• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Hunger for Infinity

Kikaptam a másik durva bokor anubiast, eladó topikban vihető. Holnap érkezik a helyére a Bolbitis Difformis köv. adag. :)

45248537371_e53723d05f_z.jpg20181011_180300_HDR by Attila Szántó, on Flickr

Wallichii szekció toppolva, visszaültetve. Dúsulunk, dúsulunk. Egy hét alatt is szépen nőttek, rendszeres nyírás lesz ott, de sebaj.
(Felülről fotózott kép bocs... oldalról nem látszik semmi a fa miatt. :D )

45248537321_094d1dd5b7_z.jpg20181011_180308 by Attila Szántó, on Flickr

Palack erősen fogyóban, holnap ha lesz időm elmegyek kicseréltetem.
Ma jött 5 oto és 10 sün, beszoktatás alatt, úgyis kilőttem a CO2-t és csak szombaton kapcsolom vissza.
 
Ja és rendeltem még egy üveg lilyt+szívó ágat, mert rájöttem, mennyivel kényelmesebb úgy takarítani az üveget, hogy bevágom a lavórba fehérítős vízbe... :D És nem csőtisztítóval szenvedni hogy kisuvickoljam az algát meg a retket.
 
Na, ez az a növény, ami igazán kiérdemli a zöldség-ként való említést :D És érdekes módon nekem is tökre tetszik, bár a kertben járkálva sose estem hanyatt tőle :D
 
Most a 2 tetra van alatta.
Egy eheim 2080 tesztelés alatt. 24 órája megy a kádban... Eddig nem folyik, viszont mivel üres, és egy 8 literes vödörben van a szívó és nyomó ág is, eléggé csobog ahogy keveri a vödörben a vizet és a szűrőben is folytás nélkül zubog végig a víz... Ha megtömöm szűrőanyaggal megszűnik a csobogás, remélem.
 
Utoljára módosított:
20181016_172120_HDR.jpg Beindult az elatine. 1-2 helyen elmállott de lehet azért mert szétszedésnél megnyomorgattam.
Moha és algairtás in progress, rendeltem németből 30 sünit (5 féle színű van benne) meglátjuk mire mennek. A 10 teszt sün eddig életben van kivéve egyet aki szállításnál dobta be az unalmast.

Egy használt 2078-at is szereztem, holnap délután lesz időm berakni a kádba egy 24 órás tesztre.
Utána megy a helyére, és a két Tetra vihető lesz.
Mivel a tervezettnél (=katalógusadatnál) kevesebb szűrőanyag fér az eheim szűrőkbe, szerintem zsír új matrix szűrőanyagot is adok hozzájuk.
 
Holnap reggel elhozom a 100db zöld neont, ha megnyugszanak és visszajön kicsit a színük majd lövök egy fotót. Az a nagy igazság hogy rajhal nélkül elég kihalt volt az akva, hiányzott a mozgás belőle.
 
14 órás teszt pipa, reggel bevágtam az akva alá a 2078-at is. Ok hogy ott van az előszűrő szivacs, de szűrőanyagban kb. egy marékkal több matrix fért bele mint a Tetra1200-ba, ez mindenképpen csalódás. Viszont életem legcsendesebb szűrője.
RE: a teljesítményét kicsit vissza kellett venni, mert az ellenkező oldalon a sarokban megfektette a Rotala Waillichiiket. :D Azért csak másfélszerese a vízforgatása Tetráénak.
43585419420_21b4dae50d_z.jpg2018-10-18_10-06-56 by Attila Szántó, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Rámentem a több biológiai szűrőanyag témára, de ebből a szempontból kicsit csalódás, mert olyan 4,5 literrel több matrix van csak most a rendszer alatt. Katalógusadat szerint 8 liternek kellett volna lennie. :(

Viszont a flow jóval nagyobb lett, ergo még lustább lehetek és eltolhatom a szűrőtakarításokat. :D
 
Hehe, ez jó :)
Természetesen a frontüvegest. Ha meg tudnád oldani, hogy végig olyan alacsony legyen a talaj, mint a homok, az nagyon szuper lenne. Mindig is akartam, de csak most mertem szólni, hiszen újraindítás van/volt :) (emlékszem, az elején is mondtuk ugyanezt többen is, részben akkor meg is fogadtad, csak nem voltál elég hatékony)
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére