• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes HuApa első akvája (vízhűtéses LED lámpával)

És még egy számomra fontos nézett, mert amikor belépünk a szobába ebből a szögből látjuk. Mobilos gyors fotók.
A szűrők majdnem készen. mindig közbejön valami. A hely ahova be akartam rakni, elég szűkösnek bizonyul, utána meg kiderült. hogy a polc is kissé rozoga. Kellett egy új állványt csinálni. RO-ra várok még. A hétvégén talán a lámpával is haladok.
 

Attachments

  • 20200320_200020.jpg
    20200320_200020.jpg
    90.1 KB · Megtekintések: 128
Ez az akva tényleg lassabban készül mint Luca széke
Mindig Új és újabb probléma merül fel. Sajna az eredetileg tervezett világítás hűtőbordát a mostani helyzetre tekintettel nem tudom megoldani, ezért mást kell kipróbálni. Menyivel egyszerűbb lett vonala a LED szalag! De makacs vagyok...
LED-ek elrendezéséről egy ötlet. 5W-os ledek 30 és 40 fokos lencsékkel.
aqua led szin elosztás.jpg
 
A hűtőbordára felragasztott ledek. 10x10-es alumínium zártszelvény, 6 ilyen lesz, 4 db-on 10-10 LED. 2 db-on 15-15 LED. Egyébként 90 cm hosszú egy 'borda'.
20200402_145121.jpg
Mivel eléggé unalmas volt egyenként kimérni és felragasztani, csináltam egy ilyen 90 cm hosszú sablont. Ezzel feltudtam egyszerre a 10 illetve 15 ledet ragasztani .20200403_204736.jpg
 
Közben készül a szűrő is. A két előszűrő. Azt nem tudom még, hogy menyi szivacsot tegyek bele, esetleg még perlon vattát is. A szűrő alján mindenképpen szeretnék szabad területet hagyni trutyinak. Az egyiket szeretném mull leszívásra is használni. A jobb felső sarokban látszik egy T elosztó, ezzel kitudnám öblíteni az üledéket az előszűrőből. A fittingek kertészeti eszközök, a szürke-kék cső 3/4" locsolócső. azon a ronda lyukon megy fel a lakásba. 40 cm betont
furtam át miatta 70 mm -s fúróval.20200406_192135.jpg
És az RO
20200406_192143.jpg
valamint a puffer tartály. Napi automatikus vízcserét tervezek.
20200406_192150.jpg
A CO2 reaktor, eltakarja a másik előszűrőt.
20200406_193254.jpg
 
Már úgy volt, hogy rendelem az akvába a növényeket, de helyette a kiskertbe érkeztek palánták. Hát persze ez is jó dolog.
Azért egy kép az akva kellékeiről.
jobb sarokban fent az óra modul, alatta arduino nano, a fémhenger a hőszenzor, a 12 egyforma panel meg jobbra mellette az a kisebb a PWM modulok. A fehér csokik a LED kimenetek. A LED hűtő is részben tesztelve, sajna volt néni szivárgás, de megoldható. Holnap talán összeszerelve is tesztelhetem a cuccot, de először paradicsom paprika stb ültetés. 20200423_195416.jpg
 
Rendelni kéne növényeket. Erre gondoltam:
jobb oldalra a kövek köré
Tropica Cyperus helferi
Tropica Microsorum pteropus
Tropica Cryptocoryne crispatula TC (zselés)
Tropica Microsorum pteropus
Dennerle Anubias nana 'Pinto'
Tropica növény - Alternanthera reineckii Mini TC (zselés)


bal oldalra a fa köré
Tropica Rotala wallichii TC (zselés)
Dennerle Pogostemon erectus - zselés (In-Vitro)
Dennerle Bucephalandra spec. Mini Needle Leaf - zselés (In-vitro)
Dennerle Nymphoides spec. ´Taiwan´ - zselés (In-Vitro)
Dennerle Anubias nana 'Pinto'
Dennerle Blyxa japonica
GA neveket másoltam be
 
MEGÉRKEZTEK A NÖVÉNYEK!!!!!
Ezzel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni.
Emersen szeretnék kezdeni, a növények döntő többsége zselés, kivéve a Microsorum pteropus, Echinodorus Aquartica és a Pinto. AZ előző kettő szép nagy méretes példány a Pinto aprócska, de majd megnő. Ez a három növény mellett is kezdhetek emersen vagy inkább nem?
 
Közben részelegesen beüzemeltem a világítást. Full sprectum helyett hideg és meleg fehér lett. Teljes teljesítmény mellett brutális fényerő. 350 W ! Rövid üzemelés kb negyedóra után sincs érdembeli melegedés, pedig a hűtő radiátoron még nincs rajta a ventilátor. Valószínűleg 30 fok alatt lesz a hőmérséklet.
Eddig az öröm, leszabályozva valami sípol. Gondolom az áramgenerátor - PWM szabályzón lévő kicsiny tekercs. Valamivel ki kellene önteni.
 
A megérkezett növények listája (csuda szépek) :):):):):):):):):):):):) ennek örömére megtanulok ilyen bigyókat kezelni. :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO: remélem helyesen.

