• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hydrocotyle sibthorpioides maritima

viktorlantos

Alapító
Admin
Tropica ismertetője szerint:

Család: Apiaceae
Származási hely: Délkelet-Ázsia
Magasság: 3-8 cm
Szélesség: 5-10+ cm
Fényigény: magas-nagyon magas
Hőmérséklet: 20-28 °C
Vízkeménység: nagyon lágy-közepes
pH tolerancia: 6-8
Növekedési ütem: lassú
Igény: igényes

A Hydrocotyle sibthroipides ’maritima’ egy gyönyörű növény, melyet sajnos nagyon nehéz tartani. Az intenzív megvilágítás nagyon fontos. A természetben száraz helyeken terem, melyeket néha elönt az árvíz. Hydrocotyle ’maritima’ néven is árulják.

http://www.greenaqua.hu/hydrocotyle-sib ... itima.html
http://www.tropica.com/plants/plantdesc ... x?pid=039A

Kicsit elhanyagolt növény a Hydrocotyle Verticillata-hoz képest, pedig egy sokkal finomabb növény. Dúsabbra és csoportokba nő, valaminek a tövébe ültetve jó kis természetes hatást lehet elérni vele. A múlt évi ADA contest top 27 akváriuma közül nagyon sok akváriumban ott volt ez a növényke. Nem véletlenül.

039A.jpg


0006wo.jpg
 
Sziasztok!
Aki próbálta már ezt a növényt tartani,kérem nyilatkozzon!Régebben vettem a GA shopban 2 cseréppel.Mivel még nem volt kész a hardscape az új akiban,ezért beraktam cserepestől a régibe,amiben szépen el is voltak,nőttek meg minden.Ültetéskor levelenként szátvagdostam(kb 1 cm-nyi inda darabon van 1-2 levél),és úgy ültettem el.A probléma az,hogy az állomány kb fele rohad,mállik,és ötletem sincs,hogy miért.Amazoniába ültettem,most még csak Káliumot,és micro tápanyagokat kap,valamint kb 15 centivel lejjebb került a lámpától.Ezek a paraméterek,akinek volt hasonló tapasztalata,ossza meg velem!Köszi ;)
 
Mikor beűltettem, nállam a nagyobb levelek mállottak szét és jöttek az új kis levelek, ilyen rohadást nem tapasztaltam, viszont az írásodból az jön le hogy friss indításról van szó és gondolom kevesebbet is világítasz, ez talán lehet egy féle gond a másik hogy a lágy vizet szereti! ;) Viktor nanójában is ami a GA shopban van és kb.2 vagy 3 hetes nagyon szépen fejlődik, igaz ö csak betette nem ültette el!!
 
Köszi!A lámpát feljebb húztam,de mióta van ez a mállás(elöször sötétzöldre vált,aztán szinte elfolyósodik) lejjebb engedtem.A lágy vizet megpróbálom,a régi medencében az volt,ebben nem úgy látszik vissza kell térnem rá.
 
Cecska said:
Mikor beűltettem, nállam a nagyobb levelek mállottak szét és jöttek az új kis levelek, ilyen rohadást nem tapasztaltam, viszont az írásodból az jön le hogy friss indításról van szó és gondolom kevesebbet is világítasz, ez talán lehet egy féle gond a másik hogy a lágy vizet szereti! ;) Viktor nanójában is ami a GA shopban van és kb.2 vagy 3 hetes nagyon szépen fejlődik, igaz ö csak betette nem ültette el!!

Nano akiban is volt egy kis mállás az első héten. De ezeket a leveleket levágtam és az új hajtások és levelek gyönyörűek és egészségesek.
Gondolom az alkalmazkodás miatt van. Mert még átalakult növénynél is jelentkezik.
 
Ezzel nem is lenne baj,de már kb a fele elpusztult,és az új hajtásokat se látom,ezért kezdtem aggódni. :(
 
Kedves Kollégák! Érdeklődnék, hogy ennek a növénynek a tarka változatával (variegata) volt-e már dolga valakinek? Víz alatt életképes?
A hétvégén voltunk a szülőknél, és ott a tóban eléggé elburjánzott, ezért szétültettem, s gondoltam hozok pár szálat az akváriumba próbának... ha a víz alatt nem marad meg, akkor emers küldetése lesz.
 
Ez miben különbözik a Tripartita Japonica-tól? A Google ugyanolyan képeket dobott mindkettőről.
 
Ha elolvasod a GA oldalán mit ír egyikről és másikról, akkor igényeiben, növekedési jellemzőiben eltérőek, de pl a tripartitának szerintem (képekről nézve) mélyebben szabdalt, "lóherésebb" a levele. Valahol maritima szerintem levélalakban (méretben?) valahol félúton van a tripartita és a verticillata között.

Szerk.: nem a GA oldalán olvastam, valahol máshol, de a lényeg ez.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére