• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

HQI, HQL és egyéb nagyobb teljesítményű világítások

Hátránya ha valamilyen okból kikapcsolod kb 40-60 perc amíg teljesen lehűl és vissza lehet kapcsolni.

A bolti lámpáinkon ez 5 perc. Ez a 40-60 borzalmasan soknak tűnik.
A balaszt automatikusan bekapcsol egy x idő után. Pl áramszünet esetén.

de a HQi izzókat nyugodt szívvel használhatod 2-3 évig

1 év után nagyon sok a fényerő csökkenés. Ha 1 akváriumot nézel nem veszed észre. Gondolom te is ezért nem érzékeled, ami nem lep meg.
A legtöbben ugyanígy vannak a fénycsövekkel is. Aztán amikor csere, akkor lepődnek meg igazán, hogy milyen brutálisan sokkal fényesebb minden.
Nincs ez másképp a HQI izzóknál sem. Boltban 9 ilyen lámpánk van folyamatos üzemben.
 
A bolti lámpáinkon ez 5 perc. Ez a 40-60 borzalmasan soknak tűnik.
A balaszt automatikusan bekapcsol egy x idő után. Pl áramszünet esetén.



1 év után nagyon sok a fényerő csökkenés. Ha 1 akváriumot nézel nem veszed észre. Gondolom te is ezért nem érzékeled, ami nem lep meg.
A legtöbben ugyanígy vannak a fénycsövekkel is. Aztán amikor csere, akkor lepődnek meg igazán, hogy milyen brutálisan sokkal fényesebb minden.
Nincs ez másképp a HQI izzóknál sem. Boltban 9 ilyen lámpánk van folyamatos üzemben.

Nekem ipari reflektorom van, lehet h az az oka a lassabb visszahűlésnek ráadásul a ballaszt és a fényvető is egymás fölött van ami nagyban hozzájárul a hő megtartásához (szerintem)
A fényerő csökkenésben lehet valami :) igaz egy akvárium fölött nem észrevehető 2 év után sem, de tervezem a cserét még az idén.

Am ha választanod kellene 6500 v 8000 Kelvin-esre esne a választásod? (eddig 6500 K-s csövet használtam)
Köszi :)
 
Nekem ipari reflektorom van, lehet h az az oka a lassabb visszahűlésnek ráadásul a ballaszt és a fényvető is egymás fölött van ami nagyban hozzájárul a hő megtartásához (szerintem)

Lehet vagy egyszerűen a ballaszt nem engedi korábban bekapcsolni. De azért ez rengeteg idő.
Nyáron a hálózati karbantartásunk alatt volt, hogy egy nap 10-15 áramszünetünk volt :) Ebben az esetben egész nap be sem kapcsoltak volna :)

Am ha választanod kellene 6500 v 8000 Kelvin-esre esne a választásod? (eddig 6500 K-s csövet használtam)
Köszi :)

Nem tudom. Nagyon csalókák ezek a kelvinek a HQI izzóknál. Igaz mi csak kb 6-7 izzót teszteltünk eddig, de nekem nem nagyon voltak szimpatikusak csak az ADA drága izzói.

Vagy sárga volt nagyon, vagy vörös beütéses, a másiknál döglöttek voltak a zöldek... nem találtuk meg azt a HQI izzót ami egy 6500-as fénycső színhőmérsékletét hozta volna.
Persze ezeket is leginkább akkor látod ha egymás mellett vagy után ki tudod próbálni máskülönben nehéz érzékelni. A szemed túl gyorsan hozzászokik a látványhoz.

Úgyhogy nem tudok olyan ajánlani ami pénztárcabarát. Nekem a Giesemann izzói sem igazán voltak szimpatikusak pedig az is a 20 ezres kategória.
 
Lehet vagy egyszerűen a ballaszt nem engedi korábban bekapcsolni. De azért ez rengeteg idő.
Nyáron a hálózati karbantartásunk alatt volt, hogy egy nap 10-15 áramszünetünk volt :) Ebben az esetben egész nap be sem kapcsoltak volna :)



Nem tudom. Nagyon csalókák ezek a kelvinek a HQI izzóknál. Igaz mi csak kb 6-7 izzót teszteltünk eddig, de nekem nem nagyon voltak szimpatikusak csak az ADA drága izzói.

Vagy sárga volt nagyon, vagy vörös beütéses, a másiknál döglöttek voltak a zöldek... nem találtuk meg azt a HQI izzót ami egy 6500-as fénycső színhőmérsékletét hozta volna.
Persze ezeket is leginkább akkor látod ha egymás mellett vagy után ki tudod próbálni máskülönben nehéz érzékelni. A szemed túl gyorsan hozzászokik a látványhoz.

