• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

HQI, HQL és egyéb nagyobb teljesítményű világítások

Nagyon olcsón sikerült szereznem egy 4x24 és egy 150w hqi izzós Blau lámpatestet (20e). Sajna G12 foglalat a hqi.. Egy 12 000k-s izzót sikerült csak gyorsban szerezni hozzá. Elég rosszul nézett ki vele minden. 6500k-t nem találtam, ezért egy philips HCI izzót tettem be, 4200k-t. Az elején 2 percig világított, majd lekapcsolt. Utána nem reagált semmire. Kis pihenő után újra indult, kb 1 perc után elérte a max. fényerőt. Pár másodperc után pedig felrobbant. :eek: Még jó hogy pont már megittam a borom, nem sokkolt a dolog. Az aki teteje pont le volt fedve- a műanyag tetőbe beleolvadt az izzó üveg, kicsit lángra is kapott. Korom pernyék szálltak jobbra-balra.. A fedél szerencsére felfogta az idegen anyagokat- nagyobb baj nem történt a 8000ft káreseten kívül; mert az izzó előtti üveglapot mivel csak próbálok címszó alatt nem toltam vissza. Tapasztalatom mindenkinek: HCI és HQI izzó nem felcserélhető csak úgy.. Később a CC-ben találtak egy elfekvő 6500k-s izzót is- öröm, boldogság, fényár!
 
Még jó, hogy nem lett nagyobb baj. Azért az tud szólni rendesen! :)

Ez olyan mint a egy számítógépes program. Régebbi programmal (előtét) újabb formátumot (fényforrás) nem lehet konvertálni, csak visszafelé. Ha HCI-s előtét lett volna benne, azzal nagy valószínűséggel elmegy a HQI fényforrás. Visszafele nem működik.
 
A tanulságot levontam: nincs cserebere. Sajna nem találtam erre vonatkozó információt- habár nem is törtem össze magam.
 
Az összes hqi, még a nagyon nevesek is jól hallhatóan zúgnak üzem közben, vagy van olyan ami teljesen néma? Mi adja bennük a hangot? Kiküszöbölhető?
 
Az összes hqi, még a nagyon nevesek is jól hallhatóan zúgnak üzem közben, vagy van olyan ami teljesen néma? Mi adja bennük a hangot? Kiküszöbölhető?

Nem tunt meg fel hogy barmilyen hangja lenne a giesemann vagy ada lampaknak. A boltban van egy alapzaj, de eddig barhova szereltuk oket nem tunt fel hogy hangja lenne. Egy T5 aktiv huteses lampa ventije szerintem hangosabb.
 
Nekem épített pilácsom van, csak bekapcsoláskor serceg egy kicsit majd bemelegedés után csendben ontja a fényt.
 
Üdv

a HQL világításokhoz nem sok hozzászólás jött eddig.valakinek van esetleg tapasztalata véleménye ezzel kapcsolatban?Találtam egy ilyen Bresslein lámpát használtan:

798075.jpg


kapcsolható 80/125w.viszont csere izzót az Osramnál csak 4000K-st találtam.jó az nekünk növényezéshez?a paludáriumomhoz lenne, aggódok a hő miatt is.félek hogy kiszárítja a növényeket.vélemény?

 
Sziasztok,

a 4200K-es CMH izzót lehet sikeresen alkalmazni vízalatti növényezéshez?
(6500K-es T5 fénycsővel rásegítve)

köszönöm
 
Sziasztok,

a 4200K-es CMH izzót lehet sikeresen alkalmazni vízalatti növényezéshez?
(6500K-es T5 fénycsővel rásegítve)

köszönöm

Lehet, de nem szép, olyan sárgás természetellenes lesz a színe mindennek.
 
Üdv

a HQL világításokhoz nem sok hozzászólás jött eddig.valakinek van esetleg tapasztalata véleménye ezzel kapcsolatban?Találtam egy ilyen Bresslein lámpát használtan:

798075.jpg


kapcsolható 80/125w.viszont csere izzót az Osramnál csak 4000K-st találtam.jó az nekünk növényezéshez?a paludáriumomhoz lenne, aggódok a hő miatt is.félek hogy kiszárítja a növényeket.vélemény?

Sziasztok!

Nekem 2 ilyen Bresslein lóg az akva fölött 2x125W és emellett van még 4x54w T5. Az akva 130x60x60-as és a 60cm-es magassága miatt ajánlották a HQL típusú lámpát.
A tapasztalatom az, hogy induláskor hangos, amíg nem jön létre a gyújtás vagy teljes fényerő vagy mi a szösz (ez kb. 1-2perc), aztán elhallgat. Igaz, nálam a gipszkarton mennyezeten van a trafótartó alatt polifoam zajcsökkentésre.15cm-re lóg az akitól nagyon melegszik,de mivel pont az aki merevítésére adja le a hőt, ezért nem melegíti vészesen a vizet. A sárgás fény nem zavaró, igaz magában nem szokott világítani, de nem vagyok túl nagy szakértő ebben. A növények szeretik bár vannak számomra vakfoltok a világításban, HC gyepet szépen lehet vele nevelgetni,de pl. a rotala indicam alsó 30-35cm-e szép világos zöld a teteje rózsaszín,de ha egy szálat kitúr valaki és felmegy a víz tetejére, akkor 2nap alatt vérvörös lesz. Ebből azt gondolom, hogy mégsem elég a világítás 60cm mélyre, de még 30cm-re sem, bár lehet, hogy egymást árnyékolják a növények. Sőt, biztos ez a magyarázat. Remélem tudtam segíteni.

