• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

HQI, HQL és egyéb nagyobb teljesítményű világítások

Nah most már gép mellől.

Szóval elnézve milyen akváriumokat építettél az elmúlt években szerintem a jelenlegi világítások közül a fénycsövesek passzolnak legjobban az elképzeléshez.

A HQI lámpáknál kompromisszum kell a növényválasztásnál. Talán a színorgiáktól is elköszönhetsz végleg.

LED szintén nem fogja hozni ezt a meleg zöld hatást még ha sikerül is megoldanod az átvilágítást erre a méretre.

Én nem váltanék. Ha mégis akkor egyetlen céllal. Lekapni az akvárium tetőt és elmenni egy nyugis zöld akvárium irányba.
 
Ugyanezt a latvanyt nem tudod majd hozni valoszinuleg. Nem lesz gond?

Hqi lampak 60-as kupokban vilagitanak. A meret miatt 3 lampa kell majd. Szerintem 70 watt keves pl gyephez. Es akkor el is jutunk oda, hogy 3x150watt tobbet eszik majd mint a jelenlegi vilagitas es sokkal tobb penz az eves izzo csere is.

Miert szeretnel valtani?
Ezért jó megbeszélni az ilyesmit,nem szeretnék csalódást sem.Váltani inkább az 50cm magasság miatt nem létrehozható gyep,a megnyúló stemek miatt szeretnék.Itt van mellettem a plusz két csőre való bővítés,de ha ezt a kettőt is berakom a diversa tetőbe,akkor a hat cső mellett már nem férek be normálisan karbantartani.... :-( A 6X54watt lecserélése mondjuk 2X150 wattra még beleférne,de ha maradnak árnyékos,megvilágítatlan részek,akkor inkább a hat cső,vagy készítek egy függesztett tetőt hat T5-el..... Na,most már nem tudom mit csináljak... (n)
 
Nah most már gép mellől.

Szóval elnézve milyen akváriumokat építettél az elmúlt években szerintem a jelenlegi világítások közül a fénycsövesek passzolnak legjobban az elképzeléshez.

A HQI lámpáknál kompromisszum kell a növényválasztásnál. Talán a színorgiáktól is elköszönhetsz végleg.

LED szintén nem fogja hozni ezt a meleg zöld hatást még ha sikerül is megoldanod az átvilágítást erre a méretre.

Én nem váltanék. Ha mégis akkor egyetlen céllal. Lekapni az akvárium tetőt és elmenni egy nyugis zöld akvárium irányba.
Mondasz valamit....A hollandról nem tudok lemondani,oda vagyok a csicsás színes növényekért...:)
Mondjuk a HQI kontra színes növények probléma nekem ismeretlen.Ennyire nem megy?Pedig láttam már ilyen világítás alatt sok szép színes akit...
 
Mondasz valamit....A hollandról nem tudok lemondani,oda vagyok a csicsás színes növényekért...:)

Akkor szerintem T5 vagy HQI kombó T5.

A mostani akváriumodnál is jól keverhetőek a fénycsövek. Egy pici extra vizuális hatást adva az akváriumnak. Én maradnék ezen a vonalon.
Max függesztve akkor ha meg tudod oldani.

Diversa akváriumodnál a tető nem merevíti az üveget? Lehet nem lehet lekapni csak úgy a tetőt.
 
Akkor szerintem T5 vagy HQI kombó T5.

A mostani akváriumodnál is jól keverhetőek a fénycsövek. Egy pici extra vizuális hatást adva az akváriumnak. Én maradnék ezen a vonalon.
Max függesztve akkor ha meg tudod oldani.

Diversa akváriumodnál a tető nem merevíti az üveget? Lehet nem lehet lekapni csak úgy a tetőt.
Az aki nem diversa,(tudomásom szerint)van benne hossz és kereszt merevítés is felül.A csövek keverhetőségén mit értesz? Jelenleg 4 sylvania van ,2 sima 6500-as egy grolux,meg egy aquastar...
 
Jelenleg 4 sylvania van ,2 sima 6500-as egy grolux,meg egy aquastar...

Igen erre utaltam. Most ezek a kevert fények nagyon jó összhatást adnak. Ilyet vagy valami agyas led kombóval lehetne kikeverni (eddig még nem láttam ilyet), vagy kizárólag fénycső.
HQI esetén elvesztenéd ezt a jól keverhető összhatást.
 
