• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

HQI, HQL és egyéb nagyobb teljesítményű világítások

Csináltam pár képet, de szerintem ebből nem találjuk ki a pontos típust :)
Viszont mintha a belsejében olyasmi lenne, mint a fojtótekercs? Vagy az csak valami "más"? Nagyon értek hozzá :D
IMG_0418_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_0420_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_0422_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
IMG_0423_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
IMG_0424_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
IMG_0425_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Csináltam pár képet, de szerintem ebből nem találjuk ki a pontos típust :)
Viszont mintha a belsejében olyasmi lenne, mint a fojtótekercs? Vagy az csak valami "más"? Nagyon értek hozzá :D
IMG_0418_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_0420_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_0422_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
IMG_0423_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
IMG_0424_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
IMG_0425_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Szerintem be van építve, de vidd el egy villanyos szakihoz, és ő majd megmondja, mert így elég nehéz eldönteni!
 
Igen valszeg az lesz, mert nem kockáztatnám, hogy elpukkan egy drágább izzó. Köszönöm a segítséged. :)
 
No kérem,
Mutattam villanyos szakinak a képeket, és kiderült, hogy van benne fojtótekercs. Ennek örülök. Már csak izzó kell, mert ami most benne van, az brutál meleg sárgás fényű...
A Venture MH-DE 150W/UVS/FS/6K izzót mégse tudom beszerezni olcsón, csak gyári áron. A helyzet az, hogy hétfőre érkezik egy Tungsram "AQUA", szintén 6500 K-es izzó, ami csak 5990 ft-ba van.
Mivel ezt semmiképp nem nevezném márkásnak, lehet hogy jól befürdök vele és csak az algák örülnek majd neki...
De egy kifejezetten akvarisztikai célra gyártott izzó ennek a két-háromszorosa környékén van.
Azt olvastam, hogy a 6500K-es hidegfehér fény már teljesen jól használható, a növények is szeretik majd, ráadásul a nevében is benne van az "aqua" szó, tehát gondolom hogy annyira csak nem lövök mellé majd...
Bár az is igaz, hogy az ADA izzói 8000K-esek ha jól emlékszem...
 
HQI izzó kérdésben ha tudjátok nézzétek meg mit vesztek.

Időnként olyan elfuserált színek vannak hogy az eszem megáll.
Sajnos az ADA drága, de azt kell mondjam, hogy nálunk pl. a teljes kínálatból a többiek a nyomába sem érnek.
És most van GE, egy német cucc, Giesemann és ADA is.
Mindenféle sárgás, vöröses stb színekben pompáznak. De a zöldek ami a lényeg lenne nem szépek a legtöbb alatt.
 
Igazad lehet Viktor, mert tényleg teljesen más színű lett az akva az új izzóval.
A gyári "nemtudommilyen" izzó fénye ilyen volt:
IMG_0428_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Az új izzó (GE) 6500K-s fénye meg ilyen:
IMG_0432_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Bocs a minőségért, régi a telefonom. És a növényeket ne nézzétek, mert tudom hogy most épp katasztrófa utáni állapot van...
A lényeg a színkép és a fényerő érzékeltetése. Tényleg nem mindegy, mennyit "ment" egy izzó.
 
Sziasztok.
Olyan kérdésem lenne szerintetek jobb-e a színhűsége az izzóknak ha a hagyományos előtétet elektronikusra lecseréljük?
Egyáltalán érdemese ilyenben gondolkodni a HQI lámával kapcsolatban?
 
sziasztok,
nem tudtok esetleg mondani nekem olyan lámpatestet ami jó minőségű de nem 100 ezer környékén van? :)
 
Sziasztok!
Azutan szeretnek erdeklodni hogy tud e nekem valamit mondani hogy erdemes e meg HQL-be beruhazni vagy inkabb mar csak a HQI vilagitassal szabad foglalkozni?
Mik a kulombsegek? El lehet erni a HQL is azokat a szinhomersekletekete ami idealis a novenyes akvarisztikaban?
 
