• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Hunger for Infinity

Etele

Kertész bálvány
Sziasztok, bár a Dryads még pöfög, már folyamatban van az új akvárium gyártása, ami a helyére érkezik, és a bútor bővítéshez is megrendelem a héten a lapszabászatban a dolgokat (40-ről 50-es mélységre váltok).

Az új (és régi :) mert a technika nagyrészt átmentődik) adatok:
- 120x50x50 300L elöl+két oldalt opti, alul+hátul sima üveg akva 10-es üvegből, átlátszó ragasztással, merevítés nélkül
- 2x Tetratec1200 szűrő, alul siporax+szivacs, egyébként tömve Matrix-szal, a jelenlegi két kiló bioriot is lecserélem matrixra majd ha szétkapom a scape-et
- 250 ml Seachem Purigen
- Ati Sunpower 6x54W dimmelhető, 4x6500k Osram és 2x Grolux csővel
- 2db Chihiros Doctor (jobb és baloldalt is egy-egy)
- 2x üveg lily nyomó+üveg szívó ág
- szokásos CO2: DIY külső reaktor, aqua medic mágnesszelep, papillon reduktor és törpe 10kg CO2 palack
- ADA Amazonia talaj 5x9L
- http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-deponitmix-professional-9in1-noveny-taptalaj-9-6kg.html - kipróbálom mit tud
- RO víz + salty shrimp GH+
- GA micmac tápozás

Dekorok: Red Moor és Dragon kövek

Növényzet: minimalista irány, füvesítésben bizonytalan vagyok még, vagy parvula mini+marsilea hirsuta, vagy pedig lilaeopsis brasiliensis, de félek ez utóbbi túl vastag és erős szálú a tavaszi rét feeling eléréséhez... pedig nagyon tetszik. Parvula mini ellen szól hogy ha jól érzi magát fűnyíróval kell nekimenni, és hát algásodik is ha elég magas már.
Fa+kövek találkozásához kis levelű anubias fajok és buce minden mennyiségben. Bal hátulra montevidensis stemnek. Faágakon elszórva fissi, vagy akár más is ha még meggondolom magam. :D

Jobb elöl homok lesz, kipróbálom, még soha nem használtam dekorhomokot.

Ilyesmi scape lesz, a fák már a pincében. Nem áztatok most, mert ragasztom a scape-et, fákat+köveket is, így csak nem jön fel míg megszívja magát vízzel. És ugye ragasztani csak szárazon lehet.

31078268134_4bc8ff6cd8_z.jpgscape_terv_1st by Attila Szántó, on Flickr

Háttér opálfehér dekorfólia lesz.

Jobb oldalt emelném, szerintem ragasztott lépésálló nikecell lesz a nyerő, és most a fákat+köveket is ragasztom, valahogy nem jó érzés ha matatni kell az akvában és mozog az egész hardscape. :D Mint most. Átlátszó FBS szilikon egy kartus csak elég lesz...

Egyelőre itt tartok. :D A fejemben már zsonganak az elképzelések, januárban kimegyek a GA-ba köveket válogatni (kb 25 kilót tervezek elhozni), és akkor megépítem a keretet a pinyóban a hardscape legóhoz. Szóval folyt. köv. :D
 
Utoljára módosított:
Na megrendeltem a talajokat, Dennerle tápgolyót (ha mégis brasiliensis lesz :) ), Colorado Sand-et (8 kilót, csak elég lesz... ha nem akkor azt azért lehet start után még kicsit feltölteni), GA 16/22 csövet, meg két fejtömítést a szűrőkhöz (ha már restart, ők is kapjanak valamit :) ). Ja meg 250ml Seachem stabilityt. Kövekért kimegyek, a montevidensis-el bajban vagyok, mert az majd csak jan. közepén kell majd valamikor, de nem bíznám futárcégre mert a mossy fingersben kukaéretten jöttek meg, viszont start után 3 cserép gazért nem biztos hogy megérné kiszaladgálni Törökbálintra. Na megálmodom még mi legyen.

Tervben van egyébként hogy az átépítés alatt a két szűrő kipucolva, de érintetlen biológiai töltettel egy hordóra kötve ketyeg majd a pincében (22 fokra fűtve a vizet), nem kukáznám a több tíz liternyi szűrőanyagon tenyésző bacikolóniákat... a minél algamentesebb restart reményében.
 
