• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes HuApa első akvája (vízhűtéses LED lámpával)

Ha szabad tanácsot adnom:
Nagyon ajánlom Josh Sim Greenaquás videóját (a másfél órasat :) ) kicsit hosszú, de minden perce aranyat ér.
Továbbá - szerintem - érdemes lenne még 1-2 nagyobb vasfa beszerzését megfontolnod ( én a saját 60Pm hez most vettem majd 4 kg-ot a már meglévő 3 mellé) utána betolnám az akváriumba a táptalajt, rá egy adag amazoniát, és utána lehet legózni. 3 alap kompozíció van, V, háromszög és sziget. Nem tudom mi a cél de elsőnek javaslom a háromszöget, mert egyszerű és nagyszerű. Próbálj meg az akvárium kb 2/3 ába késziteni fából egy kompozíciót, utána a kövekkel alulról támogasd meg a látvány, mintha a kövek közül nőnének ki az ágak. Figyelj a kövek mintájára, jelenleg nálad úgy látom h nem egy irányba néznek a "réfegvonalak". Sokkal természetesebb a látvány ha figyelsz erre.
Összegezve, kb 3x-4x ennyi fa, 2x ennyi kő (bár lehet ha lesz elég fa akkor nem kell több), háromszög kompozíció és aranymetszés :)
Köszi, sok értékes gondolatot mondtál. Be kell vallanom jelenleg élég homályos a cél, úgy érzem még a start vonalig sem jutottam el. Nagyon gáz lenne, ha fából csak minimális kiegészítést tennék? Azt érzem,hogy ez így túl szellős, de én pár kisebb darabra gondoltam. Akva még nincs, megrendelés alatt, remélem mielőbb elkészül.
 
Köszi, sok értékes gondolatot mondtál. Be kell vallanom jelenleg élég homályos a cél, úgy érzem még a start vonalig sem jutottam el. Nagyon gáz lenne, ha fából csak minimális kiegészítést tennék? Azt érzem,hogy ez így túl szellős, de én pár kisebb darabra gondoltam. Akva még nincs, megrendelés alatt, remélem mielőbb elkészül.
Hát az akváriumot mindenképp megvárnám :)
Nagyon becsapós amúgy. Főleg ha növények is lesznek, hamar eltűnik a hardscape. A kis darabok teljesen eltűnnek idővel. A hardscape az akvárium csontváza (George Farmer) , amihez gyakorlatilag nem tudsz hozzányúlni később, de mégis ez határozza meg az akvárium képét, meghúzza a korlátokat, mit tudsz megtenni, mit nem. Szóval mindenképp megfontoltan készítsd el, próbálkozz többször, szedd szét majd újra, fotózd közben. Én első nekifutásban inkább 1-2 nagyobb ágat szereznék még be, a kissebbek helyett :)
 
Ha szabad tanácsot adnom:
Nagyon ajánlom Josh Sim Greenaquás videóját (a másfél órasat :) ) kicsit hosszú, de minden perce aranyat ér.
Továbbá - szerintem - érdemes lenne még 1-2 nagyobb vasfa beszerzését megfontolnod ( én a saját 60Pm hez most vettem majd 4 kg-ot a már meglévő 3 mellé) utána betolnám az akváriumba a táptalajt, rá egy adag amazoniát, és utána lehet legózni. 3 alap kompozíció van, V, háromszög és sziget. Nem tudom mi a cél de elsőnek javaslom a háromszöget, mert egyszerű és nagyszerű. Próbálj meg az akvárium kb 2/3 ába késziteni fából egy kompozíciót, utána a kövekkel alulról támogasd meg a látvány, mintha a kövek közül nőnének ki az ágak. Figyelj a kövek mintájára, jelenleg nálad úgy látom h nem egy irányba néznek a "réfegvonalak". Sokkal természetesebb a látvány ha figyelsz erre.
Összegezve, kb 3x-4x ennyi fa, 2x ennyi kő (bár lehet ha lesz elég fa akkor nem kell több), háromszög kompozíció és aranymetszés :)
Köszönöm a tanácsokat, minden észrevétel örömmel veszek!
Akvárium sajna még nincs :cry::cry::cry:
Végre sikerült valamit barkácsolni. Akváriumból kivezető csonkokat:
Tudom a réz nem jó. Mindenképpen be szeretném festeni. Azt szeretném kérdezni, hogy létezik valamilyen akva kompatibilis festék? Még a színterezésre gondoltam.
Másik barkácsolás eredménye a szűrőház:
160x500 mm-es, így bruttó 10 L.
 