Még annyi, hogy anno én akartam eladni a lámpát, mert rájöttem, hogy hülyeség volt a 60cm magas akvárium, nem a fény miatt, hanem mert nem tudok benne turkálni kissámli nélkül :D !!!
 
Sziasztok,

melegen és félve érdeklődöm, hogy az ADA a fémhalogén izzóit miért csupán hideg 8000 K-n forgalmazza - illetve a GA-ban miért csak ezt értékesítik? Van nekik 6500 K-s is? Illetve mit érdemes inkább választani? A 8000 K-t vagy 6500 K-t? Ti mi alapján döntötök? Vagy tenétek?
Köszönöm a törődést!
:)

Make aquagarden, not war!
 
Sziasztok,

melegen és félve érdeklődöm, hogy az ADA a fémhalogén izzóit miért csupán hideg 8000 K-n forgalmazza - illetve a GA-ban miért csak ezt értékesítik? Van nekik 6500 K-s is? Illetve mit érdemes inkább választani? A 8000 K-t vagy 6500 K-t? Ti mi alapján döntötök? Vagy tenétek?
Köszönöm a törődést!
:)

Make aquagarden, not war!

Ha jól rémlik 5-6 féle HQI izzó van nálunk.
2 ADA, 2 GE, egy német cucc és a Giesemann.
Izzók, fénycsövek Green Aqua

A GE az amit te is keresel.
 
Csak akkor látod az eltérést ha egymás mellett néznéd őket.

A Giesemann csövei kicsit sárgásak. Nekem túl melegek.
A GE középút.
Az ADA teljesen más fényt ad le mint a többi. Szerintem nyugtatóbb, de mintha emiatt gyengébbnek éreznéd.
 
Csak akkor látod az eltérést ha egymás mellett néznéd őket.

A Giesemann csövei kicsit sárgásak. Nekem túl melegek.
A GE középút.
Az ADA teljesen más fényt ad le mint a többi. Szerintem nyugtatóbb, de mintha emiatt gyengébbnek éreznéd.

Talán nem is én vagyok a lényeg, hanem a növénykék.
Ők vajon melyiket találhatják vonzóbbnak?
 
Most álltam át Fémhalogén világításra. Egy "noname" (SIDE srl. made in Italy 150W M.H. RX7s) lámpát sikerült szereznem (valahogy sokalltam a 100 ezres nagyságrendet egy Giesemann-ért), de az izzót szeretném lecserélni, mivel most valami gyári izzó van benne, ami nagyon sárgás fényű, talán 4000 K-es lehet így szemre. Most tudok szerezni elég olcsón Venture MH-DE 150W/UVS/FS/6K izzót, ami 6500 K-es. A gond csak az, hogy állítólag ehhez pluszban kellene valami "Fojtótekercs"? Mert állítólag a nélkül elpukkan? Tud valaki erről valamit mondani nekem?
 
Utoljára módosított:
Most álltam át Fémhalogén világításra. Egy "noname" (SIDE srl. made in Italy 150W M.H. RX7s) lámpát sikerült szereznem (valahogy sokalltam a 100 ezres nagyságrendet egy Giesemann-ért), de az izzót szeretném lecserélni, mivel most valami gyári izzó van benne, ami nagyon sárgás fényű, talán 4000 K-es lehet így szemre. Most tudok szerezni elég olcsón Venture MH-DE 150W/UVS/FS/6K izzót, ami 6500 K-es. A gond csak az, hogy állítólag ehhez pluszban kellene valami "Fojtótekercs"? Mert állítólag a nélkül elpukkan? Tud valaki erről valamit mondani nekem?

Szia!

Én is ezt:Venture MH-DE 150W/UVS/FS/6K használtam, és szükséges hozzá egy elektronikus előtét, vagy egy "fojtó" e nélkül valóban tönkremegy. Esetleg az eredeti világításodhoz nincsen véletlenül egy ilyen, vagy csak sima halogén? Ha lefotózhatnád,vagy bővebb infót írnál róla akkor többet tudnék segíteni. Amúgy elviszed magaddal az új izzót egy villamossági boltba és kérsz hozzá előtétet, választhatsz, hagyományos "fojtótekercseset" vagy elektronikusat, kb 10-12 ezres a különbség, viszont elektronikussal, nincs "búgás", nincs plusz hő, és vibrálás, csak induláskor, ami természetes!
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére