• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes HuApa első akvája (vízhűtéses LED lámpával)

Sikerül vennem egy jó, kicsi pumpát. 12v-os. Trafót is adtak hozzá. Fő előnye, hogy szabályozható a fordulatszáma 4 fokozatban. 10 w-t fogyaszt. 400 l/h és 4 m az emelési magassága. Ezt az utóbbit azért kétlem. Kár hogy a fokozat szabályzója a motoron van. Egyenlőre mulmozásra használom visszaszabályozva. Machifit QR50H
 

Attachments

  • Suleve-QR50H-DC-12V-4M-Water-Pump-10W-400L-H-Flow-Rate-Brushless-Motor-Submersible-Pump.jpg_q50.jpg
    Suleve-QR50H-DC-12V-4M-Water-Pump-10W-400L-H-Flow-Rate-Brushless-Motor-Submersible-Pump.jpg_q50.jpg
    32.1 KB · Megtekintések: 93
  • 15ccb5d4-f4e4-4f6e-a355-3ce7906d844b.jpeg
    15ccb5d4-f4e4-4f6e-a355-3ce7906d844b.jpeg
    58.8 KB · Megtekintések: 52
  • 4aa50fff-3f08-4b94-a037-87fd5a6baef6.jpg
    4aa50fff-3f08-4b94-a037-87fd5a6baef6.jpg
    46.5 KB · Megtekintések: 73
Milyen a hangja?
Hány fázisú motor van benne?
Azt hogy hány fázisú nem tudom. Hangja azért van elég rendesen. Utálatos sivítós hang, nem hálószobába való. Vízhozammal nincs probléma, bikaerős a kicsike. Ha nem kap vizet, szárazon fut, akkor leáll magától és egy kb 3 másodperc múlva ismét elindul.
Az aqua két szűrőjéhez szintén szabályozható szivattyút vettem (Aquanova), hát azok is eléggé hangosak, de ezek lent vannak a szuterén részen. Érdekes ezek szárazon futva csendesebbek voltak mint amikor már vizet is szívtak.
 
Célegyenesbe került az lámpa projekt. Pár napja világítás nélkül az akva, remélem nem szenvedi meg a sötétséget a növények. Holnap remélem újra "lőn világosság"!
20201117_185823.jpg
Fekete péntek ürügyén egy Denerle NanoCube 30 L-s akváriummal gyarapodtam és amikor elmentem érte azért egypár halacskát és garnélát is hoztam. Azt hogy a nanoból mi lesz nem tudom.
 
A lencsékre ragasztottam alu ragasztót, hogy még kevesebb fény szóródjon oldalra.
20201119_090418.jpg
Lencsék felragasztása,
20201119_105654.jpg
valamint ezen a képen látszik ennek a verziónak a szerkezete. Ez nem csöpög, remélem nem is fog.
20201119_105640.jpg
felfüggesztés,
20201119_124925.jpg
szintezés,
20201119_130905.jpg20201119_130932.jpg20201119_131027.jpg
annak a bumszli hengernek a légtelenítésben és a feltöltésben van szerepe.
20201119_130946.jpg20201119_130956.jpg
és lőn világosság.... megint:D:D:D:D:D:D
20201119_192141.jpg
Egy szál csiszolt rozsdamentes keretbe, dobozba szeretném betenni.
 
Utoljára módosított:
Az Echinodorus aquartica először nyurga leveleket hozott (lásd előző oldalon a fotót), nem értettem miért. Utána elkezdett virágozni, mely a vízfelszín fölé nőtt. Ezek után már csak azokat a nyurga levélszárral rendelkező leveleket hozta. Valahol olvastam, hogy a virágok hónaljából hajtások nőhetnek ki, ezért visszahajlítottam a víz alá a virágszárat. Lássatok csodát!!! ettől kezdve normális leveleket hozott!
Most vettem észre, hogy megjelent egy sarj hajtás! Lehet, hogy sikerül szaporítanom?
20201121_201322.jpg
 
Wooww!

Szerintem nagyon szuper az akva és a technika is. Valami hasonlót tervezek én is, félszint eltolásos házban nekem a pince fala pont az akvárium mögé esik. Bár a 70 litert megoldom a bútorba rejtett kacattal, de tervben van egy bő 400 literes 🙃
Azt hiszem, innen érdemes ötletet meríteni!
Nagyon szép!
 