Közvéleménykutatok. :)

Gyepesítés verziói, mellé írom mik az előnyei/hátrányai, és ebben segítsetek választani plz:
- http://www.greenaqua.hu/hu/lilaeopsis-brasiliensis-3106.html előny nem kell nyírni hetente, viszont nem olyan "selymes" hatású mint a parvula mini. Nem tudom mennyire mutatna jól ha kevernék közé http://www.greenaqua.hu/hu/marsilea-hirsuta-2318.html hogy ne legyen olyan homogén, amit el szeretnék kerülni...
- parvula mini + hirsuta: jól bevált kombó, én mégsem szeretnék parvula minit, most is az van, és bár szép, hetente kéne nyírni... :(
- http://www.greenaqua.hu/hu/marsilea-crenata-tc.html - szép, de indákkal kúszik, azt meg nem szeretem nézni, akkor inkább már ez lenne:
- http://www.greenaqua.hu/hu/tropica-elatine-hydropiper-tc-zseles.html mert nagyon tetszik az apró levele, igaz nem fűszerű de gyönyörű. Nem tudom mennyire sűrűn kell nyírni, nem szeretnék hetente ollót csattogtatni hogy ne algásodjak. :( Meg a fórumon átolvasva a topikját elég hárklis növénynek írjátok le.
- HC és MC nem játszik, elemelkednek, nyírni kell őket sűrűn, meg valami "extrábbat" szeretnék :D Mondjuk lilaeopsis is most kezd divatba jönni ahogy nézem, de sebaj

Szóval elvesztem az erdőben. :D Help!

Így végigolvasva amit írtam, a legjobb lenne a lileopsis+hirsuta mix ha az úgy életképes. Vagy elatine mező, de az meg lehet túl unalmas egyedüli talajtakaró növénynek... :(
 
Hydropiper annyira zsenge harsány benyomást tud kelteni. Én már egy ideje szemezek vele. Egyedül annyi a félelmem hogy nyirás után nem marad optikailag értékelhető növény, levél vissza csak a gyökérzet a talajban. Ha valami különlegesebbet szeretnél össze hozni akkor a piper egy jó ötlet szerintem. Brasiliensis nekem személy szerint nem nagy durranás, persze nagyon szép scapeket láttam már vele, de most már vannak sokkal extrább alternatívák.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Na update.

Holnapra elkészülnek a bútorlapok a szekrény bővítéshez, az akvárium ragasztása elvileg a héten elkészül, szóval jelen állás szerint hétvégén akár bonthatom is a Dryadsot. Pinyóban addigra az összerakott 50 lityis beáll, mehetnek bele a nálam maradó élőlények. Minden mást kiárulok.

Holnap átmosom a 25 kiló dragon követ amit kiválogattam múlt héten a GA-ban hogy jövő hétre megszáradjon és lehessen ragasztani a fához-kőhöz-üveghez az FBS ragaccsal majd. Az emelésen sokat gondolkodtam, végül arra jutottam, hogy nem a jelenlegi akvából majdan átmosott Environment megy bele, hanem lépésálló 5 centis nikecellt ragasztok a fenéküveghez. De erre még alszom egyet. Egyébként teljesen új talaj lesz majd, nyilván Amazonia. :D

Van 3 bazi red moor amit az elmúlt évben szedtem össze apránként, a mostani fák nem passzolnak az elképzeléshez, eladom azokat is.

Hétvégén remélem már el tudok kezdeni legózni a hardscape-el.

A gyepen sokat agyaltam, lehet @danyi03 ötlete lesz a nyerő a boltban megbeszéltek szerint, és parvula mini keverve monte carloval vagy cubával - szerintem MC lesz, cuba egyrészt hárklis a melegre másrészt meg szeret felszakadni, nem hiányzik a szívás. :D

folyt. köv.
 
Utoljára módosított:
Vagy gyepnek rakhatsz bele több darabra vágott és kilapított gömbmohát. Igaz nem lenne olcsó, de már kezdetnek pázsit lenne... :)
 
Azért a kilapított gömbmohánál komolyabb dolgokban gondolkodom. :) Nyilván azzal is lehet csodát csinálni, de akkor minek high-tec akva? :D
 
Azért a kilapított gömbmohánál komolyabb dolgokban gondolkodom. :) Nyilván azzal is lehet csodát csinálni, de akkor minek high-tec akva? :D
Azért én sem gondoltam komolyan amit írtam. ;)

Viszont a parvula mini és mc keverésének ötletére nyomok egy +1-et.
 
Ma délután átmostam a 25 kiló dragon követ, hát, jött belőle rendesen a vörös iszap. :) Most egy műanyag rekeszben száradnak a pincében a kövek, utána kefés porszívóval átmegyek rajta és pipa.
 
