• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

HQI, HQL és egyéb nagyobb teljesítményű világítások

Sràcok, egy kérdésem lenne.
Az olyan HQI làmpàk (2 x150W akvarisztikai) amiben az ember ha Osram 6500 K izzòt tesz, alkalmasak lehetnek növényezéshez?
A spektrumot tekintve igen, de milyen arànyban hasznàlunk (ADA Solaron kívül) manapsàg HQI làmpàkat?
Megakadt a szemem most egy hirdetésen és lehet lecsapnék rà. Jelenleg tengeris izzò van benne, de gondolom a fent említett Osram belerakhatò... @viktorlantos , Viktor te mit mondanàl? A làmpa jò àron lenne, a kérdés érdemes-e.
 
Valakinek ötlete, javaslata a kérdésemmel kapcsolatban?
Csak azért sürgetném, mert ha érdemes, akkor rá kell repülnöm mihamarabb a vásárlásra...
 
Alkalmas persze.Vannak itt a fórumon páran akik ilyen világítást használnak.Mekkora akváriumra vennél lámpát???
 
Alkalmas persze.Vannak itt a fórumon páran akik ilyen világítást használnak.Mekkora akváriumra vennél lámpát???
325 literre. Most 4 x54 W van fölötte, elég jó az is, csak olyan áron jutnék hozzá...hogy ajándék lenne a lámpa.
Elutaltam a lóvét, most már csak fel kell adják postán a lámpát...
Remélem meg is jön.
 
325 literre. Most 4 x54 W van fölötte, elég jó az is, csak olyan áron jutnék hozzá...hogy ajándék lenne a lámpa.
Elutaltam a lóvét, most már csak fel kell adják postán a lámpát...
Remélem meg is jön.
@viktorlantos
Szia Viktor?
Megkérdeznélek téged is még egyszer, sok pozitív tapasztalat van a HQI lámpákkal?
Az amiről beszéltem csak két HQI-t tartalmaz, 150 W mindkettő, T5 nincsen benne.
Napi 5-6 óràval műköhet a dolog, nem?

Köszi!
 
@viktorlantos
Szia Viktor?
Megkérdeznélek téged is még egyszer, sok pozitív tapasztalat van a HQI lámpákkal?
Az amiről beszéltem csak két HQI-t tartalmaz, 150 W mindkettő, T5 nincsen benne.
Napi 5-6 óràval műköhet a dolog, nem?

Köszi!

A jelenlegi fényed erősebb és egyenletesebb. A HQI-t nem ezért szeretjük.
Nem kell kevesebbet világítani emiatt.
 
A jelenlegi fényed erősebb és egyenletesebb. A HQI-t nem ezért szeretjük.
Nem kell kevesebbet világítani emiatt.
Most is csak 6 órát mennek a T5 csövek.
Gondoltam, hogy 2x150 W is lehet szép dolgokat elérni.
Az az igazság, hogy szállítással együtt (ha megkapom a lámpát postán...:nailbiting::unsure:) gyakorlatilag 18 Euroert jutottam a lámpához!!
Gondoltam ha veszek bele kettő Osram 6500 K izzót lehetne egy jó függesztett világításom.
Ugye a jelenlegi nem függesztett...
 
Most is csak 6 órát mennek a T5 csövek.
Gondoltam, hogy 2x150 W is lehet szép dolgokat elérni.
Az az igazság, hogy szállítással együtt (ha megkapom a lámpát postán...:nailbiting::unsure:) gyakorlatilag 18 Euroert jutottam a lámpához!!
Gondoltam ha veszek bele kettő Osram 6500 K izzót lehetne egy jó függesztett világításom.
Ugye a jelenlegi nem függesztett...
18€? Nem maradt ki egy számjegy valahol? o_O(y)
 
18€? Nem maradt ki egy számjegy valahol? o_O(y)
Szia @Beni!
Én is azt hittem, de rákérdeztem és tényleg 18 Euro szállítással együtt....
Valami pincében volt felejtve a képek alapján...
Azt írták működik. Még ha már jó pár éves is, megéri szerintem.
Kipróbálnám az akva fölött két új izzóval, ha itt a kollégák is "áldásukat" adják rá vagy helyeslik.:notworthy:
 
Szia @Beni!
Én is azt hittem, de rákérdeztem és tényleg 18 Euro szállítással együtt....
Valami pincében volt felejtve a képek alapján...
Azt írták működik. Még ha már jó pár éves is, megéri szerintem.
Kipróbálnám az akva fölött két új izzóval, ha itt a kollégák is "áldásukat" adják rá vagy helyeslik.:notworthy:
Nekem nagyon tetszik a HQI általi "shimmer" effekt (nem tudom mi ez magyarul), tehát a felszín fodrozódásának az árnyéka. Van, akit idegesít... Mindenképp nézz meg pár videót róla a vásárlás előtt.
4*54W T5 sem rossz 325 literre, bár tényleg kicsit kevés lehet pár növénynek, és nagyon vöröset sem biztos, hogy lehet alatta nevelni. 2*150W HQI "mindenre elég", de vörös az alatt sem lesz (nem jó a spektruma hozzá). Innentől kezdve csak Rajtad áll, hogy mit választasz, homogén fényt zárt tetővel, vagy shimmer effektes nyitott akváriumot. Én az utóbbi mellett tenném le a voksomat.
 
