• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

HWA - WabiScapers

Akik neveznek a kiállításra wabival, azok kérem, hogy jelezzék, szeretnék hogy verseny is legyen vagy elsőre elég egy kiállítás, ahol megmutathatjuk, ki mire képes, ki hol tart, szimpla kedvcsináló a többieknek a wabizáshoz vagy lenne igény arra, hogy szakmai zsűri/közönség szavazzon és legyen köztük verseny is?

1. @star67: most csak kiállításra voksolnék
 
Akik neveznek a kiállításra wabival, azok kérem, hogy jelezzék, szeretnék hogy verseny is legyen vagy elsőre elég egy kiállítás, ahol megmutathatjuk, ki mire képes, ki hol tart, szimpla kedvcsináló a többieknek a wabizáshoz vagy lenne igény arra, hogy szakmai zsűri/közönség szavazzon és legyen köztük verseny is?

1. @star67: most csak kiállításra voksolnék
Szerintem nem biztos, hogy ezt is most meg kellene megszavazni. Tök jól leírtad, hogy miért is hoztuk létre ezt a kis Associationt, ezért én kifelyezetten örülnék, akár ha 10-20 ember itt a fórumon vagy a GA-ban, megnézi a tálakat és véleményt mond. Látjuk, hogy mi az ami bejön az embereknek és mi kevésbé. Itt mindenki örül egymás sikerének, és egyáltalán nem keserednénk el, ha éppen a másikra többen voksolnak. Ráadásul lehetne a a favoritokat, ösztönözni nemzetközi megmérettetésre.
 
Akik neveznek a kiállításra wabival, azok kérem, hogy jelezzék, szeretnék hogy verseny is legyen vagy elsőre elég egy kiállítás, ahol megmutathatjuk, ki mire képes, ki hol tart, szimpla kedvcsináló a többieknek a wabizáshoz vagy lenne igény arra, hogy szakmai zsűri/közönség szavazzon és legyen köztük verseny is?

1. @star67: most csak kiállításra voksolnék
Én leginkább véleményekre és tanácsadásra számítok. Mit kellene másképp csinálni a wabiban? Növényválasztás, dekoráció és egyéb ötletelések...
 
Ennél azért most sokkal lassabb növényeket tettünk bele-nehogy úgy járjunk, mint korábban.:) A mostaniban van Cuba, Anubias pangolino és Round leaf, Acorus, Lobelia és a hátsó fenyőfa sor a Myryophyllum brasiliensis emers formája.
Tegnap a cliffside-hoz "sziklafalhoz (csak most azt nem tudom, hogy itt naplózzam vagy külön, vagy csak úgy legyen ...(n)) beszereztem myriophyllum mattogrossense-t. Kíváncsi leszek az emers formájához, talán hasonló lesz a Myryophyllum brasiliensis-hez. Max a tiétek alpesi lucfenyő lesz az enyém meg kaukázusi jegenye.:ROFLMAO:
 
Ha már én is elkezdetem próbálkozni a wabizással , megosztok én is egy pár képet, hogy hol is tart 2 hét után. Nem túl rózsás a helyzet.
Persze hogy nem mive ezek nem is rózsák! :whistle: Ez :poop:volt tudom!:D
Lődd meg fényágyúval napi 12-14 órát és meg lesz a hatása! A fóliád lehet nagyon árnyékol.
 
Persze hogy nem mive ezek nem is rózsák! :whistle: Ez :poop:volt tudom!:D
Lődd meg fényágyúval napi 12-14 órát és meg lesz a hatása! A fóliád lehet nagyon árnyékol.
Nos a fény "ágyú" , a természetes fény. De valójában a moháknak nem is kell nagy fény. A pára is megvan, mert minden reggel, be van párásodva a fólia. Én inkább a melegre tippelnék, mert ahonnan el lett hozva, ott hűvösebb volt kb. 5-10 fokkal.
 
Írjátok át a címet "HWA - WabiScapers - Jelentkezés és részletek az első posztban"-ra, írja meg valaki a részleteket a linkkel együtt, és egy admin be tudja szúrni a poszt végére vagy elejére a dolgokat. Akkor nem kell keresgetni a listát, és egy újoncnak, vagy kevésbé aktív fórumozónak se kell az egész topikot átolvasni. Vagy egy lezárt topikot létrehozni egyetlen hozzászólással, ahol a részletek vannak megadva, itt pedig folytatódhatna tovább a csevej.
 
Ha már én is elkezdetem próbálkozni a wabizással , megosztok én is egy pár képet, hogy hol is tart 2 hét után. Nem túl rózsás a helyzet.
View attachment 59718

olyan hosszabb szárú növénykét én is szereztem egy napos szikláról de nem akarta az igazat, először próbáltam lefóliázott üvegben spriccelve, most kiraktam árnyékba az erkélyre de nem érzi jól magát.
 
olyan hosszabb szárú növénykét én is szereztem egy napos szikláról de nem akarta az igazat, először próbáltam lefóliázott üvegben spriccelve, most kiraktam árnyékba az erkélyre de nem érzi jól magát.
A fodorkára gondolsz?
 
megnéztem melyiket takarja a név... :ROFLMAO:
Igen arra ;)
Az nálam is 3 helyre van rakva, de valahogy sem a kőn meg sem a fán,nem érzi jól magát. Összehúzta a leveleit. Ami a talajba van, az egy kicsit jobb állapotban van, de ott is sárgásak a levelei.
Még egy olyat akarok kipróbálni, de nem sok reményt fűzök hozzá, úgy hogy letépek egy spórás levelet, és beszorítom a kövek közé(repedéseiben).
 
Bocsi, de ez a listazas annyira nem hatekony, meg egy csomo minden el tud benne veszni, ha valaki rosszul idez pl. Batorkodtam csinalni egy Google Doksit a jelentkezeshez meg az egyeb mindensegnek, ahol egyutt latszik minden es nem kell kulon posztolni az elozmenyekkel annak, aki jelentkezni akarna.
IDE kattintva eleritek.

Köszi, überkirály.:notworthy:

Csak @Jopet meg ne lássa, mert lecsesz, hogy más dolgozik helyettem, és ha nem lennék ilyen dög lusta, simán tudtam volna ilyet vagy ennél sokkal jobbat is csinálni.:dummy:
Ígérem, majd utána nézek és megtanulom.;)
 
Back
Oldal tetejére