• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Hunter Koerner inspiráció

Csigák, halak szaporodnak, meg a hajalga is.
A micro leveleinek legalább fele totál bebarnult, nem győzöm csupálni.
Elkezdtem tápozni, APT3 zero, meg 0/24-ben pötyög a CO2, felette egy régebbi Chihiros lámpa, meg légpumpából plusz oxigén.
Tetra Ex800plus szűri. Csapvizes.
Majd kiderül, változik-e valami?
Holnap ez is kap egy automata vízutántöltőt, hála @Burney -nek.
 
Utoljára módosított:
Inkább a táp arányokal van itt a probléma, mert itt még bekavar a csapvíz is. ;)
Na, ez már szimpatikusabb, kevesbé drasztikus.
Miket kellene hozzá mérnem?
Valami táp kell, mert gondolom, a micro elbarnult levelei hiánytünet jelei.
Nem vagyok egy kémikus, tehát ötletem sincs, hogy a zero helyett mire kellene átállnom. Csak micro vagy csak macro? Excell legyen?
 
Na, ez már szimpatikusabb, kevesbé drasztikus.
Miket kellene hozzá mérnem?
Valami táp kell, mert gondolom, a micro elbarnult levelei hiánytünet jelei.
Nem vagyok egy kémikus, tehát ötletem sincs, hogy a zero helyett mire kellene átállnom. Csak micro vagy csak macro? Excell legyen?
A Excel nem muszály APT mellett. Én sem vagyok kémikus, de mérjél amit csak lehet. A én tippem, az hogy a nitrát/foszfát/kálium, nincsenek összhangba. Valamélyk túl kevés vagy túl sok.
 
Így van, a mérés a legegyszerűbb módja, hogy kiderüljön. Én micro elem hiányra tippelek.
Ha APT Zero-val tápoz, akkor inkább makró hiány, mert abban nincs foszfát, nitrát... Káliumot nem tudom, de valószínűleg van benne, mert én is használom ezt a tápot, levéllyukadás csak a nagyon öreg tépés előtti crypto-n van. Ha csapvízes, akkor semmiképp sem Zero inkább Complete.
 
Ha APT Zero-val tápoz, akkor inkább makró hiány, mert abban nincs foszfát, nitrát... Káliumot nem tudom, de valószínűleg van benne, mert én is használom ezt a tápot, levéllyukadás csak a nagyon öreg tépés előtti crypto-n van. Ha csapvízes, akkor semmiképp sem Zero inkább Complete.
Bocsánat, makro tápra gondoltam én is. Amióta csak locsolom a vízbe rendületlenül, és nincs gond, előfordul, hogy néha összekeverem 😄😂🙄.
 
Ha APT Zero-val tápoz, akkor inkább makró hiány, mert abban nincs foszfát, nitrát... Káliumot nem tudom, de valószínűleg van benne, mert én is használom ezt a tápot, levéllyukadás csak a nagyon öreg tépés előtti crypto-n van. Ha csapvízes, akkor semmiképp sem Zero inkább Complete.
A complete-ben is kevés a kálium. Nálam pluszban kell adagolom a káliumot meg a nitrát öt, és nem tápozok minden nap, csak 3 naponta. A Excel, nem muszály, opciónális.
 
Én a legolcsóbb tesztet ajánlom: Neptun GH/KH...Ha a csapvízzel gond van, akkor kb mindegy mit öntesz bele, úgyis tápanyagfelvételi bajok lesznek. Lehet még a szokásosnál is keményebb a víz, esetleg szikes is.
Hetek/hónapok óta nagyon alacsony a Duna, ilyenkor a vízminőség se ugyanaz, mint csapadékosabb időszakban (állítólag). Úgy rémlik volt erről már itt szó a fórumon... @Rudi50 ?
 
Én a legolcsóbb tesztet ajánlom: Neptun GH/KH...Ha a csapvízzel gond van, akkor kb mindegy mit öntesz bele, úgyis tápanyagfelvételi bajok lesznek. Lehet még a szokásosnál is keményebb a víz, esetleg szikes is.
Hetek/hónapok óta nagyon alacsony a Duna, ilyenkor a vízminőség se ugyanaz, mint csapadékosabb időszakban (állítólag). Úgy rémlik volt erről már itt szó a fórumon... @Rudi50 ?
Nincs semmi gond a csapvízel, csak még kell mérni hogy miből mi és mennyi van, és ahhoz kell adagolni a többi tápot. Igaz hogy ez így macerásabb mert 2x kell mérni, de megoldható.
 
Én a legolcsóbb tesztet ajánlom: Neptun GH/KH...Ha a csapvízzel gond van, akkor kb mindegy mit öntesz bele, úgyis tápanyagfelvételi bajok lesznek. Lehet még a szokásosnál is keményebb a víz, esetleg szikes is.
Hetek/hónapok óta nagyon alacsony a Duna, ilyenkor a vízminőség se ugyanaz, mint csapadékosabb időszakban (állítólag). Úgy rémlik volt erről már itt szó a fórumon... @Rudi50 ?
Ha nagy a Duna vízhozama, valamivel lágyabb a csapvíz. Erre azért nem érdemes alapozni, ha a víz keménysége a gyenge láncszem a rendszerben :)
 
Boros üveg, sörös üveg, hány van üres? .....
Mind1, csak valami üvegről mutasson már valami képet, mert nagyon eltünt. Legalább valami x💩ar képet, posztoljon, hogy tudjuk legalább hogy van még akváriuma. Vagy enyíre le van terhelve a egéségügy?
 
Back
Oldal tetejére