A lencsékre ragasztottam alu ragasztót, hogy még kevesebb fény szóródjon oldalra.
View attachment 98223
Lencsék felragasztása,
View attachment 98225
valamint ezen a képen látszik ennek a verziónak a szerkezete. Ez nem csöpög, remélem nem is fog.
View attachment 98224
felfüggesztés,
View attachment 98226
szintezés,
View attachment 98227View attachment 98229View attachment 98232
annak a bumszli hengernek a légtelenítésben és a feltöltésben van szerepe.
View attachment 98230View attachment 98231
és lőn világosság.... megint:D:D:D:D:D:D
View attachment 98233
Egy szál csiszolt rozsdamentes keretbe, dobozba szeretném betenni.
Űr Isten!
Ritkán esik le az állam, de most megtörtént! 👍
 
Köszönöm a dicsérő szavakat @elektrorudi -nak @Hubermarci -nak is, ha bármi részletben tudok segíteni szívesen köldök fotókat, részleteket. Elég sok szenvedésen ötletelésen átmentem, de megérte! Pl. továbbra is jó ötletnek tartom a vízhűtéses LED lámpát, brutál hűtés (kb 30 fok) és hangtalan!
 
A régi világítással mi volt a baj? Kicsi volt a teljesítménye?
Elengedett a ragasztás, túl kis felületen történt a ragasztás és mechanikai erő hatására elengedett, csepegett. A vezérlő doboza feszítette meg. Egyébkén akva karbantartás lesz a héten növényeket tudok adni!
 
Köszönöm a dicsérő szavakat @elektrorudi -nak @Hubermarci -nak is, ha bármi részletben tudok segíteni szívesen köldök fotókat, részleteket. Elég sok szenvedésen ötletelésen átmentem, de megérte! Pl. továbbra is jó ötletnek tartom a vízhűtéses LED lámpát, brutál hűtés (kb 30 fok) és hangtalan!
Nem merek ilyenbe belevágni. Amióta akváriumom van, kész rettegés az életem. Eddig háromszor sikerült elárasztanom a szobát / parkettát / szőnyeget 50-150 liter vízzel. :( Az asszony helyében, már rég kivágtam volna magamat. ;)
 
Nem merek ilyenbe belevágni. Amióta akváriumom van, kész rettegés az életem. Eddig háromszor sikerült elárasztanom a szobát / parkettát / szőnyeget 50-150 liter vízzel. :( Az asszony helyében, már rég kivágtam volna magamat. ;)
Készülget az automata feltölt rendszer. Egy párszor már igazán én is töltöttem túl a rendszert :mad: 😭😭. Napi vízcseréket tervezek RO-val. Kb 20 L-s puffer tartállyal. Leeresztő csap volt problémás, úgy tűnik sikerült rá megoldást találni. Próba után beszámolok róla.
 
Végigolvastam a naplót, nem semmi, jó, hogy vannak közöttünk szent megszállottak (jó értelemben írom), akiknek ilyen projekteket visznek végig. Várom a további fejleményeket! Gratula az eddigiekhez!
 
Végigolvastam a naplót, nem semmi, jó, hogy vannak közöttünk szent megszállottak (jó értelemben írom), akiknek ilyen projekteket visznek végig. Várom a további fejleményeket! Gratula az eddigiekhez!
Köszönöm. A nevem alatt az van írva hogy 'főkertész'. Hát szerintem egy ilyen hízelgő megszólítástól még nagyon messze állok! A megszállott aktakertész is dicsérő fogalom valóban. Én úgy gondolom talán már valamit kapiskálok, hogy miként lehetne csinálni ezt-azt. A technikai megoldások talán még csak valahogy megyeget, de a növények világához még rengeteg idő kellene.
 
Az Echinodorus Aquartica megint hozott virágot és ezzel párhuzamosan két hosszú levélszárral rendelkező levelet. Úgy látszik ez normál szokása. Ennek ürügyén én meg levágtam a virágot, pedig először milyen öröm volt hogy virágzik. Az előző virágzat hónaljaiban szépen fejlődnek a sarjak.
 
Egy pár új növény is bekerült az akvába, meg egy kis vasfai is. Megláttam megtetszett, annyira hasonlít a nagyra. Nehéz volt elhelyezni, lehet hogy nem is a legsikeresebb helyre. Néni nyírás is történt. Nem is tudom, hogy a Alternanthera reineckii Mini, miért nevezik mininek, brutál módon nő, rendszeresen kell nyírni.View attachment 95029
Vízcsere is történt, meglehetősen szerencsésen, egy csepp sem ment ki. Nagy mázlim volt, mindenesetre erre mondják hogy púposan teli:eek:
View attachment 95030
szép lett az akva! 😊
algákkal hogy állsz most?
 
Back
Oldal tetejére