• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hungarian Aquascaping Contest 2010 (HAC)

viktorlantos said:
outro said:
Gratula minden résztvevőnek. Valóbban kemény mezőny volt. De ennek csak örülni szabad!!! :thumbup: Kötelezni kéne az első öt helyezettet hogy a díjátadóra cipelje magával az akváriumát. :D :lol: Tök jó lenne élőben is látni őket. :lol: :D :thumbup:

hehe ennek legjobban Zoli örülne ;)

Háááát Viktor, ha véletlenül haza/vissza látogatsz Egerbe, sikítsál és szívesen megmutatom a böszmét.
Viktor (Lantos) még csak meg is mutatnám, (noha a hm azóta kapott egy tarvágást) de ezt a böszmét ember nincs, aki innen kimozdítaná. Viszont ha a kezdeményezés nem halna el, az első 5 medencét meg is lehetne mutatni élőben, csak legyen fuvaros, aki a nettó 400 literes medencét megmozdítja, kocsira rakja és felszállítja Pestre. Tudod mit? Ha valaki lenne, segítenék is az ideiglenes mutogatásban, medence előkészületben/mozgatásban :D (legalább kitakarítanám az aki helyét :lol: ) (csak sajnos azon a héten nem leszek itthon... :( )
 
Igéző said:
Én is szívből gratulálok minden résztvevőnek, külön taps a nyerteseknek.
Nekem a 7. tetszett a legjobban eredetisége miatt, de nagyon sok páratlan részletre lehet bukkani számos akinál is..

Üdv. Igéző

A te akváriumod pedig egészen különleges és egyedi volt. A galériát nézve miniatűrben rengetegszer visszatértem erre az akváriumra:
http://hac-aquascaping-contest.com/akvarium-19.html

Szerintem fantasztikus lett! :clap: :thumbup:
 
Gratulálok én is minden résztvevőnek, tényleg gyönyörű akváriumok születtek!
Köszönöm a zsürinek én is a hasznos tanácsokat, igyekszem a kényszerből újrainduló akváriumomnál nem elkövetni azokat a hibákat.
Nagy gratuláció a dobogosoknak! :clap: :clap: A zsüri tényleg nem lehetett könnyű helyzetben a sorrend kialakitásában, de ennyi szép akvárium között nagyon nehéz választani. Igaz nálam egy pár aki előbbre végzet volna, de ez csak az én privát véleményem.
 
Közben tegnap kicsit körbejárta a blogvilágot és a fórumokat a HAC bejelentés. ;)

Orpheus-al interjú is készül ha minden igaz.

Az akvárumoknak pedig határozottan jó fogadtatása van mindenhol. :thumbup: :clap: :angel:
 
Én is gratulálok minden versenyzőnek, de külön Hajdú-Bihar megye legjobbjának Gerisnek! :clap:
 
artegor said:
húú micsoda mezőny :p öröm köztük látni a saját akváriumomat is.
Hunor a fenébe a te akváriumod elképesztő lett, a hosszas előkészületek után nem is vártunk mást :clap: :) remélem az én éves tervezgetésem is hamar beérik =P =)
A kritikák nagyon jók. Olyanokra is kitér ami eszembe se jutna, de ha belegondolok jobban teljesen igaz .
Mindent összevetve jó kis mezőny jött össze.
hehe a 8. és a 24. helyezett között "csak" 102 pontkülönbség van, és köztök néhány pont különbség. Alig van köztük nagy eltérés.
geris neked külön gratula ! :clap: :thumbup:
debrceniek! ( HUGO, geris, paduc) egy sör hétvégén? :)
snoop gratulálok és egészségedre :mrgreen:
még egyszer gratula mindenkinek! várjuk a jövő évit :angel:

Nem rossz ötlet Art de lehet én most kihagyom de nektek jó szórakozást!
 