Attachments

  • 20200131_173829.jpg
    20200131_173829.jpg
    219.5 KB · Megtekintések: 102
  • 20200131_173821.jpg
    20200131_173821.jpg
    197.1 KB · Megtekintések: 135
  • 20200131_204140.jpg
    20200131_204140.jpg
    67.7 KB · Megtekintések: 96
Igen tudom, de ezek a kivezetők az akva hátsó falán lesznek /4db/ és valószínűleg lesz amelyik jól látható. Fehérre festve talán kevésbé szembetűnő lesz. Fóliázni szeretném a hátsó falat.
 
Köszönöm a tanácsokat, minden észrevétel örömmel veszek!
Akvárium sajna még nincs :cry::cry::cry:
Végre sikerült valamit barkácsolni. Akváriumból kivezető csonkokat:
Tudom a réz nem jó. Mindenképpen be szeretném festeni. Azt szeretném kérdezni, hogy létezik valamilyen akva kompatibilis festék? Még a színterezésre gondoltam.
Másik barkácsolás eredménye a szűrőház:
160x500 mm-es, így bruttó 10 L.
A szűrőházad nagyon tetszik, igen innovatív.
Viszont a zöld csapokat teszteld végső beépítés előtt. Ezek ugye öntözőrendszerhez készültek. Ott nem számít, ha egy kicsit csöpög, sőt direkt jó. De a szobában, már nem akkora buli. ;)
Korábban én is szemeztem vele (milyen jó biznisz, 5.000,-os csapok helyett 200,-os csapot használni), de bevallom kicsit megijedtem (pedig nem vagyok félős (nagyon)). :oops: Kíváncsian várom a beszámolód róla.
Fém elválasztását a víztől szilikongumival, valamint folyékony gumival próbáltam megoldani. Nem ecetsavassal, hanem kétkomponensűvel (mármint a szilikongumi kétkomponensű, nem a folyékony gumi). Odáig jutottam, hogy belülről bekentem, de bevallom, még nem próbáltam ki élesben.
 
csap variációk, az hogy menetes, vagy kúpos ez különféle variációkban létezik, a csap1 golyós kivitel és kb 540 Ft
 

Attachments

  • csap4.jpg
    csap4.jpg
    14.1 KB · Megtekintések: 60
  • csap3.jpg
    csap3.jpg
    12 KB · Megtekintések: 26
  • csap1.jpg
    csap1.jpg
    14.4 KB · Megtekintések: 37
  • csap2.jpg
    csap2.jpg
    12.3 KB · Megtekintések: 50
Na ami a csap1 az nekem folyt. Azt nem szeretem.
Fejtömítést hogy oldod meg?
Csap1-t még nem próbáltam, csak szimpatikus volt a golyós mivolta miatt. Melyik részén folyt?
Csap2 tűnik a legmegbízhatóbbnak, kint kertben hálózati víznyomás mellet is éveken keresztül biztosan működött.
Fejtömítésről majd teszek fel képet.
 
Csap1-t még nem próbáltam, csak szimpatikus volt a golyós mivolta miatt. Melyik részén folyt?
Csap2 tűnik a legmegbízhatóbbnak, kint kertben hálózati víznyomás mellet is éveken keresztül biztosan működött.
Fejtömítésről majd teszek fel képet.
2,4 jó 3ashoz még nem volt szerencsém.
1esnél a hollandival húzod össze a csapot és a tömítést is vele együtt. Na ez nekem sose tömített jól, mindig áteresztett.
 
