• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hydor Prime 20 external canister filter

Bodó Richárd

Nézelődő
Sziasztok,

Jó 10 évvel ez előtt volt nekem egy 165 literes akváriumom, (és egy 90 literes is). A nagyban egy Hydor Prime 20 dolgozott nagyon szépen. Mostanság azt látom, hogy Tetra és Eihem (ha jól írom) a favorizált márkák. Azt kérdezem tőletek, hogy mit javasoltok, maradhatok-e a (400 l/h teljesítményű) Hydornál, vagy váltsak más márkára majd ?

Ha igen, milyenre ?

Elvárásom: 400-600 l/h, csendes működés, 100-150 literes leendő akvárium.
Ár: max 20.000 ft.


Olyan jónak tartjátok-e a Hydor Prime 20-at, mint én ?
Kíváncsian várom a véleményeteket !

Köszönettel: R.

130617110930_prime_famn_xxx4.jpg
 
Szia, én egy prime 10-et használok 30 literben. Oda bőven elég ez. Előtte egy 100 lietresben használta akitől vettem, de az már nagyon határeset szerintem. Ugyanezt gondolom a prime 20-ról, 150 literbe határeset. Ha nem lesz sok növény, dzsungel, akkor még megfelelő lehet, de így is csak low-techbe.
Egyébként teszi a dolgát, könnyen kezelhető, takarítható.
 
Jah, van egy 112 literes low-tech akváriumom is, ami alatt TetraEx 800 megy, bőven elég, csendesebb, mint a hydor.
 
Sziasztok,

Jó 10 évvel ez előtt volt nekem egy 165 literes akváriumom, (és egy 90 literes is). A nagyban egy Hydor Prime 20 dolgozott nagyon szépen. Mostanság azt látom, hogy Tetra és Eihem (ha jól írom) a favorizált márkák. Azt kérdezem tőletek, hogy mit javasoltok, maradhatok-e a (400 l/h teljesítményű) Hydornál, vagy váltsak más márkára majd ?

Ha igen, milyenre ?

Elvárásom: 400-600 l/h, csendes működés, 100-150 literes leendő akvárium.
Ár: max 20.000 ft.


Olyan jónak tartjátok-e a Hydor Prime 20-at, mint én ?
Kíváncsian várom a véleményeteket !

Köszönettel: R.

View attachment 24969
Szia Ricsi.
Nem akarlak elkeseríteni de szerintem nem sokan tartják jónak ezt a szűrőt. Alapból sokat fogyaszt.Szerintem nem is csendes. És a valós szállítási mennyiség is töredéke mint ami rá van írva. Ezen felül ha ezek a problémák amik valljuk be azok, még beleférnek a tűrőképességedbe akkor jön a kis méretű szűrőtartály.
Ha erre azt mondod ez még elviselhető, ám legyen. A favorizált másik kettő igazából csak közkedveltséget élvez, értem ezt valóban csöndes, elfogadható szűrőméret, elfogadható vízhozam, és ami a legfontosabb a szerviz háttér. Ha a hydorodnak bármi baja lesz, vagy van, a garancia érvényesítése sok ideg nyelés után, új szűrő vételre fog késztetni vagy hosszú polgári peres gyomorsav termelés következik. Te mérlegelsz ez csak egy vélemény. Pont a napokban készült ki idegileg az egyik akvakertész kolléga az új garis rábeszélt hodor-jára miután garanciális ellátás helyett hátat fordítottak neki.
Szerintem az ada, az eheim, a tetra, a jbl, nem egyszerűen favorizált, hanem kiforrott, jól működő megbízható márkák.
 
Köszönöm Mindenkinek, az Atman-t nem is ismertem ...
Sok néven ment az évek folyamán ez a szűrő. 2006-ban mikor elkezdtem az akváriumozást akkor még Aquatech Astro , néven árulták, nekem már Evolution néven volt. Több évig gond nélkül használtam, így bátran tudom ajánlani, főleg mert ezekben még nincs kézi feltöltő pumpa ami a legtöbb ilyen szűrő gyenge pontja és itt kezd el ereszteni mind, legyen az Tetra vagy Eheim.
 
Back
Oldal tetejére