Szép akváriumok születtek, kár hogy sok kép minősége (enyéim is) nagyon gyenge. Érdekes, hogy a dobogós akváriumok kivételével, 5-10 pontok döntik el két akvárium között a különbséget. Az első helyezéssel abszolút egyetértek.
Nem tetszik, hogy a beküldött képeimet úgy vágták meg, hogy mindegyik frontképnek tűnik. :( Ha ezt tudom inkább részlet fotókat küldök.
 
Sajnos a képkivágások miatt valami más módszert kell kitalálnunk a jövőre nézve.

Ha nagyon elvágott akit láttok küldjétek el nekem PM-be és megpróbáljuk javítani. Csak URL címet küldjetek az akvárium adatlapjához.

Köszi
 
egedzs said:
Szép akváriumok születtek, kár hogy sok kép minősége (enyéim is) nagyon gyenge.
Hát igen, nagy kár... :( Bevallom én csak úgy tudtam normálisan értékelni egyes akváriumokat, hogy előtte korrigáltam iPhoto-ban rajtuk. A fotó minőségét abszolutte figyelmen kívül hagytam az értékeléskor.

egedzs said:
Érdekes, hogy a dobogós akváriumok kivételével, 5-10 pontok döntik el két akvárium között a különbséget.
Igen, rendkívül szoros a középmezőny! Éppen ezért az a véleményem, hogy bárki, aki a középmezőnyben van, odaképzelheti a saját akiját a 11-13-as helyre, függetlenül attól, hogy hány pontot kapott.

Még bíztatóbb az, hogy van rengeteg aki (most hirtelen Igéző vagy Dani akija jut eszembe, de vannak még jópáran ebben a kategóriában), amelyek néhány apró változtatás után abszolutte dobogósak lehettek volna, olyan jó potenciál van a hardscape-ben és annyira jó az elképzelés.

Ez azért elég pozitív jövőképet vetít előre... :) Csak apró csiszolások hiányoznak ahhoz, hogy már az élmezőnyben is csak pár pont döntsön! Elképesztő, hogy mennyit fejlődött a szinvonal, ugye?
 
Sziasztok!

Mozgalmas napom volt tegnap. Napközben jó sok meló, közben születésnapi jókívánságok (amit ezúton is köszönök mindenkinek!), na és persze az izgalom, hogy közeleg az eredményhirdetés időpontja. Ami ugye az előzetes infók alapján este 8. Munka után párommal elmentünk vacsizni, mondván még bőven belefér a maradék két órába. Ehhez képest fél 7 körül, épp amikor megérkezett a főétel kapok egy telefont, hogy megnyertem! :shock: :D Na mondanom sem kell, hogy onnantól kezdve elég nehéz volt a vacsorára koncentrálnom, bármennyire is kellemes volt a társaságom, és bármennyire is zseniális volt a csirkemell vargánya gombával, kecskesajtos krumplival… :D

viktorlantos said:
Emberek nem hiszem el. Ma reggel láttam, hogy Orpheusnak szülinapja van. És ő nyerte meg. Hol a túróba lehet kérni ilyen szülinapi ajándékot gyerekek?????
Mit is tudnék erre mondani…

Köszönöm mindenkinek a gratulációkat! Köszönöm a zsűri tagjainak az értékelést, örülök, hogy elnyerte tetszésüket az akváriumom! Külön köszönet N-deenek, hogy időt szakított az értékelésekre! :clap:

Köszönet jár a szervezőknek a munkájukért, és persze a szponzoroknak a komoly nyereményekért! (Azt hiszem a hörcsögöm is örülni fog, szép új helyet rendezek be neki… :lol: Na jó, lehet, hogy mégsem ő kapja az opti akit... :lol: )!

Na és persze jár a köszönet Viktornak a HAC oldal összerakásáért, komoly meló folyhatott a háttérben az utóbbi napokban. :clap: (Ezzel kapcsolatban annyit azért én is észrevettem, hogy sok akvárium esetében talán tényleg nem lett túl előnyös a vágás, főleg az oldalsó fotók vágása. Úgyhogy javaslom mindenkinek, hogy a Naplók közé tegyék fel az eredeti fotókat is, lehetőleg nagy felbontásban.)

