• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hydrocotyle verticillata

probalta valaki ezt a novenyt Co2 nelkul?
azon gondolkodom hogy erezne magat egy low tech ben..
 
Szerintetek a sziámi algázók szeretik enni a Hydrocotyle japán leveleit? Mert nekem szinte kivétel nélkül valami megrágta az összes levelét :( Vagy talán valami betegsége van?
 
Én felkötöttem szőlőtőkére, de mállik szét a szára és a levelei. Világítás 53lumen/liter, CO2 nincs, táp sincs. Friss indítás, igaz némi beállt vizet tudtam hozzáadni.
Levágjam a tönkrement részeket, vagy inkább hagyjam békén?
 
Szerintetek a sziámi algázók szeretik enni a Hydrocotyle japán leveleit? Mert nekem szinte kivétel nélkül valami megrágta az összes levelét :( Vagy talán valami betegsége van?

Nekem is ez a bajom. Néhány levél meg van rágcsálva. Néhánynak meg hiányzik a szinte az egész közepe... Bacopa ugyanez. Kevés táp vagy valami jószág eszi.
Tegnap kiszedtem vagy 40-50 csigát, gondoltam megszűnik a rágcsálás, de nem így lett.
 
Nekem is ez a bajom. Néhány levél meg van rágcsálva. Néhánynak meg hiányzik a szinte az egész közepe... Bacopa ugyanez. Kevés táp vagy valami jószág eszi.
Tegnap kiszedtem vagy 40-50 csigát, gondoltam megszűnik a rágcsálás, de nem így lett.
Én arra gyanakszom, hogy a növény így próbál alkalmazkodni a megváltozott körülményekhez. Elszórja a haszontalan leveleket, és a tartalékaiból újakat növeszt. Ami már alkalmasabb az aktuális vízben való megélésére. (ha feltételezzük, hogy nem állatok zabálják le)

Amit miatt gondolom: a Hydro nálam is ezt csinálja, viszont a szár végén ott díszelegnek a gyönyörű zöld új levelek és a gyökerek. Aztán persze lehet hogy nem ez a magyarázat.
 
Sziasztok!Szálakra szétvágva(egy levélként)ültettem!Beindul így is,vagy jobb lett volna bokros formában benyomni a talajba?
 
Back
Oldal tetejére