogy elajándékozzam, hálót látnak azonnal irány a susnyás. :) Kipecázhatatlanok.
Ajánlom figyelmedbe az üvegpipát, azzal könnyebben ki tudod halászni őket mint hálóval.
http://www.greenaqua.hu/hu/green-aqua-garnela-kiemelo-pipa.html
 
Kiszedni sem nagyon tudom őket, hogy elajándékozzam, hálót látnak azonnal irány a susnyás. :) Kipecázhatatlanok.

Az enyémek tuti bemennének a halcsapdába. Úgy húznak a süllyedő garnélakaja után, hogy szerintem észre se vennék a félbe vágott palackot.
Igazi kis kajagépek. :D
Persze így egy kicsit körülményesebb volna kiszedni őket, ráadásul ami bátrabb hal, az hamarabb bemegy, hacsak nem rakod ki a "behajtás kizárólag nő nevű halaknak" táblát. :D
(Ja! Mi tűzlazacok vagyunk...)

Vagy akváriumbontás. Én így csinálom majd egy-két hét múlva... ;)
 
Valakinek táplálkoznak a vízfelszin közelében? Vagy csak nálam ilyen betojiak, hogy kizárólag fenék közelben esznek?
 
ja a lényeg lemaradt… szerettem volna lemezes kaját adni nekik, de az mire elkezd sölyedni, szinte használhatatlan. Van valami nagy kedvenc, amit szeretnek? mármint ami mindenkinél működött...
 
ja a lényeg lemaradt… szerettem volna lemezes kaját adni nekik, de az mire elkezd sölyedni, szinte használhatatlan. Van valami nagy kedvenc, amit szeretnek? mármint ami mindenkinél működött...
Nálam a dennerle gourmet menu és a dennerle color booster kedvükre való. Van hogy felnyúlnak érte a felszínre, de inkább az a jellemző, hogy süllyedés közben kapkodják el.
 
nézegettem már én is, de nem mertem megvenni, mert olcsónak nem olcsó… Nem kell már morzsolgatni? elég pici nekik?
 
Back
Oldal tetejére