Mondasz valamit....A hollandról nem tudok lemondani,oda vagyok a csicsás színes növényekért...:)
Mondjuk a HQI kontra színes növények probléma nekem ismeretlen.Ennyire nem megy?Pedig láttam már ilyen világítás alatt sok szép színes akit...
Igazi szép színek csak fénycső alatt vannak. Ez persze túlzás, de led, illetve HQI alatt sokkal nehezebb pirosas árnyalatokat elérni a féy spektruma nem ideális a növényeknek.
A helyedben 4*80W T5-öt néznék.
 
Igazi szép színek csak fénycső alatt vannak. Ez persze túlzás, de led, illetve HQI alatt sokkal nehezebb pirosas árnyalatokat elérni a féy spektruma nem ideális a növényeknek.
A helyedben 4*80W T5-öt néznék.
A 80wattos csöveken(?) mely fényforrást érted?Jelenleg csak az 1149mm-es standard cső fér be,ez is hagy a széleken el jócskán.A bővítést már eltolva készítettem pont ezért.
(szerk.közben utánanéztem.az 1449mm-es cső már nem fér be a tetőbe)
 
Utoljára módosított:
A 80wattos csöveken(?) mely fényforrást érted?Jelenleg csak az 1149mm-es standard cső fér be,ez is hagy a széleken el jócskán.A bővítést már eltolva készítettem pont ezért.
(szerk.közben utánanéztem.az 1449mm-es cső már nem fér be a tetőbe)
Nem kell betenni a tetőbe, simán rá kell tenni az akvárium szélére. Ezek kimondottan 150 cm-es akváriumhoz valóak.
 
A 80wattos csöveken(?) mely fényforrást érted?Jelenleg csak az 1149mm-es standard cső fér be,ez is hagy a széleken el jócskán.A bővítést már eltolva készítettem pont ezért.
(szerk.közben utánanéztem.az 1449mm-es cső már nem fér be a tetőbe)

Szia

Nekem ilyen van az akváriumom fölött (150x50x50) dimmelhető változatban:
ATI Sun Power T5 - 4x80W függesztett lámpa - 151cm 123 500,00 Ft Green Aqua
Megvagyok vele elégedve a növények nem nyúlnak.
23076957_27c9157161275bbced900618b7af7d2c_xxl.jpg
 
Modern akvarisztikában nekem nagyon sokat tesz a látványhoz a HQI megvilágítás, semminek nincs olyan hangulata, rendkívül erős pontszerű megvilágítás miatt (shimmering effekt). "Csapdába" kerültem, mert nem szeretnék kompromisszumot, ha belevágok, emiat a HQI-t nem tudom kikerülni, itt vizsont 150W-tól indul az élet ugh... vagyis 150 l-től. ugh... Ha ezzel és az ezzel járó dolgokkal megbarátkozom, akkor ok. Jó lenne, ha lenne rendes 70 W HQI-is (elvileg van, de jót nem találtam). Még azzal a kompromisszummal is HQI, hogy fogyasztásban nem lehet a led-el összahasonlítani. Led-el szemben a függesztés a másik előny. nem szeretnék akvárimura szerelhető világítást (led-re jellemző), azt látom, hogy azok vízkövesednek, és takarnak.
 
Utoljára módosított:
Jó az már 100 l fölé is, szóval ne ezen múljon, ne habozz ;)
Köszi, tehát egy 150 W HQI-val akár már egy 100l-es akvárium is jól működhet (1,5W/ liter)? Azért az már egy kezelhetőbb méret lenne. A HQI-ról próbáltam lemondani, de nem megy, az túl nagy kompromisszum lenne nekem.
 
Még azzal a kompromisszummal is HQI, hogy fogyasztásban nem lehet a led-el összahasonlítani.
Ejnye, össze lehet. A HQI-nak JOBB a fényhasznosítása, akár a 140 lm/W-ot is eléri, míg az elérhető árú ledek 100-110 lm/W-nál megállnak...(y)
 
Köszi, tehát egy 150 W HQI-val akár már egy 100l-es akvárium is jól működhet (1,5W/ liter)? Azért az már egy kezelhetőbb méret lenne. A HQI-ról próbáltam lemondani, de nem megy, az túl nagy kompromisszum lenne nekem.
Megértelek.
Bevállalósabbak 60-p akvárium fölé szokták használni (65 l?) többféle stílushoz is: pl James Marshalltól egy vagy az ADA galériában is találhatsz jó párat.
illetve: https://akvakertesz.hu/threads/ada-solar-i-150w-nag-green-lampa.822/
 
Köszönöm a válaszokat.
Beni - a LED fogyasztása csak feltételezés volt, annyira a HQI felé hajlok, hogy ennek utána sem néztem - ez az igazság... Köszönöm az utalást.
Jopet - ajjaj még egy forrás (http://ukaps.org) ehhez egy élet már kevés lesz... ;-)
 
Back
Oldal tetejére