Úgyhogy nem tudok olyan ajánlani ami pénztárcabarát. Nekem a Giesemann izzói sem igazán voltak szimpatikusak pedig az is a 20 ezres kategória.

Nekem eddig Kínából rendelt 6500 K-s világított (és világít a mai napig is) teljesen meg vagyok vele elégedve, de cserélni tervezem és sok jót olvastam a 8000 K-s izzóról.
Maradjak a régi bevált izzónál v merjek kipróbálni valami mást? (fénycsövet tekintve tetszett a 8000 K nem tudom h HQi-ban milyen lenne)
 
Nekem eddig Kínából rendelt 6500 K-s világított (és világít a mai napig is) teljesen meg vagyok vele elégedve, de cserélni tervezem és sok jót olvastam a 8000 K-s izzóról.
Maradjak a régi bevált izzónál v merjek kipróbálni valami mást? (fénycsövet tekintve tetszett a 8000 K nem tudom h HQi-ban milyen lenne)

Az ADA 8K-s izzói színezett izzók. Tehát a kelvin szám nem sokat mond.
8K-s izzónak hidegnek kellene lennie. Ehhez képest meleg mindkét izzó színe.

Mindenképp valami 6500 körülit nézz. Már az 5600-os izzók is sárgák.
 
Az ADA 8K-s izzói színezett izzók. Tehát a kelvin szám nem sokat mond.
8K-s izzónak hidegnek kellene lennie. Ehhez képest meleg mindkét izzó színe.

Mindenképp valami 6500 körülit nézz. Már az 5600-os izzók is sárgák.

Rendben :) köszi szépen.
Lehet h maradok akkor a jól bevált változatnál, legfeljebb valamikor kipróbálok egy 8000-rest is. :)
 
Sziasztok! Lehet, hogy nem helyén való a kérdés, ezért ha így van, akkor kérek egy modit, hogy törölje.

Szóval a kérdés: Nevetségesen olcsón sikerült hozzájutnom 3 db 70W-os HQI lámpához és ehhez keresek izzót. Most már kb. 1 hónapja guglizok, de nem találok olyan helyet, ahol megfelelő izzót árulnának. Tegnap már a helyi világítástechnikai boltot is ráizzítottam :) a feladatra. Esetleg tud valaki konkrét helyet, ahol kapható 70 W-os 6.000 - 8.000 K közötti Rx7S foglalatú izzó normális áron? Ha csak 1 kellene, akkor nem is nagyon gondolkodnék az ADA-n, mert megéri a pénzét, de 3 db már több mint húzós lenne.

Köszönöm!
Nekem is ipari hqi lámpatestem van, aminek RX7s a foglalata, de OSRAM RX7S-24 6500K izzóval. Az eltérő foglalat és tokozás eddig nem okozott problémát, elvileg csak kicsit hosszabb az RX7S-24 izzó, de mivel rugalmas a foglalat, simán belement. RX7S izzót nem igen találtam korábban 6500K-est, de RX7S-24 több volt már. :)
 
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Tervezek egy 120x50x60 magas növényes akváriumot. Olvastam a topikokat és 60 cm-nél már a HQI lámpákat ajánlják. A kérdésem az lenne, hogy egy ekkora akvárium fölé mennyi reflektorra van szükség, ha 150W-os refiben gondolkozom? Vagy ettől nagyobb kell fölé? HQI-ben sajnos még nincs tapasztalatom.

Köszi szépen
 
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Tervezek egy 120x50x60 magas növényes akváriumot. Olvastam a topikokat és 60 cm-nél már a HQI lámpákat ajánlják. A kérdésem az lenne, hogy egy ekkora akvárium fölé mennyi reflektorra van szükség, ha 150W-os refiben gondolkozom? Vagy ettől nagyobb kell fölé? HQI-ben sajnos még nincs tapasztalatom.

Köszi szépen
Szerintem két darab 150-es HQI.;)
 
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Tervezek egy 120x50x60 magas növényes akváriumot. Olvastam a topikokat és 60 cm-nél már a HQI lámpákat ajánlják. A kérdésem az lenne, hogy egy ekkora akvárium fölé mennyi reflektorra van szükség, ha 150W-os refiben gondolkozom? Vagy ettől nagyobb kell fölé? HQI-ben sajnos még nincs tapasztalatom.

Köszi szépen
2x150W tökéletes.
 
Ok, köszi, én is így gondoltam, de van egy eladó használt AquaMedic Ocean Light 1*150W, ami elvileg gyári és akvarisztikai célú, de az eladó állítása szerint nincs hozzá külön előtét és ezt furcsállottam, ezért kérdeztem, hogy Nálatok mi a helyzet :)
Szia.

