• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hungarian Aquascaping Contest 2010 (HAC)

De természetesen várjuk szeretettel a holland akváriumokat is. A verseny kiírásban csak az szerepel, hogy növényes akvárium legyen.
Lehet holland vagy holland beütésű akival is olyat alkotni, hogy minden bírának leessen az álla.

Én a magam részéről a szép holland akváriumokat is szeretem, ahol van valami koncepció, nem csak be vannak tűzdelve a stemek egymás mellé.
 
Re: dekalabda akváriuma

jojo said:
A NEM lebecsülendő Holland stílus -tény egyszerűbb-- de szép.A gondozás és az elrendezés nem olyan bonyolult (általában) mint valami japán stílusban.

A japán stílus bonyolultabb nagyobb precizitást igényel sokkal több nyírást, alakformálást.Akár egy táj (élethű) lemásolása nem kis munka, kreativitást igényel, állandó odafigyelést.

De gondolom Te ezt alapvetően tudod/tudtad. ;)

De tudod a holland akva kicsit olyan low-tech.....

Azért én nem mondanám, hogy a holland akvárium egyszerűbb, mint bármilyen japán stílusú!Inkább jóval nehezebb fönntartani, hiszen sokkal több növény van általában egy hollandban és ha nem jó a koncepció, a növények összeválogatása, az egész csak egy masszának fog kinézni.
Ne keverjük a low-tech, dzsungel stílusú," mindenfélenövénytbeeleúgyahogyjön" akváriumot, egy jól megkreált holland akváriummal!Nyírást, alakformálást épp úgy igényel, sőt!
Egy jó holland így néz ki:

bjorn-groot.jpg


vagy így( csak, hogy egy magyar holland is legyen):
ndee.jpg


Egyszerűbb?Kevesebb törődést igényel? Kérdezd N-Dee-t!
Üdv: Zigur
 
Teljesen egyetértek, Zigur! A holland talán a legnehezebb akvakertész stílus. Nem csak pár növény beledobva az akváriumba... Olyan növényeket kell választanod amik jó kontrasztban állnak egymással. (A nagy levelek a kicsikkel, a pirosak a zöldekkel stb.) A növények formára nyírása még fontosabb szerepet kap, mint más stílusokban, mert ott - sok esetben - a dekorációs elemek elterelik a szemlélő figyelmét a növényekről. Az egész akvárium méretét ki kell használnod, és nem csak "letudni pár kővel".
Természetesen most nem a többi stílus ellen írok, csak ne nézzük le a hollandot. :)

626.jpg

DSC00004.jpg
 
Ezt próbáltam én is kifejezni a "jahh olyan kis low tech" hozzászólásommal. Ironikus szántam, de ezek szerint nem jött át. Azért megnézném, hány japánosban látok vérvörös Rotala Macrandrát, hogy a Macrocaulonomat már ne is említsem...
 
Mint már említettem a holland a kedvencem.
Lenézni? Lebecsülni?Ami tetszik?

Én is láttam természetesen ezeket a képeket, és még sok hasonlót.

Viszont amit kijelentettem, azt tartom, nekem ez könnyebb volt.
 
Nem gondolnám, hogy bármivel is nehezebb lenne egy holland, mint egy keleti növényes. De fordítva sem. Mindkét műfaj élharcosai rengeteg energiát ölnek bele a hobbiba.

Viszont nem tudom mennyire figyelitek, de mostanság azért nagyítóval kell keresni a szebb holland akváriumokat is. Sajnos kevés igazán szép mű születik. Sokkal több a középszerű vagy ennél is gyengébb alkotás és ritka amikor minden egyben van.

NDee akváriuma valahol a stílusok között volt. De peti és zigur által linkelt színes akváriumok igazán jól reprezentálják a holland stílust.
Ha valaki ilyet rejteget otthon bátran küldheti a HAC-ra. ;)
 
Azért bedobok egy hollandot, hátha valakinek beugrik:

01_1_27.jpg


HAC 2009 II. hely ;)

A vérvörös Macranda is szép (ADA contest 2005):

2005_5.jpg


szerintem nevezz. biztos szép az akid
 
Rápillantottam a naptárra és még 2.5 hét van a nevezési határidőig. Lassan érdemes elkezdeni a fotózgatást.
Néhány növénynél még egy nyírás belefér, de jobb nem az utolsó pillanatokra hagyni mindent.

Ha mégis nyírást kell megejteni, akkor előtte is csináljatok képet az akváriumról, hátha nem lesz elég idő a növekedéshez, esetleg nem jól sikerül a látvány és a kezdeti állapotokat jobbnak érzitek.

Fotózás előtt reggel egy vízcsere, üvegek tisztítása és este érdemes fotózni amikor már semmilyen más fény nem zavar be.
Ha sok a stem növény akkor elképzelhető, hogy előre kell hozni a fotózás idejét, hogy a növények még ne csukódjanak össze.

