• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hyphessobrycon amandae - Amanda lazac

Szia.Nekem egy 182l-es akváriumba 20db van,de simán elférne meg 20.Neked 15-20 lenne ideális.Szerintem.
 
Szia.Nekem egy 182l-es akváriumba 20db van,de simán elférne meg 20.Neked 15-20 lenne ideális.Szerintem.

Ok köszi
akkor 20db
ha jól olvastam akkor nektek is hasonló számnál kezdenek bátrabban viselkedni
esetleg arra tudnál valamit mondani ,hogy egyszerre mennyit telepíthetek?
fontos lenne mert az akva új és nem szeretnék meglepit.
előre is köszi :)
 
Sziasztok.
némi keresgélés után én is erre a halra szavazok
lenne pár kérdésem
mennyit lehet egy 97l-es aksiba rakni?
10 rc garnéla mellé + lehet egy sziámi algázó géb vagy egy pillangó tarkasügér
mekkora csapatot lehet egyszerre telepíteni és milyen időközönként?
Nálam egy bruttó 120 literesben 22 van, de kevésnek tűnik a csapat. Ha jó a szűrés, a vízcseréket sem hanyagolod, akkor véleményem szerint 30-40 simán elfér egy ekkora helyen.
 
1200l/h
11,5l tartály kb 9 l aktív szűrőtérfogat asszam megteszi :)
nem írnál valamit a telepítésre vagy ez nem is így van?
megy bele rc garnéla is 10 db vagy ezek mellé is elfér a 30 ?
bocs ha hülyék a kérdéseim ,de ez így még nem kerül semmibe és
ha már
nem vettem semmi jószágot jobb szeretném ezeket előre tudni ;)

azt olvastam sok helyen , hogy 6 hal utána 1 hét türelem azután megint 6 hal...

bocsi..... vízcsere heti 40%
 
Utoljára módosított moderátor által:
1200l/h
11,5l tartály kb 9 l aktív szűrőtérfogat asszam megteszi :)
nem írnál valamit a telepítésre vagy ez nem is így van?
megy bele rc garnéla is 10 db vagy ezek mellé is elfér a 30 ?
bocs ha hülyék a kérdéseim ,de ez így még nem kerül semmibe és
ha már
nem vettem semmi jószágot jobb szeretném ezeket előre tudni ;)
Garnélákat nem kell számolnod, így igen, mehet ennyi. Garnéla meg akármennyi mehet bele.
A szűrésed elég nagy, így nyugodtan mehet bele 30-40 db amanda.
Beszoktatás mint más halaknál: a hozott vízhez adsz beállt akváriumi vizet, 10-15 percenként emelve az adagot, majd 3 ilyen ciklus után (amikor már a hozott víz és a z akvárium vize közel azonos) pedig hálóval átemelheted őket. Mivel csapathalak, rögtön összeverődnek, így nincs értelme elválasztva berakni őket. Van aki puff belerakja őket az új környezetbe, de az nem túl barátságos!

azt olvastam sok helyen , hogy 6 hal utána 1 hét türelem azután megint 6 hal...

bocsi..... vízcsere heti 40%
heti 50% inkább.
 
Utoljára módosított moderátor által:
oké köszi a szakszerű választ!
minden világos;)

a vízcsere ok mert kb 40l vizet cserélek csak valamiért 100l vizet számolok.......
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok egy kis segítséget kérnék.

Van nekem 54 literben 11 ilyen halacsom, és nem nagyon látni őket, lámpaoltáskor kajálásra jönnek elő. Mit tegyek hogy napközben is lehessen látni halakat ?
-Vegyek még 9 db-t?
- Vegyek 10 db Boraras brigittae - Zöldsávos törperazbórát ?

-Vegyek 10db Danio margaritatus - Galaxy razbóra, Gyöngy dánió -t bár ettől kicsit tartok mert olyan halat szeretnék ami nem eszi meg a sakura garnikat (kicsiket sem).

