• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hygrophila pinnatifida

meszes

Kertész szaki
Meglepődve látom, hogy nem találtam az oldalon, ennek a növénynek boncolgatására alkalmas témát.

Hygrophila pinnatifida

Család: Acanthaceae
Származási hely: India
Magasság: 15-40 cm
Szélesség: 15-30 cm
Fényigény: alacsony-nagyon magas
Hőmérséklet: 20-28 °C
Vízkeménység: lágy-nagyon kemény
pH tolerancia: 5.5-8
Növekedési ütem: lassú
Igény: közepes
 
Utoljára módosított moderátor által:
Nem hiába kerestem, mert kérdéssel fordulnék felétek.
Tehát mi is kell a növénynek! Illetve nálam mi nem oké.

2-3 naponta leszállingózik róla egy egy levél, ez mitől lehet? Avagy ez természetes jelenség ültetés után 1-2 hétben?
Úgy nagyjából a fenti paramétereknek megfelelek..
 
Nagyjából a fenti paraméternek a Holt-tengertől a Balatonig minden megfelel. Szóval az enyhén szólva is túlzó :sneaky::sneaky:;)
Ellenben én nem tudok a kérdésedre érdemben válaszolni, mert nekem se maradt meg, ledobálta a leveleit és eltűnt. Már kétszer. Szerintem kemény a vizem:astronaut::droid:. Remélem neked segítenek az okosak, és akkor én is tanulok valamit. (y)
 
Nagyjából a fenti paraméternek a Holt-tengertől a Balatonig minden megfelel. Szóval az enyhén szólva is túlzó :sneaky::sneaky:;)
Ellenben én nem tudok a kérdésedre érdemben válaszolni, mert nekem se maradt meg, ledobálta a leveleit és eltűnt. Már kétszer. Szerintem kemény a vizem:astronaut::droid:. Remélem neked segítenek az okosak, és akkor én is tanulok valamit. (y)

Valóban jó lenne némi segítség, vagy alátámasztás, vagy bármi, mi lehet ennek az oka, mert eléggé tetszik a növény! Főleg, ha egyszer besűrűsödne!
 
Nálam úgy nőtt mint a bolond! Rengeteg mellék hajtást hozott alig bírtam csetkelni lefele. High tech akváriumról van szó , sajnos arról infót nem tudok adni ,hogy szerényebb környezetbe mit produkál.
 
Remélem neked segítenek az okosak, és akkor én is tanulok valamit. (y)

Üdv! Nekem low-tech-ben vannak, 3 akvában élnek, békességben. TDS 140-220 közt, akvánként változó.
Fényre ültesd inkább, vagy ne ültesd... :) hiszen fa odúban, kőrepedésben, vagy akár mohába dugdosva is elindul.
CO2 kell neki szerintem, de élesztős v. harangos rendszerben is jól érzi magát.
Nem gyors, de ha elkapja az ívet, kiirthatatlan. Ha felkopaszodik, elvágni levélpár felett kb. 5-8 millivel, csúcshajtás ledug. Ennyi. (y)
 
Szia!

Az első két hétben ez még simán lehet ültetési stressz. Nálam kb 3 hete lett ültetve, full RO-ban úszik Green Aqua Macro+micro+foszfo+vas kombóval etetem, egy Aquasky van felette, ennek ellenére ha nem is haldoklik, de csak ül és duzzog. Szerintem sok idő kell neki, mire beszokik, neked meg sok türelem hozzá :)
 
Nálam is ez a helyzet. High tech körülmények között RO vízben a kezdetektől nő mint a bolond. Tropica könyv szerint közepes igényű, szerintem igényli a CO2-t
 
Megvan hozzá mindenem elméletileg!
Esetleg Co2 nem jut annyi a jobb sarokba mint máshova! De valamennyi csak van mert fotoszintetizál..
Tehát etetem is őket, fény is van neki.. Igazából baja nem lehetne 10 Kh ban van tárolva. Meg esetleg a Ph ra lehetne panasza, mert azt kezdetektől fogva nem tudom csökkenteni.. A fene se tudja miért.
Más így már nem jut eszembe mi lehet a problémája.. reménykedek csak az ültetés miatt ilyen és nem dog el majd mindent.;)

Köszi srácok.
 
Fényre ültesd inkább, vagy ne ültesd...
Igen ezt később olvastam, én ültettem, elvileg fényre, kicsit stagnált míg bírta tápanyaggal aztán Feladta. Második szintén.

CO2 kell neki szerintem, de élesztős v. harangos rendszerben is jól érzi magát.

Citromsavas van,tudom,hogy nem egyenlő a nagynyomásúval, de azért valamennyit kéne kapni belőle. Mondom ezt úgy, hogy azért állítólag ez se egy expert növény.
Szerintem engem egyszerűen utál. Sajnos a kapcsolatunk plátói, mert én meg imádom...:LOL::LOL::LOL:
Minimum harmadszor még újrapróbálom- aztán tényleg feladom.:nailbiting::nailbiting:
 
@Dukenukem , először egy nagy adag karácsonymohát növesztettem a fa kiálló részére, aztán ebbe dugtam bele pár pici darabot. A száruk beért a vízbe, a hajtáscsúcs éppen hogy kilógott a mohából a víz fölé. Aztán eltelt pár hónap és kis bokor lett belőle. Soha nem nyírtam rajta semmit, most kb. 30cm magas és a lámpa fölé kezd nőni.
 
@Dukenukem , először egy nagy adag karácsonymohát növesztettem a fa kiálló részére, aztán ebbe dugtam bele pár pici darabot. A száruk beért a vízbe, a hajtáscsúcs éppen hogy kilógott a mohából a víz fölé. Aztán eltelt pár hónap és kis bokor lett belőle. Soha nem nyírtam rajta semmit, most kb. 30cm magas és a lámpa fölé kezd nőni.
na ezaz ami kellett :D
kis darabok nincsenek... de átnevelek emers-szé néhány apróbbat és majd úgy kötözöm fel mohával :)
 
Most elbizonytalanítottatok. :(
hnorbitól hoztam egy adagot, easy carbo meg micro+macro megy, tropica táptalaj, anvironment talaj, majd' 1W/liter fény, de nagynyomású CO2 na az nincs (még).
Lehet, hogy nem marad meg nálam?
 
Az kizárt dolog, mert nem tudom. :D Minden földi jót megadsz neki, nem látom okát, hogy miért ne maradna meg.
 
Egy hónapot csak kibír, kb. addigra lesz meg a zseton a nagynyomású CO2 rendszerre. :)
 
Back
Oldal tetejére