A napokban vettem én is egy ilyen lámpát. Most 5200 ge izzó van benne de ma kapok hozza 6500-as osramot. Az előtét a lámparestben van, ami ráadásul elág vastag alu lemezből készült. Emiatt a lámpa van vagy 6-8 kiló.
Elég forró tud lenni és nekem is lassan hűl vissza, ilyenkor nem lehet belapcsolni
 
Szia.

A napokban vettem én is egy ilyen lámpát. Most 5200 ge izzó van benne de ma kapok hozza 6500-as osramot. Az előtét a lámparestben van, ami ráadásul elág vastag alu lemezből készült. Emiatt a lámpa van vagy 6-8 kiló.
Elég forró tud lenni és nekem is lassan hűl vissza, ilyenkor nem lehet belapcsolni
Köszi, végül nem ezt vettem meg, de jól tettem, mert a lámpatartó nehezen bírná el a súlyt :)
 
Nos betettem a 6500 kelvines OSRAM izzót, iszonyatos fényes a LED után. Első héten előjött egy halom barna és zöld alga, ezért visszatettem a LED-et, mert féltem tőle, hogy katasztrófa lesz a vége.

Most ismét visszatettem a HQI-t napi 8 óráról levettem a világítási időt 6,5 órára. Legfeljebb 30 cm magasra tudom tenni, ezért most ott is tartom.

Utólag azt gondolom, hogy az alga nem a sok fénytől jött elő, hanem attól, hogy alul van tápozva az akvárium. Kevés a foszfát és a nitrát, ezért ha emelem a fényt, akkor jön a GSA és GDA, ha visszacsökkentem akkor elmúlik, algamentes lesz minden, de a növények nem fejlődnek kellőképpen, csak vegetálnak.

Éppen ezért most a héten kipróbálom, hogy EI szerint tolom a micro és macro tápokat (főleg a macro-t) 180 literre napi 8-8 ml.

Remélem ettől beindulnak a növények, és elkopik ronda sárgásbarnászöldes alga. Nagyon szeretném megtartani a HQI-t.
 
Hqi vásárlásán morfondírozok egy ideje.Dilemmám nekem is az,hogy egy 150X50X50-es akváriumhoz melyik párosítás lenne a legcélszerűbb?
1. 2X150watt
2. 2X70watt
3. 3X70watt
Nem szeretném túl magasra sem rakni a fényszórás miatt(ne vakítson a szobában ülőknek,
fekve pihenőknek) ,árnyékos,vagy nagyon átfedett részeket sem szeretnék az akiban.Túlvilágítani sem szeretném,hogy aztán a lámpatestet kelljen emelgetnem.Szimmetrikus,vagy aszimmetrikus? Mit tanácsolnátok?
 
Hqi vásárlásán morfondírozok egy ideje.Dilemmám nekem is az,hogy egy 150X50X50-es akváriumhoz melyik párosítás lenne a legcélszerűbb?
1. 2X150watt
2. 2X70watt
3. 3X70watt
Nem szeretném túl magasra sem rakni a fényszórás miatt(ne vakítson a szobában ülőknek,
fekve pihenőknek) ,árnyékos,vagy nagyon átfedett részeket sem szeretnék az akiban.Túlvilágítani sem szeretném,hogy aztán a lámpatestet kelljen emelgetnem.Szimmetrikus,vagy aszimmetrikus? Mit tanácsolnátok?
Ha nincs CO2 adagolás, akkor szerintem a 3*70W tökéletes választás lehet. Ha van CO2, rendes szűrés, stb, akkor a 2*150W a jó választás.
A legtöbb gyári (akvarisztikai) HQI szimmetrikus, és szerintem is az az ideális akváriumokhoz.
150 cm-es akváriumhoz még szintén szóba jöhet a 2*80W T5, és a 4*80W T5 is, bár nem tudom miről akarsz váltani.
 
Ha nincs CO2 adagolás, akkor szerintem a 3*70W tökéletes választás lehet. Ha van CO2, rendes szűrés, stb, akkor a 2*150W a jó választás.
A legtöbb gyári (akvarisztikai) HQI szimmetrikus, és szerintem is az az ideális akváriumokhoz.
150 cm-es akváriumhoz még szintén szóba jöhet a 2*80W T5, és a 4*80W T5 is, bár nem tudom miről akarsz váltani.

Hát őt szeretném szebbé tenni.4X54 watt T5-ről váltanék.Co2-reaktorral,2xtetratec ex1200 szűrés.

16349542416_825b2d6cb4_z.jpg
 
Ugyanezt a latvanyt nem tudod majd hozni valoszinuleg. Nem lesz gond?

Hqi lampak 60-as kupokban vilagitanak. A meret miatt 3 lampa kell majd. Szerintem 70 watt keves pl gyephez. Es akkor el is jutunk oda, hogy 3x150watt tobbet eszik majd mint a jelenlegi vilagitas es sokkal tobb penz az eves izzo csere is.

Miert szeretnel valtani?
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére