• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hungarian Aquascaping Contest 2010 (HAC)

viktorlantos

Alapító
Admin
A múlt évhez hasonlóan idén is megrendezésre kerül az ország legnagyobb akvakertész versenye a HAC 2010. :clap: :crazy: :thumbup: :wave:
Aki nem ismerné a versenyt itt érdemes körbenézni: http://hac-aquascaping-contest.com/

4763597066_e5f6118f0c_b.jpg

Múlt évben nagyon sok szép akváriumot kaptunk, pedig igazán csak belekóstoltunk a növényezés rejtelmeibe. Elnézve a fórmot és az akváriumaitok fejlődését, biztos vagyok benne, hogy idén sikerül még egy lapáttal rátenni. :thumbup:
Szeretnénk a versenyt továbbra is megtartani magyar versenynek, persze ehhez érdeklődők/nevezők is kellenek. Európában nem sok olyan verseny van, ahova ne engednék be a többi ország nevezéseit. Ezért szinte mindenhol tarolnak a Malájziai, Olasz, Brazil, Lengyel, Angol akvakertészek. Mi egyelőre titeket szeretnénk elsősorban ösztönözni és díjazni, remélhetőleg így többet segítünk a magyar akvakertészeten.

Idén is hasonlóan év végén lesz a nevezési határidő és a nyertesek kihirdetése is.

A zsűri kicsit változik, de egyenlőre titok ;) Hamarosan megnevezzük őket is.

A héten pontosabb részletekkel is jelentkezünk majd, de előzetesen annyit elárulhatok, hogy emeltük a nyeremények összértékét (közel duplájára!), amiért természetesen köszönettel tartozunk a verseny szponzorainak. :clap: :thumbup:

Továbbra is csak 1 kategória lesz, de amennyiben jelentősen növekedik a kis és nagy akváriumok száma, a következő versenyeken külön kategóriákat indítunk majd.

Részletek a következő napokban... ;)

H.A.C. 2010 - Magyar Akvakertész Verseny
 
Kíváncsi vagyok, hogy idén mi lesz. :thumbup:
viktorlantos said:
emeltük a nyeremények összértékét (közel duplájára!)
Hm... Ez jól hangzik. :thumbup:
viktorlantos said:
Továbbra is csak 1 kategória lesz...
Kár. :( Esetleg low-tech kategória?
 
peti44 said:
Kár. Esetleg low-tech kategória?

Ez akvakertész berendezős verseny. Így a technikát a legkevésbé sem díjjazzuk. Azt, hogy a kivételes látványt, növény fejlődést, és összképet mivel érted el, nem számít.
De külön nem tervezzük megdícsérni és díjjazni azokat, akik egy sarokszűrővel és egy zseblámpával is képesek életben tartani egy-egy növényt. :lol:

Növényes berendezős verseny, így szóljon elsősorban erről. És győzzön a legjobb, ahogy az múlt évben is történt. :thumbup:

Nem zárunk ki senkit aki gyengébb technikával jön, és ezért kevesebb pontot sem fog kapni, de szigorúak leszünk a pontozás tekintetében.
Akik gyengébb technikával indulnak, de jó akváriumuk van és szép egészséges növényeik, nincs mitől tartania. Sok világversenyen sikerült már ilyen akváriumoknak is kiszorítani a legjobbakat is.

Úgyhogy hajrá, nyerjen a legjobb.
Mi pedig izgatottan várjuk majd a káprázatos akváriumokat legyen az high-tech, low-tech, mohás aki, nano vagy bármi ami a nevezési feltételekbe belefér.
Csak növényes legyen! :angel:
 
viktorlantos said:
peti44 said:
Kár. Esetleg low-tech kategória?

Ez akvakertész berendezős verseny. Így a technikát a legkevésbé sem díjjazzuk. Azt, hogy a kivételes látványt, növény fejlődést, és összképet mivel érted el, nem számít.
Oké, értem! :thumbup: Tavaly pár (low-tech) akváriumnál láttam, hogy Key megjegyzésnek annyit írt, hogy "Low-tech akvárium." és ebből arra következtettem, hogy külön veszitek a low-tech aksikat a többitől, de akkor így értem. Köszi!
 
peti44 said:
Oké, értem! Tavaly pár (low-tech) akváriumnál láttam, hogy Key megjegyzésnek annyit írt, hogy "Low-tech akvárium." és ebből arra következtettem, hogy külön veszitek a low-tech aksikat a többitől, de akkor így értem. Köszi!

meg fogom inteni a bírákat, ha ezt nézik és nem a berendezést :)
 
Idén azt fogja írni, "DIY" :)
de most bajban van, hisz ő is rákényszerül erre, arra :) Bár talán már az is DIY, ha az ember nem vásárolja készen a berendeződést és benőtt növényeket, hanem maga tereprendez.