Tropica Rotala wallichii TC (zselés)
Tropica Pogostemon Erectus TC (zselés)
Dennerle Bucephalandra spec. Mini Needle Leaf - zselés (In-vitro)
Tropica Nymphoides hydrophylla Taiwan TC (zselés)
Dennerle Anubias nana 'Pinto'
ADA növény - Cyperus helferi - zselés M
Tropica Microsorum pteropus
Tropica Cryptocoryne crispatula TC (zselés)
Tropica növény - Alternanthera reineckii Mini TC (zselés)
Tropica Echinodorus aquartica
Tropica Hemianthus callitrichoides Cuba TC (zselés)
 
MEGÉRKEZTEK A NÖVÉNYEK!!!!!
Ezzel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni.
Emersen szeretnék kezdeni, a növények döntő többsége zselés, kivéve a Microsorum pteropus, Echinodorus Aquartica és a Pinto. AZ előző kettő szép nagy méretes példány a Pinto aprócska, de majd megnő. Ez a három növény mellett is kezdhetek emersen vagy inkább nem?
DSM-re gondolsz? Azzal iwagumikban gyepet szoktak leginkább.
Nem hinném, hogy jó ötlet, mert a novények többsége, pláne a Microsorum az Echinodorus és az Anubias nem kifejezetten szeretik, ha szárítják, mint a petrezselmet.
 
Utoljára módosított:
Húúúúúúúúúúúú holnap lesz tíz napos az akva! Azóta történt egy két dolog. Hol a világítással hol a szűrővel hol mindkettővel volt gond. Jelenleg megy mindkető:). CO2 is ! GA jóvoltából van egy 5 kg palackom, köszönet nekik. A reduktor noném, de teszi dolgát és a mágnesszelep sem melegszik (220V-os).
Pár bejegyzéssel ezelőtt sző volt a csapokról. Ezek a kertészeti csapok, csatlakozók elég megbízhatóak, erősek, de imitt-amott pontatlanok az öntések. A kónuszos részeken egy kis sorja csöpögést okozhat. Egyik nap jó másik nap csöpög :mad::mad::mad: és szedhettem szét az egész rendszert. Javítás: a kónuszos részre tekertem egy pár menet teflont és úgy toltam rá a csövet. Ez így leírva nagyon egyszerű, de nagyot szívtam...
 
Na ami a csap1 az nekem folyt. Azt nem szeretem.
Fejtömítést hogy oldod meg?
Bocs hogy csak most válaszolok, de ez sem volt egy könnyű menet. Több dolgot próbáltam ki, számtalan ötlet jött megment.
1. Valahol láttam, hogy szilikonnal bekenjük egy "bankkártyába" bevágott formával köbe húzva jő kis tömítést kapunk. Nem igazán vált be.
2. Gumi O gyűrű. Ez jó ötlet csak találj megfelelő méretet. Sikerült nagy öröm, összeszerelés után a két csavar között csepegés, pedig belülre direkt ragasztottam egy körgyűrűt, hogy merevítse a fedelet.
3. fedélre még egy lapot ragasztottam, persze ezek után hosszabb csavarok kellettek. Van egy rakás csavar itthon, de azért 36 egyforma nincs. A problémát ez sem oldotta meg. 20200514_164938.jpg
4. 5let:) belső gyűrűvel párhuzamosan kintre is egy gyűrűt ragasztani a fedélre, persze a csavaroknál megszakítva. Elkezdtem csinálni de nagyon macerásnak bizonyult így kuka.
5. Fém lappal kéne megerősíteni💪. De egy tábla lemez nekem nem kell. Végül is itt Miskolcon Van egy jó kisbolt, pince, ahol mindenféle anyagokból levágnak vagy lehet is hogy éppen találnak nekem való kisebb darabot (egy gyöngyszem a hely). Gyorsvágóval elég hamar kivágtam, azt hittem több lesz vele a macera.
20200514_175602.jpg
Ez végre jó lett!!! Így kellet volna kezdeni...
Persze a hat tartály összerakása során az utolsóról lemaradt az O gyűrű. Mint ahogy mondani szokás órán száján folyt. Ez így utólag vicces de akkor nem éreztem úgy!!!
És ez van benne:
20200514_175437.jpg
Purigent szívesen tennék még bele, de víz fölül megy be és alul ki. A Seachem Purigen meg úgy tudom utolsó az áramlási sorban.
 
Bocs hogy csak most válaszolok, de ez sem volt egy könnyű menet. Több dolgot próbáltam ki, számtalan ötlet jött megment.
1. Valahol láttam, hogy szilikonnal bekenjük egy "bankkártyába" bevágott formával köbe húzva jő kis tömítést kapunk. Nem igazán vált be.
2. Gumi O gyűrű. Ez jó ötlet csak találj megfelelő méretet. Sikerült nagy öröm, összeszerelés után a két csavar között csepegés, pedig belülre direkt ragasztottam egy körgyűrűt, hogy merevítse a fedelet.
3. fedélre még egy lapot ragasztottam, persze ezek után hosszabb csavarok kellettek. Van egy rakás csavar itthon, de azért 36 egyforma nincs. A problémát ez sem oldotta meg. View attachment 92169
4. 5let:) belső gyűrűvel párhuzamosan kintre is egy gyűrűt ragasztani a fedélre, persze a csavaroknál megszakítva. Elkezdtem csinálni de nagyon macerásnak bizonyult így kuka.
5. Fém lappal kéne megerősíteni💪. De egy tábla lemez nekem nem kell. Végül is itt Miskolcon Van egy jó kisbolt, pince, ahol mindenféle anyagokból levágnak vagy lehet is hogy éppen találnak nekem való kisebb darabot (egy gyöngyszem a hely). Gyorsvágóval elég hamar kivágtam, azt hittem több lesz vele a macera.
View attachment 92171
Ez végre jó lett!!! Így kellet volna kezdeni...
Persze a hat tartály összerakása során az utolsóról lemaradt az O gyűrű. Mint ahogy mondani szokás órán száján folyt. Ez így utólag vicces de akkor nem éreztem úgy!!!
És ez van benne:
View attachment 92173
Purigent szívesen tennék még bele, de víz fölül megy be és alul ki. A Seachem Purigen meg úgy tudom utolsó az áramlási sorban.
Szandekosan vezeted at rajta felulrol a vizet?
 
Back
Oldal tetejére