Tudom rég voltam itt. Végre helyén áll az AKVA!!!!
Kipróbáltam a co2 palackot és a reduktort is. Mágnesszelepe 220V-s és szerencsére nem melegszik, csak minimálisan. Kézzel fogdosva inkább langyosnak mondható.
Lassan de készülnek a szűrőházak.
 

Attachments

  • Akvárium.jpg
    Akvárium.jpg
    87.3 KB · Megtekintések: 98
Nekiálltam rakosgatni a köveket. Háááát sehogy sem volt jó. alap ötlet, bal oldalt a kövek jobbra a fa. Jobb oldalt van egy kanapé és nem akartam, hogy onnan takarjanak a kövek.
Jobbról kel bejönni a szobába és nagyon furcsa volt az egész kép.
Végül felcseréltem az elrendezést és laposabban helyeztem el a köveket. Egy ki is maradt. Nem volt helye.
Utolsó kép jobb oldalról fotózva.
Az az érzésem, hogy a fotók nem igazán adják vissza az élőben láthatókat. fotózást is gyakorolni kel......
 

Attachments

  • 20200301_212559.jpg
    20200301_212559.jpg
    326.7 KB · Megtekintések: 86
  • 20200305_185813.jpg
    20200305_185813.jpg
    170.1 KB · Megtekintések: 70
  • 20200305_195110.jpg
    20200305_195110.jpg
    129.8 KB · Megtekintések: 75
  • 20200305_204814.jpg
    20200305_204814.jpg
    132.3 KB · Megtekintések: 83
  • 20200305_215245[1].jpg
    20200305_215245[1].jpg
    152 KB · Megtekintések: 88
Nekiálltam rakosgatni a köveket. Háááát sehogy sem volt jó. alap ötlet, bal oldalt a kövek jobbra a fa. Jobb oldalt van egy kanapé és nem akartam, hogy onnan takarjanak a kövek.
Jobbról kel bejönni a szobába és nagyon furcsa volt az egész kép.
Végül felcseréltem az elrendezést és laposabban helyeztem el a köveket. Egy ki is maradt. Nem volt helye.
Utolsó kép jobb oldalról fotózva.
Az az érzésem, hogy a fotók nem igazán adják vissza az élőben láthatókat. fotózást is gyakorolni kel......
A kovek es a fa is eleg mutatos amugy. Viszont szerintem ennyi el fog veszni, legalabb 2-3x tobbol jobban tudnal legozni. Ha van lehetoseged, szerezz meg be koveket, ha nincs, megprobalhatnad kombinalni a bal oldalra a koveket a faval (a fa vekonyabb agait nem fuggolegesen, hanem jobbra kb 45 fokba allitva, vagy ahogy jobban mutat) es a jobb oldalt "uresen" hagyni, oda mehetnenek alacsonyabb novesu novenyek, esetleg kisebb kovek/fak. Igy lenne egy klasszik haromszog elrendezesed.

Elegge hasonlo problemaval kellett nekunk is megbirkoznunk, hogy legalabb 2 oldalrol mutasson valahogy, kb a fenti elrendezest valasztottuk. Nem tudom, ad-e inspiraciot, rogton az elso par hozzaszolasban latszik a kezdeti elrendezes.
 
Nekiálltam rakosgatni a köveket. Háááát sehogy sem volt jó. alap ötlet, bal oldalt a kövek jobbra a fa. Jobb oldalt van egy kanapé és nem akartam, hogy onnan takarjanak a kövek.
Jobbról kel bejönni a szobába és nagyon furcsa volt az egész kép.
Végül felcseréltem az elrendezést és laposabban helyeztem el a köveket. Egy ki is maradt. Nem volt helye.
Utolsó kép jobb oldalról fotózva.
Az az érzésem, hogy a fotók nem igazán adják vissza az élőben láthatókat. fotózást is gyakorolni kel......
En a kovekre rakosgatnam a fakat..
 
Back
Oldal tetejére