Sajna az egyik opti üveglap hibás volt, csúszik az akva elkészülte, szerintem jövő hét végén fogok tudni érdemben legózni a hardscape-el. Stay tuned. :D
 
Itthon az új akva!:)

Durván sokat számít hogy nem 40 hanem 50 mély. Vagy másfélszer olyan mélynek tűnik... Lehet kevés lesz a betárazott dragon meg red moor...

A dryadsot teljesen szétkaptam ez volt a mai menü. Holnap üresre pucolom, ma a halak nagy részét vettem ki az ideiglenes 50esbe (1-2 partizán marad majd ha szedem ki a talajt elkapom őket, az algázó gébeket pl. kb. lehetetlen kiszedni. Elemlámpás vadászattal lehetett csak megcsípni párat).

Holnap remélem eljutok a bútor szerelésig. A két szűrő átöblített szűrőanyaggal ketyeg egy 30as hordóra kötve a pinyóban, legalább beállt szűrővel tudok indítani majd.

Remélem szerdán már tudok fotózni hardscape variációkat.
 
Sűrű hetem volt, gyerekek sem könnyítik meg a dolgom (nem lehet mellettük szerelni, akkor kell megoldanom mikor nincsenek itthon), de kész a bútor (ajtó még nincs visszarakva). A harmadik sor láb nem látszik, de van. :) Lábazat is lesz, de azt majd csak akkor szabom be, ha elindult az akva, huszadrangú kérdés.

32009795573_4e678154fe_z.jpgKesz a butor by Attila Szántó, on Flickr

A dupla polifoam (kettő volt itthon, miért ne használjam? :) ) már kétoldalú ragasztóval felragasztva. Nem szeretem ha úgy kell rárakni az akvát a szekrényre hogy csúszkál össze-vissza a polifoam alatta. :)
 
Sűrű hetem volt, gyerekek sem könnyítik meg a dolgom (nem lehet mellettük szerelni, akkor kell megoldanom mikor nincsenek itthon), de kész a bútor (ajtó még nincs visszarakva). A harmadik sor láb nem látszik, de van. :) Lábazat is lesz, de azt majd csak akkor szabom be, ha elindult az akva, huszadrangú kérdés.

View attachment 25791Kesz a butor by Attila Szántó, on Flickr

A dupla polifoam (kettő volt itthon, miért ne használjam? :) ) már kétoldalú ragasztóval felragasztva. Nem szeretem ha úgy kell rárakni az akvát a szekrényre hogy csúszkál össze-vissza a polifoam alatta. :)
Képet dobsz az akváriumról is kíváncsi vagyok erre az 50 es mélységre [emoji6]
 
Holnap reggel jön a helyére, kipucolom és fotózok. :)

Egyébként be vagyok csokizva, nem tudom mennyire boldogulok ezzel a mérettel, azért ez már kihívás a javából. :(
 
Utoljára módosított:
Ja és felragasztottam a ledes infra mozgásérzékelős akksis világítást is, mindegyik oldalra egyet-egyet. Most már nem kell sötétben turkálni majd. Meg cseréltem az RO-ban előszűrőket. El is úsztam anyagilag kicsit, de valahogyan most sikerül minden olyanra sort keríteni, amit eddig halogattam. Elkapott a gépszíj. :D

Még a bútor illesztési réseit is kihúztam fekete akrillal... :D Ha valakinek számít: érdemes a JBL akvárium alátét polifoamját megvenni, százszor jobb minőség mint az összes méretre vágott itthon kapható együtt. Jó gondolom ADA kenterbe veri de azért árban nem ott van a JBL.
 
Utoljára módosított:
És ha már helyén az akva, bedobáltam a red moorokat, KÁBÉ ezt kompozíciót találtam ki mikor válogattam a fákat. Nyilván a tuskókból kell csapdosni meg vágni, meg az ágakból is itt-ott, de ilyesmi scape jár a fejemben.

A fák lábához jönnek a dragon kövek, meg bal elöl a dekorhomok és a talaj elválasztásához is. 25 kiló van, elég lesz szerintem. :D

31994940514_b21c5ebebb_z.jpg2017-02-11_03-13-59 by Attila Szántó, on Flickr

32796750516_a543e6c9ef_z.jpg2017-02-11_03-14-13 by Attila Szántó, on Flickr

32457066520_364c747f54_z.jpg2017-02-11_03-14-28 by Attila Szántó, on Flickr

Lehet véleményezni, bár ez még csak 30%-os hardscape. :D
 
Back
Oldal tetejére