Ha tudtok használjatok állványt a fotózáshoz és lehetőség szerint időzítővel készítsetek képet, ha nincs távkioldó. Így biztosan nem mozdul be a kép.

Ha nincsenek studió lámpák vagy refi, egy sima fénycsövet az akvárium mögé rakva is sokkal jobb képek készíthetőek.
Ha az akváriumod mögött a háttér nem homogén, használj kartont, vagy barkács áruházban kapható dekorfóliát. Sokkal szebb lesz így a kép.

Körbekartonozva az akváriumot szintén jobb képek készíthetőek, nem zavarja meg az akvárium világítása a fényképező szenzorait.

Ha tudod mindenképp vedd ki a technikát. Csövezést, fűtőt, co2 difit és üvegeket is.
A felszínt hajszárítóval fodrozva tehetet "élővé". Ha nincs aki fogja egy szigetelő szallaggal bármihez oda tudod rögzíteni. Csak ne boruljon be az akváriumba!

Készíts sok képet és a fotózás közben. A hosszabb növényeket akár kézzel is lehet igazítani, hogy jobb legyen az összhatás. A halakat finoman tudod terelgetni fotózás közben. A sok képből könnyebb lesz kiválasztani a legjobbat.

Minden növényes akváriumot szeretettel várunk. :angel:
 
Én is a héten kezdem el a fotózást :) Én is sajnos benéztem a dátumot és igy túl sokáig halogattam a nagy nyirást, de hát ez van :) Azért nevezek hiszen versenyezni jó :)
 
Hajrá srácok!
Nagyon-nagyon várom már a munkákat.
Jövőre én is benevezek.. :) hisz az aláírsáom szerint is...
 
Hogy állnak a nevezések? Mennyi futott be eddig? Gondolom most is az utolsó napokban lesz roham.
 
:shock: , durván 2 hét :!: . A dátumot én sem néztem és pár napja nyúltam kicsit durván bele a hardscape-be. Remélhetőleg lesz belőle valami, amit érdemes lenne beküldeni :?
 
N-emy said:
:shock: , durván 2 hét :!: . A dátumot én sem néztem és pár napja nyúltam kicsit durván bele a hardscape-be. Remélhetőleg lesz belőle valami, amit érdemes lenne beküldeni :?

Nem mentegetőzni! ;) Viccen kívül, ha nem sikerül tökéletesre az sem baj. A verseny nem csak a dobogósokról szól. A galériát a mai napig is sokan nézik inspiráció és felhasznált technika, növények stb miatt.
Az akváriumaitok rengeteg embernek segítenek és kicsit tükör is a jelenlegi állapotokról.

A fórumot nézve határozott fejlődés van az 1 évvel ezelőtti állapotokhoz képest.

A HAC egy kis verseny egymás között, inspiráció és segítség sok kezdőnek, és nem utolsó sorban a külföld felé egy kis csomag ami reprezentálja a magyar akvakertészetet.
Úgyhogy hajrá akármilyen akvárium is legyen. Ha idén nem tökéletes majd jövőre az lesz!

oRphEus said:
Hogy állnak a nevezések? Mennyi futott be eddig? Gondolom most is az utolsó napokban lesz roham.

nevezők mennyiségéről nem beszélhetünk, de múlt évben is az utolsó pillanatokra hagyta a legtöbb ember utána meg volt kapkodás, hogy megértkezett e stb.
van aki sajnos ki is maradt. csak arra tudok mindenkit bíztatni, hogy akinek már megvan mivel indul küldje be.
 
Közeleg a határidő, én tegnap cseréltem egy kevés vizet a füvek közűl kiszedtem a lehulló mohákat (szerintem ismerős sok akvakertésznek), üveg lapok takarítása, stemek rendre igazítása és nyírása, így a mai napon megtőrténik az első igazi, remélem most már nem próba, technika nélküli fotózás! Az eddigi próba fotókat nézegetve, örülök ha az első 10-be bekerülők, hiszen sokkal, de sokkal jobb akik készűltek idén, mint az én kis akim! Nagyon sokat fejlődőtt az akvakertészet és ez mind a GA-nak köszönhető! ;)
 
Úgy néz ki, hogy idén én kimaradok a versenyből... :| Remélem a következőn még nem jönnek a portugálok... :)
 
peti44 said:
Úgy néz ki, hogy idén én kimaradok a versenyből... :| Remélem a következőn még nem jönnek a portugálok... :)

Peti mi történt az akiddal? Vagy valami komolyabb rendezvényre tartogatod? ;)
 
viktorlantos said:
peti44 said:
Úgy néz ki, hogy idén én kimaradok a versenyből... :| Remélem a következőn még nem jönnek a portugálok... :)

Peti mi történt az akiddal? Vagy valami komolyabb rendezvényre tartogatod? ;)
Megvan, megvan... :) A HAC-ra nem lesz csúcsformában, és ezért inkább kihagyom az ideit.. Talán IAPLC... ;)
 
Back
Oldal tetejére