• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes HuApa első akvája (vízhűtéses LED lámpával)

Sokat változott az akva indítás óta. Nem is gondoltam, hogy egyszer eljutok ide. Elején azt hittem, hogy ennyi növénnyel hátradőlhetek és karba tett kézzel táthatom a számat. Egyre inkább azt látom, most kezdődnek igazán a nagy gondok.
Rotala szép dús csokrot hozott létre, de nehezen szabályozható és nem is mutat olyan jól ott a fa mögött. Arra gondoltam, hogy likvidálnám és a helyére a Taiwant tenném. Nehezen indult be ez a növény, de most szép világos zöld leveleket hoz. Szívesen venném ebben az ügyben a tanácsaitokat. Előre is köszi!20200920_210932.jpg
 
A pintóról azt írják sokan, hogy árnyék kedvelő növény. Beültettem a fa alá, de itt nem fejlődött semmit. Nemvolt beteg, nem haldokolt, de nem is növekedett, a levelei inkább zöldek lettek. Kijjebb ültettem (fenti kép), pár nap múlva mintha növekedne. Kíváncsi vagyok hoz-e leveleket és azok tarkák lesznek?
Cirkuszos növénykének tűnik.
 
Ez a növény meghülyült. Már megint egy hasonló levelet hoz. Egyik középső levele is betegeskedik. Általában szépen fejlődnek a növényeim, de mindig van pusztuló levél is. A növény mennyiség elég rohamosan növekszik, de viszonylag sokk az elhullatott levelek száma is. Ez természetes?
 
Új lakók érkeztek. Egy pár törpe gurámi (feleségem választotta) szépek, érdekesek. 6 db fekete fantomlazac, és amit nagyon szerettem volna, de lehet hogy lesznek problémáim vele, 2db indiai üvegharcsa. Gyönyörűek, fenségesek. Hát elég vegyes gárda verődött össze. Meglévők: ancik, vörösneonok, sziámi algaevő, törpe szívóharcsák és kitudja menyi kék garnéla.
 
Szerintem baloldalon a gyep helyén lehetne valami bokor forma. Crypto, vagy esetleg hygrophyla. Amúgy nekem nagyon is tetszik ez a dzsungel.
 
Ma végre eljutott oda, hogy csepp teszteljek:
NH4: 0,05
PO4: 0,2
GH: 5
KH: 4
pH: 6,8
NO2: 0,01
NO3: 0,8
Fe: 0,04
TDS: 111
 
GA Micro Macro rendszertelenül (3-4 naponta ) 300l akvába egyszerre 10-10 ml. Gondolom ezzel nincs túl tápozva
Sőt, szerintem kevés is. Ehhez képest meglepően jó állapotban vannak a növényeid, azért látszik egy kis hiány tünet...
 
Tanulgatom, szerzem a tapasztalatokat, próbálom fejleszteni az egészet. Fentebb írtam, hogy lámpa csere lesz, sajnos nem volt kapható hetekig 10x10-es alu zártszelvény, most meg nem tudok ér te menni. Volt egy kis szabad időm, elkezdtem írni arduinora a progit. Nagy könnyebbség lesz ha lámpa, vízcsere, táp, CO2 automatikusan fog menni. Akvának is egy stabilitás, jobban lehet hangolni a dolgokat.
 
Az biztos, ez olyan hobbi, ahol rengeteget lehet tanulni. Én pl. a tápozást nagyon élvezem, méricskélni, számolni, semmi pénzért nem automatizálnám. :D
Viszont az akváriumod kétségtelenül nagyon tetszik 👍
 
Az biztos, ez olyan hobbi, ahol rengeteget lehet tanulni. Én pl. a tápozást nagyon élvezem, méricskélni, számolni, semmi pénzért nem automatizálnám. :D
Viszont az akváriumod kétségtelenül nagyon tetszik 👍
Köszönöm
 
Lámpa projekt sajnos áll ameddig nem tudok kimozdulni. Helyette arduino-ra írogatom a programot és összeszereltem a vezérlést. Tesztelgetem a programot, még egyenlőre 'szárazon'. Funkciók egyenlőre:
1. Lámpa ki-be kapcsolás 3 db relé, vízhűtő 1 db relé
2. Víz leeresztés 1 szervo motor, RO feltöltés 1 db relé
3. CO2 1db relé
4. Vízszűrő két kör 2 pumpa 2db relé
5. UV 1 db relé
6. Skimmer 1 db relé
7. Twinstar klon 1db relé (még ez nincs)
8. Fűtés 1db relé. Eddig ez 12 relé, a maradék négyes blokk tartalék egyenlőre.
9. Táp adagolás ha beválik szervo motorral, fecskendővel. Minimum 2db Micro, Macro.
10. Idővezérléshez az alapot egy RTC modul adja.
11. Kapcsolók: etető gomb, szűrő kikapcsolás karbantartáshoz, lámpa plusz ki-be kapcsolás programon kívül, meg ami ötlet még jön ...
12. Érzékelők: 4 db a vízszinthez, 1 db hőmérő
13. Tervek: kijelző és hozzá menü a beállításokhoz, lehetőleg két helyen, mivel nekem az összes akvárium gépészet a pincében van, de lehet, hogy egyszerűbb lesz mobilra tenni a kapcsolgatásokat, meg a kijelzőt.20201020_190901.jpg
 
Előbujt a másik üvegharcsa. A kisebbik egész nap az előtérben lebeg, a nagyobbikat napokig nem látom. Sajnos a tápozás növelésére a pontalga is elkezdett szaporodni. Baloldalt az a sok fehér pont egy rohamsisak csiga, gondolom egy másik csiga petéivel.20201022_213716.jpg
Főt krumplit kaptak, ez itt jó belakott belőle. garnélák is kivették a lakomából részüket, nagyon ízlett nekik.
20201022_213947.jpg
Ez a komor úriember is előbújt a lakomára. Most pihenget, mert amúgy egy pillanatra sem áll meg a talajturkálása közben, már ha ritkán látni lehet.20201022_213936.jpg
Hát Ő meg ki fia borja? Amúgy a garnéla csapat kék.
20201023_165342.jpg
 
Back
Oldal tetejére