Az ilyen versenyeket böngészve kicsit elszorul a szívem, hogy én még nem tartok itt.
Megfogadom magamnak és a világnak, hogy a jövőévit viszont ki nem hagyom, minden erőmmel azon leszek, hogy jelentkezni tudjak.
Sok sikert minden résztvevőnek és sok szép akváriumot szeretnék látni.
Hajrá-hajrá!
 
Hümm jól hangzik! Biztos vagyok benne hogy az idén még a tavalyinál is keményebb felhozatallal kell szembenézni :) Hajrá hajrá mindenkinek! :thumbup:
 
robokuty said:
viktorlantos said:
Továbbra is csak 1 kategória lesz...
Nem örülök,nevezni akartam na ,de egy nanoval versenyezni?Hogy?

Sajnos amíg nem tudunk legalább 20 nano akváriumot nevezni, nincs értelme nano kategóriát indítani. Az indulás azért fontos, mert ha továbbra is azt érezzük, hogy alig vannak nanók, akkor az azt jelenti, hogy nincs rá igény. Szóval némileg ördögi kör. Mindenkit csak bíztatni tudok az indulásra. :thumbup:
 
VIktor Atz hiszem félreértettél , az a bajom,hogy legalább két kategória lenne ,mert egy nagy akváriumot nem lehet együtt értékelni egy 10 literessel,szerintem.Az már egy másik kategória ,ha 150 szer nagyobb,vagy 20szor.Nem?
 
robokuty said:
VIktor Atz hiszem félreértettél , az a bajom,hogy legalább két kategória lenne ,mert egy nagy akváriumot nem lehet együtt értékelni egy 10 literessel,szerintem.Az már egy másik kategória ,ha 150 szer nagyobb,vagy 20szor.Nem?

Sok versenyen megoldják. De pl. az ADA versenyen most közel 2000 akvárium került egy kategóriába. Ez a másik véglet.
Kategória bontáshoz több nevezés kell. És másik oldalon értelemszerűen a nyeremények osztoznak a kategóriák között, ami összességében kevesebb nyereményt jelent majd mindenkinek. Szal ez a trade off. :(
 
lehet a bírákat csak az utolsó időszakban jelentjük be. ;)
azt hittem a verseny érdekel :roll: :shock: :lol: :thumbup:
 
viktorlantos said:
lehet a bírákat csak az utolsó időszakban jelentjük be. ;)
Azért kérdezem, mert elkezdeném az UKAPS-on írni a naplómat az új akváriumomról is, de ha onnan van a zsűri, akkor nem biztos, mert nem szeretném, hogy lássa a verseny előtt.
azt hittem a verseny érdekel :roll: :shock: :lol: :thumbup:
Természetesen az érdekel. :thumbup:
 
peti44 said:
Azért kérdezem, mert elkezdeném az UKAPS-on írni a naplómat az új akváriumomról is, de ha onnan van a zsűri, akkor nem biztos, mert nem szeretném, hogy lássa a verseny előtt.

Akkor itt se kezdheted el írni a naplót mert tőlünk is lesz zsűri :lol:
 
hát igen, nincs sok értelme egy helyre publikálni, ide meg nem, hiszen naponta látogatjuk a UKAPS-et is ;)

nah de hogy valami konkrétum is legyen....
sajnos kicsit úszunk a nyár miatt a dolgainkkal ezért a késlekedés.

1 biztos. a nevezési határidő azonos a múlt évivel azaz..

Nevezési határidő 2010.11.12.-ig, ez egy pénteki nap.
Eredményhírdetés december elején lesz, ahogy az átadó "ünnepség" is.

Nyeremények és zsűri tekintetében jövőhéten nyilatkozunk.
Feltételek nem változtak a múlt évi pontozás és nevezési feltétel azonos: http://hac-aquascaping-contest.com/versenyrol.html
Egyetlen kiegészítéssel: Műanyag dekor és nem növényesbe való pandamaci és műanyag sógun kizáró ok. ;)

A verseny oldalát a napokban frissítjük a részletekkel.
A zsűri reményeink szerint most is vegyes lesz, azaz szponzorok által delegált, közönség kedvenc és profi akvakertész külsős embert is bevonunk a döntéshozatalba.

Idő még van, akkor is ha most tervezed indítani az akváriumot. Egy jó növényesnek 2-3 hónap kell hogy megfelelő gondozás mellett a csúcsformáját hozza.
Úgyhogy semmiről sem csúsztál le.

Nyeremények tekintetében ráteszünk egy lapáttal, de ezt hamarosan meglátjátok ti is.
 
Köszi az infókat! :thumbup:
viktorlantos said:
hát igen, nincs sok értelme egy helyre publikálni, ide meg nem, hiszen naponta látogatjuk a UKAPS-et is ;)
Itt már publikáltam az akváriumot, csak az ukaps-on nem. :) És az esetleges angol zsűri nem biztos, hogy itt látná. Na mindegy, majd lesz valami... :thumbup:
 
Back
Oldal tetejére