És persze gratulálok az összes résztvevőnek, igazán színvonalas akváriumokkal sikerült előrukkolni! Azt hiszem nagyon jó úton halad a hazai akvakertészet. Nem akarok álszerény lenni; amikor beküldtem a nevezést éreztem, hogy jól sikerültek a fotók (persze első helyre azért nem gondoltam) és a vallisnériát leszámítva a növényeket is megfelelő fejlettségi állapotban sikerült lekapni. De amikor felkerült a galéria csak ámultam, hogy milyen erős mezőnyben kellett helyt állnia az akváriumomnak! :thumbup:

Köszönöm még egyszer! :mrgreen:

atti76 said:
Remélem a naplók rovat is megindul végre...
Ahogy látom már be is indult, így én is felteszem a naplómba a beküldött képeket kicsinyítve, és eredeti méretben is.
 
Le a nagykalappal Kedves Akvakertészek :thumbup:
A legtöbb akvárium képeivel lehet bombázni a külföldi versenyeket :!:

Tessenek az elkövetkezendő napokban a családtagokat is ilyen nagy gondossággal gondozni :crazy:
 
Az idei verseny nagyon színvonalas lett! :thumbup: Az értékelés nagyon objektív és igazságos. Gratulálok mindenkinek, különösképpen a dobogós helyezetteknek, hiszen a 2010-es idényben ők mutatták meg az irányt.
Látva az akváriumokat a magyar akvakertészet igazi értéket képvisel. Nagy öröm számomra ehhez a társasághoz tartozni. :angel:
Na mostmár mindenki mehet vissza dolgozni...... :mrgreen: :wave:
 
Sziasztok!

Had gratuláljak én is minden versenyzőnek, Hunornak pedig nagy :clap: az 1 helyezésért!- Hihetetlenül sok szép akit lehet látni, lenyűgözve mustrálom folyamatosan a HAC. galériát.
Ne feledkezzünk meg a szervezőkről sem ,akiknek külön köszönet a színvonalas verseny lebonyolításáért :clap: !
 
keymaker said:
Még bíztatóbb az, hogy van rengeteg aki (most hirtelen Igéző vagy Dani akija jut eszembe, de vannak még jópáran ebben a kategóriában), amelyek néhány apró változtatás után abszolutte dobogósak lehettek volna, olyan jó potenciál van a hardscape-ben és annyira jó az elképzelés.

Ez azért elég pozitív jövőképet vetít előre... :) Csak apró csiszolások hiányoznak ahhoz, hogy már az élmezőnyben is csak pár pont döntsön! Elképesztő, hogy mennyit fejlődött a szinvonal, ugye?


Teljesen igaza volt a zsűrinek abban, hogy kisebb halakat kell választani és több időt hagyni a növényeknek, hogy jobban benőjék az akit.
Én csak a nevezés kedvéért jelentkeztem a versenyre, utolsó pillanatban dobtam össze, ez meg is látszik rajta :mrgreen:
 
egedzs said:
Érdekes, hogy a dobogós akváriumok kivételével, 5-10 pontok döntik el két akvárium között a különbséget.
tibicuk said:
16. lettem,először kicsit elkeseredtem,hogy nem vagyok az első tízben.De aztán rájöttem -"Mari,te hülye vagy, a 16. hely majdnem az első 10." :)
artegor said:
hehe a 8. és a 24. helyezett között "csak" 102 pontkülönbség van, és köztök néhány pont különbség. Alig van köztük nagy eltérés.
zoi said:
Volt már róla szó, hogy a középmezőny olyan szoros, hogy bármelyik akvárium kaphatott volna több- kevesebb pontot. Azt hiszem a szerencse is közrejátszott a helyezésben.
Úgy látszik nem csak nekem tűnt fel, hogy milyen erős volt a középmezőny, így néhány gondolat erejéig még visszatérnék a pontozásra és a helyezésekre. Ha megnézzük a pontokat ebben a szakaszban átlagosan 5-6 pont különbség van az akváriumok között. Az nagyon kevés, mivel összesen 1400 pontot lehetett kiosztani egy akinak! Ez a különbség simán adódhat abból is, hogy az egyes zsűritagok egyszerűen máshogy "használták fel" a rendelkezésükre álló kiosztható pontokat.