Az lenne a kérdésem hogy egy 54literes akváriumhoz jó egy 70W os HQI világítás?Ill milyen magasról és mennyit kellene vele világítani Low tech akinál?Co2 is van, igaz nem nagynyomású.
 
Boyu HQI lámpákkal van valakinek tapasztalata? Az izzót kicserélve egy jóminőségű 8000K vagy 6500K-ra a fénycsövekkel egyetemben vajon egy 150w HQI +2x24w T5-ös megoldással betudok világítani egy 100cmx40cm es alapterűletű akvát megfelelő magasságból?
 
Vettem pár napja egy szimmetrikus halogén reflektort brutál sárga 120 és 80W-os R7S izzókkal (azt lehet kapni ezekhez) és próbából feldobtam a 80-ast (1400 lm) a meglévő 1200 lm fehér LED mellé. Többen leírták már, hogy ez a technológia nem igazán használható akvarisztikában és ezzel egyet is értek, hisz egyrészt nagyon sárga, másrészt meg nagyon gyenge fényt ad a fogyasztásához képest. De muszáj volt kipróbálnom mielőtt befektetek egy HQI-be, mert kíváncsi voltam, mégis mit lehet kihozni belőle :) Alább jönnek a tapasztalataim és az útközben felmerült kérdések:

Jelenleg olyan 35-40 centi magasan ül egy műanyag csőből improvizált konzolon és 5 órát világít, a LED-ek meg 8-at. A kettő együtt már nagyon kellemes, napsütés-szerű hatást ad, mert a LED tompítja a halogén keltette erős árnyékokat és kontrasztokat valamint az erős sárga színt, de még érvényesül a pontszerű fény szép hatása is és persze a több mint megduplázott fényerő miatt cefetül buborékolnak a növények. Így már a sárga szín sem annyira zavaró, sőt, az espei razbórák réz-csíkja szinte világít alatta :D A pár napos tapasztalat azt mutatja, hogy sajnos bő 3-4 fokkal felnyomja a vízhőmérsékletet. Ehhez nagyban hozzájárul az is, hogy egy 3-as üveglappal le van födve az akvárium amin nem tudok változtatni a halaim öngyilkos hajlama miatt :( A melegedés miatt nem tűnik fenntarthatónak ez az állapot, mert a plusz fénnyel még csakcsak megbirkózom, de a 28 fokos víz (nyáron szerintem lazán 30 fölé megy) már nagyon labilissá teszi az egészet. Próbáltam egy 48 wattossal is, de azt már pazarlásnak érzem mivel alig érvényesül, viszont közben háomszorosát fogyasztja a LED-nek. Egyszóval jó kis kísérlet volt, de nem maradhat így.
Tetszik, hogy kicsi a reflektor, a súlyát lazán elbírja a LED-hez fabrikált konzolom, és amin gondolkodom az egy HQI-tuning, viszont itt már egy kis segítségre van szükségem. Találtam online hozzáférhető áron R7S 6500K 70w HQI izzót és 70W-os HQI ballasztot és a kérdéseim a következők:
- Egy ilyen sima halogén reflektorban használható a HQI égő, ha a ballasztot a szekrénybe teszem?
- Ugyanannyira melegszik mint a sima halogén? A ballaszt is forrósodik? Veszélyes, ha a szekrényben van bútorlapra csavarozva?
- A ballaszt kiválasztásánál kell egyébre figyelni mint a wattban megadott teljesítményre, meg hogy HQI izzóhoz ajánlott legyen?
- Amennyiben ez így megvalósítható, szerintetek kiiktatható a LED? Elviszi a HQI és nem lesz ez a zavaró kontraszt amit a sima halogén okoz?

Később persze töltök fel képet is, hogy világos legyen miről beszélek.
 
Back
Oldal tetejére