• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hygrophila pinnatifida

Most elbizonytalanítottatok. :(
hnorbitól hoztam egy adagot, easy carbo meg micro+macro megy, tropica táptalaj, anvironment talaj, majd' 1W/liter fény, de nagynyomású CO2 na az nincs (még).
Lehet, hogy nem marad meg nálam?
Biztos vagyok benne, hogy a feltételeiddel nem lesz gond vele. Tápozásra kell odafigyelni, néhol barna pöttyök lehetnek a levelein, ez hiánytünetre utalhat.
CO2-t érdemes lenne minèl hamarabb beiktatni a rendszerbe a fényed és a csúcsra járatott tápozásod mellé, elsötétítéssel nem fogod tudni az algásodást legyőzni.
 
Icci-picci gondom van evel a növénnyel, lyukadnak ki a levelei és kezdenek elhulni. Valakinek valami ötlete ?
 
Ezeket elolvastam, lássuk ha megtolom kicsit a tápot mi lessz, meg visszateszem a tükröt a cső mögé.
 
Srácok, kinek milyen tapasztalata van: áramlást mennyire szereti?
Nálam most telibe kapja. Nem erős, de lengeti elég rendesen a leveleit.
Nem nagy dolog, ha át kell helyezni, de ha szereti, akkor inkább hagyom.
 
Kötözve sikeresen tartottam, de vajon aljzatba gyökereztetve lehet-e tartani?
Nálam szereti az aljzatot egy tápgolyóval. Nagy gyökeret ereszt. Utánna ha ki szeretnéd húzni, csak méretes földlabdával jön.
 
30-40 cm magas bokrot akarok belőle, olyan sűrűt, amilyét csak lehet. Metszem úgy ahogy pl. a Rotalát kell ilyenkor? Ha a hosszabb szálakat elvágom, ez is Y-ba megy tovább?
 
Kerdesem lenne ehhez a novenyhez. HOgyan tudom a leveleit kis meretuen tartani, illetve hogyan kell metszeni ha nem szeretnem hogy felfele novekedjen? Nalam no mint a bolond, vassal szepen pirosodik, viszont mivel kis akvarium ezert kezdi elveszteni az aranyait a hosszu levelek miatt.
 
Kerdesem lenne ehhez a novenyhez. HOgyan tudom a leveleit kis meretuen tartani, illetve hogyan kell metszeni ha nem szeretnem hogy felfele novekedjen? Nalam no mint a bolond, vassal szepen pirosodik, viszont mivel kis akvarium ezert kezdi elveszteni az aranyait a hosszu levelek miatt.
Jo kerdes, nalam is felfele nö eröteljesen. Szerintem ha levagod a hajtasait, mindig kette agazva nö tovabb. Az oldalhajtasokon veszem eszre, melyeket indakrol hoz, hogy azok tovabb kisebbek maradnak. Szerintem az a titka, hogy ezeket a kis hajtasokat kell lecsipkedni es tovabb növeszteni, nem tudom a többiek ezt megerösitik-e.
 
Kerdesem lenne ehhez a novenyhez. HOgyan tudom a leveleit kis meretuen tartani, illetve hogyan kell metszeni ha nem szeretnem hogy felfele novekedjen? Nalam no mint a bolond, vassal szepen pirosodik, viszont mivel kis akvarium ezert kezdi elveszteni az aranyait a hosszu levelek miatt.
A nagy leveleket le kell vágni, egy idő után veszi a lapot, és kisebb leveleket hoz.
 
Ebből elég nehéz szép bokrot csinálni, nagyon sűrűn kell nyírni mert felfelé megy sajna mindegy mennyi fény van.
 
Back
Oldal tetejére