• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

HWA - WabiScapers

Nekem továbbra is kész rejtély ez a kis kocka a dolgozószoba ablakában amit év elején kísérletnek indítottunk a gyerekekkel. Adtam neki pár hetet de már eltelt kb 7 hónap és minden él benne. Eddig kétszer cseréltem le a fólia tetejét, mert a növény kinyomta és vágni kellett, és adtam neki 2x sima vizet a 7 hónap alatt. Ennyi. Nem értem, de tetszik. Persze nem olyan profi mint amiket itt mutattok, de él ez is.
 

Attachments

  • Screenshot_20210825-134043.png
    Screenshot_20210825-134043.png
    {memory} MB · Megtekintések: 58
Kísérletnek remek. Tanuló kocka. Itt megtapasztalod, mi mennyit bír, aztán ha komolyabban nekifekszel, nem ér majd csalódás.
Szuper! A lényeg, hogy te élvezed, nektek tetszik. Ez alapvetően hobbi, nem kiállításra meg versenyre készül itt mindenki.
Majd a következők, amiket összeraksz egyre szebbek és szebbek lesznek. 👍
 
A Terra Baset megtűzdeltem egy kis Fittonia-val. Előtte alaposan megnyírtam a kikandikáló MC-t és mohákat, hogy ezzel is új sarjak hozására bírjam.
Sajna az Afterpartys moha néhány helyen beadta a kulcsot, így hol ezzel, hol azzal igyekszem pótolni.
Amióta egy Twinstar pirít felette, határozottan erőre kapott.

IMG_0176.JPG
 
Ez az új pilács azért pirít neki rendesen.👍🏻
Igen, jó döntés volt megvennem, mert jobban fejlődnek a növények, és a színük is szebb.
De vissza kell vegyek, mert a Fittoniából - levélszegélytől eltekintve - kiszívta a zöld színt, mint törölközőből a nap.
IMG_0257.jpg
Mögötte meg a H. pinnatifida UK hozza az új hajtásokat.
Már csak az kell, hogy Gyöngyi nővérből kiűzzem a hasmenést. A lelkem betojt, hogy "hát ezek vízinövények". Közben olyan pöpec kertje van, meg kókuszhéjba pozsgás "wabit" állít össze.
Na szóval, még nálam van, de remélem, hamarosan oda kerül, ahová szántam.
 
Nos, egy kis idő után, újra jelentem, hogy mi is történt itt.
Ez volt a fogadtatás:



IMG_20211102_220223.jpg
Lepel nélkül:
IMG_20211102_220358.jpg
IMG_20211102_220407.jpg

Már a második szívattyút vágtam haza.
Most már anélkül fog üzemelni, és remélhető hogy a megfelelő pára, ami van is, továbbra is ilyen szép lesz.
Megnyírtam a gázt, és a legtöbb erdei mohákat kiszedtem. A helyűkre, ment a még maradt mohákból, riccardia, flame, christmas, fontanilis.
És akkor most így nézünk ki:
IMG_20211102_225819.jpg
 
Back
Oldal tetejére