• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hydrocotile Sp.

Mar latom hogy ezzel a novenyel sok gondom lesz, mert 2 hetes az akvarium de a tobbi novenyhez kepest iszonyatosan no. A kerdesem az lenne hogy mi a titka a szep egybefuggo aljzatnak, suru nyiras, mert nalam most felfele is hozza a nagyobb leveleket.
Ha már nagyon hosszúak a szálak szakaszonként visszadugdosod a talajba. Én így csináltam, jól is nézett ki, de alatta nagyon összegyűlik mindenféle piszok. Porszívózni lehetetlen, mert kiszedi a növényt.
Így nézett ki.
WP_20170424_20_15_25_Pro (2).jpg WP_20170424_20_16_54_Pro.jpg
 
Tetszik ez a növény, a mohához hasonlóan "öregbíti" az akváriumot. Sajnos nálam low-ban nem maradt meg. Az okát nem tudom, de volt egy-két fekete neonhal, ami előszeretettel csipkedett belőle...
 
Sziasztok.. szeretnék kérni egy kis segítséget... a tripartita növényem nekem nem nagyon nő. Most van 2 hónapja hogy egy pár szálat kaptam belőle. 2 hónap alatt szinte alig nőtt valamit.. a többi növényem szépen nőnek...
Naponta 5ml macrot adagolok. Hétvégenként 25-30 l cserevíz a 125l ből, akkor adok plantert bele 6-7ml-t. Nagy nyomású co2 használok még mellé. A Talaj Manado + Aqua Basis, illetve használok még aquaplant tabletát a HM alatt.. KH:8 GH:8,5 Ph:7.1-7.3 között. A fény 2x24w T5 + 8520 Led dimmelve kb 80% hajtva most.
 
Sziasztok.. szeretnék kérni egy kis segítséget... a tripartita növényem nekem nem nagyon nő. Most van 2 hónapja hogy egy pár szálat kaptam belőle. 2 hónap alatt szinte alig nőtt valamit.. a többi növényem szépen nőnek...
Naponta 5ml macrot adagolok. Hétvégenként 25-30 l cserevíz a 125l ből, akkor adok plantert bele 6-7ml-t. Nagy nyomású co2 használok még mellé. A Talaj Manado + Aqua Basis, illetve használok még aquaplant tabletát a HM alatt.. KH:8 GH:8,5 Ph:7.1-7.3 között. A fény 2x24w T5 + 8520 Led dimmelve kb 80% hajtva most.

A drasztikus növekedéshez picit több fény kellene. Lehet tápozást is kipróbálnám másképp. Leginkább a folyékony oldalon mivel a táptabik itt nem nagyon számítanak.
A CO2 nincs nagyon felpörgetve gondolom ezen kicsit emelhetnél.
 
A drasztikus növekedéshez picit több fény kellene. Lehet tápozást is kipróbálnám másképp. Leginkább a folyékony oldalon mivel a táptabik itt nem nagyon számítanak.
A CO2 nincs nagyon felpörgetve gondolom ezen kicsit emelhetnél.
Azt is mondták hogy emeljem fel a növényt... hogy közelebb legyen a fényhez...
 
Back
Oldal tetejére