Most elég buja a növényzet és így eltudnak benne kalandozni, gondolom kopasz aksiban nem tudnának elbújni, az biztos hogy az erős fény és a nagy flow zavarja őket.


köszi
 
Szia
Kezdő vagyok de nagyon:oops:
Én is ilyen halakat fogok tartani viszont a jelenlegi pénzhiány miatt még nincsenek meg:(
előnye viszont az, hogy így beteg módon naponta guglizom a kis hülyéket.
amit eddig sikerült kiderítenem velük kapcsolatban az, hogy a fényt idővel szokják meg csak valamint amit a "nano halas" oldal is jól megfogalmazott ( nagyobb 20 fős rajban viselkedésük megváltozik és az egyébként félős halak a nyílt vízen bandáznak)
Ha videókat keresel ott is a legkisebb raj kB. 20-30 ami azért árulkodó.
Egyéb fajok tartását illetően nincs tapasztalatom így ebben nem tudok segíteni de majd a többiek biztos(y)

Esetleg ha leírnád a technikád az sokat lendítene a szakszerű tanácsban ( szűrés, világítás, stb.) + ha tudsz kép is jól jön.;)
 
Sziasztok egy kis segítséget kérnék.
Van nekem 54 literben 11 ilyen halacsom, és nem nagyon látni őket, lámpaoltáskor kajálásra jönnek elő. Mit tegyek hogy napközben is lehessen látni halakat ?
-Vegyek még 9 db-t?
- Vegyek 10 db Boraras brigittae - Zöldsávos törperazbórát ?
-Vegyek 10db Danio margaritatus - Galaxy razbóra, Gyöngy dánió -t bár ettől kicsit tartok mert olyan halat szeretnék ami nem eszi meg a sakura garnikat (kicsiket sem).
Most elég buja a növényzet és így eltudnak benne kalandozni, gondolom kopasz aksiban nem tudnának elbújni, az biztos hogy az erős fény és a nagy flow zavarja őket.
köszi
Az akváriumod nem túl nagy, ez meghatározza, mennyi halat telepíthetsz bele. Más hal is van benne?
A "nagy flow" jelentékeny szűrést is jelent? Ha igen, akkor mindenképpen érdemes további amandákat beszerezni, mert igazi rajhal. Pont ezért, kis mérete dacára sem javasolják nano-ban tartani.
A korlátozott méret miatt, és mivel ezek bátorítása a célod, nem érdemes más fajokat mellérakni, nem fogják bátorítani őket.
Ha a szűrésed jó, akkor még 10-14 hal biztosan elfér, és a bátorság is megérkezik...
A galaxyk garnélakedveléséről vannak ilyen meg olyan tapasztalatok is, de valóban többek említik, hogy szeretik a garnélákat csócsálni, ld. itt is a fórumukon: Danio margaritatus - Galaxy razbóra, Gyöngy dánió | Page 20 | Magyar Akvakertész Fórum vagy itt: The Celestial Pearl Danio Forum • View topic - CDPs Eating Cherry Red Shrimp?
Jó szerencsét!
 
Utoljára módosított:
Köszi mindenkinek.

Van benne 5db Törpe szívóharcsa meg a sakurák meg a 11 Amanda. Tetra 400 van alatta 1l siporaxxal és 1l matrix-troppal + 100ml Seachem Purigen. 2x24w T5 van felette , 1 cső üzemel jelenleg (vagy 2 próbaképp).

Relatív a nagy flow (nagyobb vízhozamú szűrővel biztos nagyobb :) ), végül is attól is függ hova rakom a kijövő csövet, hány esőztetővel, vagy nélküle.


üdv
 
Sziasztok !
Alig találtam meg a topikot. A kérdésem az lenne aki tart ilyen halat hogy valakinél már szaporodott az állomány ?
Érdekes hogy az adatlapján mindenhol azt olvasom hogy könnyen szaporodik,na nálam ez nem így van pedig a feltételek és a halak egészségével nincsen probléma.
Köszi a választ !;)
 
Sziasztok !
Alig találtam meg a topikot. A kérdésem az lenne aki tart ilyen halat hogy valakinél már szaporodott az állomány ?
Érdekes hogy az adatlapján mindenhol azt olvasom hogy könnyen szaporodik,na nálam ez nem így van pedig a feltételek és a halak egészségével nincsen probléma.
Köszi a választ !;)

Társas akváriumban szerintem nem fog működni a szaporodás, ahhoz meg kell teremteni bizonyos feltételeket, de ha ezek adottak, akkor nagy valószínűséggel megmaradnak a kicsik, az adatlapon a könnyű erre utal.
Mindenképpen külön választani az ikrás nőstényt egy kisebb akváriumba, és beállítani a vizet. A diszhal.info-n van leírás róla:

"Tenyésztése egyszerű, megfelel egy 5 literes akvárium is, csupán a kikelt kis halak indítóeleségéről kell gondoskodni. A lágy, 3 NK° keménységű, 6 pH értékű és 25-26 °C hőmérsékletű vízben másnap vagy harmadnap ikráznak. Szabadon ikrázók, Ikráikat finomszálú növények levelei közé rakják, amelyek száma 30-60. Íkrázás után célszerű a tenyészállatokat kivenni. Az ikrák 24-30 óra múlva kelnek ki, és további 4 nap múlva úsznak el. A kishalakat papucsállattal etethetjük az első héten, utána jöhet a frissen kelt sórák. A tenyésztés nehézsége abból fakad, hogy rendkívül kis eleséggel nevelhetők a kezdeti időben. Egyhónapos korukra elérik az 5-7 mm hosszúságot."
 
Sziasztok !
Alig találtam meg a topikot. A kérdésem az lenne aki tart ilyen halat hogy valakinél már szaporodott az állomány ?
Érdekes hogy az adatlapján mindenhol azt olvasom hogy könnyen szaporodik,na nálam ez nem így van pedig a feltételek és a halak egészségével nincsen probléma.
Köszi a választ !;)
Nekem is hihetetlen de ma eszre vettem egy tűzpiros kb 1 cm nagysägu új jövevényt!Elég bátran uszkäl a többi(kb 20)társa között!Gyarapszik a társaság!:D:D:D
 
Nekem is hihetetlen de ma eszre vettem egy tűzpiros kb 1 cm nagysägu új jövevényt!Elég bátran uszkäl a többi(kb 20)társa között!Gyarapszik a társaság!:D:D:D
Milyen lágy vízben vannak? gratulálok hozzá [emoji1]
 
Sziasztok !
Alig találtam meg a topikot. A kérdésem az lenne aki tart ilyen halat hogy valakinél már szaporodott az állomány ?
Érdekes hogy az adatlapján mindenhol azt olvasom hogy könnyen szaporodik,na nálam ez nem így van pedig a feltételek és a halak egészségével nincsen probléma.
Köszi a választ !;)
Én egyszer kíváncsiságból különraktam pár darabot.
CSak ők voltak az akvában, még garnéla sem volt.
Pár nap múlva a víz felszín és az üveg találkozásánál figyeltem fel a kb két mm hosszú, talán 1/3 mm átmérőjű picikre. Lehettek ránézésre 20-30-an. Ott "lógtak" orral felfele, függőlegesen reggel, napközben eltűntek, aztán másnap ugyanez.
Sajnos nem tudtam mivel etetni őket, így elpusztultak.
Ha majd lesz lehetőségem, azért meg szeretnék még egyszer próbálokzni velük.;)
 
Én biz' most előkészítettem egy 8 literes akváriumot, és már pár napja megy benne a szivacsos akasztósszűrő, meg némi növény.
Lassan átrakok pár Amandát oda. A kérdés az, hogy milyen arányban célszerű? Vagy csak 1 nőstényt és 1 hímet tegyek? A nőstények közül többnek is jó nagy pocakja van...
 
182 literbe 28-an költöztek be két hete első körben. Félénkségnek nyomát sem láttam.
Ma este még 12 darab csatlakozott a csapathoz.
Minden szinten úszkálnak és többnyire elől vannak. Még az áramlás sem zavarja őket, sőt szándékosan felúsznak, majd visszasodortatják magukat.
 
Sziasztok!
Úgy néz ki, szert teszek egy csapat amandára.
Az lenne a kérdésem, hogy mivel irodai akváriumról lenne szó, a hétvégi nem etetéseket hogy tolerálják?
Azaz péntek délután tudnám etetni őket, legközelebb hétfő reggel férek hozzájuk.
Kibírnak így egy hétvégét, vagy feltétlenül kell nekik egy automata etető?
(63 literes akva, kb 50 garnéla az eddigi lakók)
 
Back
Oldal tetejére