Minden relatív...

Pl egy quad 4x54-et vagy gyári tetőt vagy DIY lámpát lehet hoz 2x150W hqi.
Egy ATI lámpához képest kevés.

Legyen benne akármilyen izzó, trafó és tükör.

De ha jól értem most nem egy ATI-ról váltanál úgyhogy a kimenetel passz. A fenti pénz meg bagó. Többe kerül, hogy itt gépelek :)
 
Minden relatív...

Pl egy quad 4x54-et vagy gyári tetőt vagy DIY lámpát lehet hoz 2x150W hqi.
Egy ATI lámpához képest kevés.

Legyen benne akármilyen izzó, trafó és tükör.

De ha jól értem most nem egy ATI-ról váltanál úgyhogy a kimenetel passz. A fenti pénz meg bagó. Többe kerül, hogy itt gépelek :)
Nem Ati lámpáról váltanék.... így van.
Ezért is, illetve az ára miatt, illetve az akvárium lehetséges nyitott mivolta miatt lehetne váltani. De ha ehhez ilyen áron hozzájutok, megmarad természetesen az eredeti is, biztos ami biztos.
Jelenleg az Eheimtòl a 325 literes szettem van a gyári 2x54 W-al, amihez vettem még egy szettet. Így van 4x54 W, kettő Eheim daylight kettő Giesemann fénycső.
A lámpa egyébként Bresslein (Breßlein) gyártmány. Főleg függesztett akvárium/terrárium lámpáikat láttam, de a cégről így név szerint nem sok mindent talàltam.
 
Utoljára módosított:
Nekem nagyon tetszik a HQI általi "shimmer" effekt (nem tudom mi ez magyarul), tehát a felszín fodrozódásának az árnyéka. Van, akit idegesít... Mindenképp nézz meg pár videót róla a vásárlás előtt.
4*54W T5 sem rossz 325 literre, bár tényleg kicsit kevés lehet pár növénynek, és nagyon vöröset sem biztos, hogy lehet alatta nevelni. 2*150W HQI "mindenre elég", de vörös az alatt sem lesz (nem jó a spektruma hozzá). Innentől kezdve csak Rajtad áll, hogy mit választasz, homogén fényt zárt tetővel, vagy shimmer effektes nyitott akváriumot. Én az utóbbi mellett tenném le a voksomat.
Megnézek egy pàr vidit...
Az àrnyék effekt szerintem is mutatòs.;)
 
Szia @Beni!
Én is azt hittem, de rákérdeztem és tényleg 18 Euro szállítással együtt....
Valami pincében volt felejtve a képek alapján...
Azt írták működik. Még ha már jó pár éves is, megéri szerintem.
Kipróbálnám az akva fölött két új izzóval, ha itt a kollégák is "áldásukat" adják rá vagy helyeslik.:notworthy:
Ha tényleg 18 EUR, akkor már csak kíváncsiságból és érdemes lehet kipróbálnod. :)
 
Fényerő. A bal oldalon 2x150W. A többi ATI és Az aquasky moon.

30538473654_5ff82b43fd_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

A tetődben még lehet T8 van? Korábban ez volt az eheim szettekben. Ehhez képest előre lépés.
Izzókat évente cserélni, ezzel kalkulálj HQI esetén is.
 
Fényerő. A bal oldalon 2x150W. A többi ATI és Az aquasky moon.

View attachment 24710Green Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

A tetődben még lehet T8 van? Korábban ez volt az eheim szettekben. Ehhez képest előre lépés.
Izzókat évente cserélni, ezzel kalkulálj HQI esetén is.
Így làtvànyos a különbség. (y)
Köszi a képet Viktor.
Az Eheim proxima 325 szettje van meg,abban màr T5 csövek vannak, de gyàrilag csak kettő... belealkudtam vásárláskor még kettőt...:D
De lehet kérni már LED- ekkel is.
Egyébként a csövek nem a tetőbe integráltak, hanem az akváriumot felül keretező szálcsiszolt alumínium borítású műanyag keretben van sín, amiben a T5 lámpatesteket lehet tologatni előre-hátra
A fedele fekete üveglap. Dizájnos, de nem nyitott...
 
Utoljára módosított:
Nem biztos, hogy témába vág, de talán mégis :)
Néztem George videóját, és tetszenek ezek a lámpák, de nem tudom mifajták. valaki esetleg tud róluk valamit? Megmondom őszintén agyaltam valami hasonló készítésén, de úgy az autós vonalat áthozva, Pl ott vannak azok a HID xenon szettek amiket ugye autóba tilos berakni(kivéve, ha eleve ilyennel volt szerelve, illetve lencsét is kapni hozzájuk, vagy mostmár vannak ezek LED-es verziói. Ezekből lehetne hasonló lámpát építeni. persze kérdés, hogy a napi használatot mennyire bírnák.
 
Back
Oldal tetejére