A saját akimból tudok csak kiindulni, mivel egyedül annak ismerjük a pontszámait zsűritagonként lebontva. A kommentek alapján az ítészeknek az akimmal kapcsolatban egyetlen gondjuk volt, a hátsó vallisneria kuszasága, ezt a 7 zsűritagból négyen megjegyezték. Ennek ellenére volt, akinél ez nem járt sok pontlevonással, más viszont (gondolom) úgy ítélte meg, hogy ez több pont veszteséget jelent. Tehát a középmezőnyben végzett szoros pontozás alapján kialakult néhány pontos különbségek akár ebből is adódhatnak; ugyanazt a "hibát" az egyik zsűritag hangsúlyosabbak érzi, a másik kevésbé. Az egyik több pontot von le érte, a másiknál ugyanaz csak kevesebb pontlevonással jár. Illetve a pozitívumokra többet, vagy éppen kevesebbet ad.

Ez jól megfigyelhető az IAPLC-n is. A napokban megkaptam a 2010-es Contest Book-ot (ajánlom mindenkinek, sokat lehet belőle tanulni), és áttanulmányoztam az értékelésre vonatkozó részeket. A 18 zsűritag által az első 100 akváriumra adott pontokat egy részletes táblázat tartalmazza. A táblázatból több dolog is kiolvasható. Egyrészt érdekes összevetni, hogy ugyanazokat a világszínvonalú akikat mennyire máshogy értékelték a különböző zsűritagok. Másrészt - és számunkra most ez érdekesebb - az is remekül látszik, hogy az egyes bírák milyen tartományokban pontoztak:

A maximum 200 pont volt. Az egyik japán bíró a 100 akvárium közül mindössze 3 (!!!) esetében ment 190 pont alá, és ezek is az igen jó 186, 188 és 189 pontok voltak. Ezt a hármat leszámítva mindegyik akinak 190 fölötti pontszámot adott.

Ehhez képest a német bíró úgy tűnik teljesen máshogy gondolkodott, nála a pontok 200 és 50 (!!!) között oszlottak meg. Tehát ugyanazokra a világszínvonalú akikra vonatkoztatva nála hatalmas szórás figyelhető meg a pontokban, míg a japán bírónál ez sokkal egységesebb. Pedig ezen a szinten már nyilván mindketten észrevették az akiknak ugyanazokat a hibáit illetve erényeit, csak éppen teljesen máshogy értelmezték és használták fel a kiosztható pontokat.

Fenti okfejtésből számomra is az következik, amit már Balázs megfogalmazott, így csak idézni tudom. :thumbup:

keymaker said:
Igen, rendkívül szoros a középmezőny! Éppen ezért az a véleményem, hogy bárki, aki a középmezőnyben van, odaképzelheti a saját akiját a 11-13-as helyre, függetlenül attól, hogy hány pontot kapott.
 
Köszi Vik! Ahogy olvasgatom őket, tényleg tetszik nekik és amin mosolyogtam, hogy szinte mindenkinek van egy személyes kedvence, ami nem ugyanaz, mint másnak. Ezért szép ez a hobbi :) ;)
 
Én is gratulálok minden résztvevőnek (talán kettőt kivéve), irigykedve nézem, hogy milyen akváriumokat tudtok összrakni, amikor az én kis szettemben az algákkal küzdök. Két kérdés merült fel bennem:

1. pl Orpheus beküldheti ugyanazokat a fotókat más versenyre is (láttam ajánlottátok neki)? Ez kiírástól függ, hogy meg lehet-e csinálni?

2. a versenyfotóknál van időbeli korlát? Pl a beküldési határidő nov 1, de nekem az akváriumom március 1-jén a topon (jövő évi HAC-ra gondolva), akkor be lehet küldeni "régi" képeket?
 
Back
Oldal tetejére