• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

HQI, HQL és egyéb nagyobb teljesítményű világítások

Ok, köszi, én is így gondoltam, de van egy eladó használt AquaMedic Ocean Light 1*150W, ami elvileg gyári és akvarisztikai célú, de az eladó állítása szerint nincs hozzá külön előtét és ezt furcsállottam, ezért kérdeztem, hogy Nálatok mi a helyzet :)

A márka miatt ettől nem félnék. Nem tudom az AM hogy oldotta meg. Neten sincs sok infó sajna.
Itt ha legörgetsz az oldalon van fotó a 150-es és a 250-es HQI-ról is. Mindhárom lámpához van egy doboz.
THE MASSIVE THROBBING FOR SALE THREAD! - Hardware Classifieds - Nano-Reef.com Forums
 
A márka miatt ettől nem félnék. Nem tudom az AM hogy oldotta meg. Neten sincs sok infó sajna.
Itt ha legörgetsz az oldalon van fotó a 150-es és a 250-es HQI-ról is. Mindhárom lámpához van egy doboz.
THE MASSIVE THROBBING FOR SALE THREAD! - Hardware Classifieds - Nano-Reef.com Forums
Én a google-ben a képek között kerestem, ott van egy ilyen, amihez mintha nem lenne, bár a dugalj talán amerikai:
any021.jpg

Na mindegy, megnézem, aztán meglátom. Ha nincs hozzá doboz, de világít, akkor a házban van az előtét :) Bár szeretnék még két T5-s csövet is tenni mellé, így valószínűleg a DIY vonal lesz, ahogy @Tomi csinálta.
 
Én a google-ben a képek között kerestem, ott van egy ilyen, amihez mintha nem lenne, bár a dugalj talán amerikai:
any021.jpg

Na mindegy, megnézem, aztán meglátom. Ha nincs hozzá doboz, de világít, akkor a házban van az előtét :) Bár szeretnék még két T5-s csövet is tenni mellé, így valószínűleg a DIY vonal lesz, ahogy @Tomi csinálta.
Én nem akvarisztikai gyártmányú HQI-thasználok, és ebben benne van az előtét is, bár igaz, hogy marhára forró a lámpatest, de nem szoktam fogdosni üzem közben. Most egy Tungsram Aqua 150W izzó van benne, ami zöldes árnyalatú. Mikor frissen beüzemeltem az izzót, brutál zöld színe volt, ami nem volt túl természetes, de 1 hónap alatt szépen "lehalkult" az erős zöldesség, és most már tényleg csak árnyalat, és egész jó színe van.
 
A mágneses előtéttől kb. 2 méterre van a HQI izzó. Normális az, hogy ha nem egyből gyullad be a lámpa a felkapcsolástól, hanem csak kéken világít kicsit a lámpa tövében, majd egyszer csak felvillan. Van úgy, hogy 10-15mp, de úgy is, hogy picivel több? Itt sem lehet 1méternél hosszabb vezeték az előtét és az izzó között?
 
A mágneses előtéttől kb. 2 méterre van a HQI izzó. Normális az, hogy ha nem egyből gyullad be a lámpa a felkapcsolástól, hanem csak kéken világít kicsit a lámpa tövében, majd egyszer csak felvillan. Van úgy, hogy 10-15mp, de úgy is, hogy picivel több? Itt sem lehet 1méternél hosszabb vezeték az előtét és az izzó között?

Persze, ha megnézed ez történik amikor felkapcsolják egy stadionban a reflektorokat vagy az utcán a közvilágítást. Be kell melegedni a lámpának, pár perc után fog csak teljes fényerővel világítani.
 
Persze, ha megnézed ez történik amikor felkapcsolják egy stadionban a reflektorokat vagy az utcán a közvilágítást. Be kell melegedni a lámpának, pár perc után fog csak teljes fényerővel világítani.
Nem a fényerővel van gond, hanem, hogy egyáltalán nem kapcsol fel egyből, hanem csak pár mp után. Addig csak kis kék izzás van a hqi égő tövében, de a közepe nem világít.
 
Sziasztok! Lehet, hogy nem helyén való a kérdés, ezért ha így van, akkor kérek egy modit, hogy törölje.

Szóval a kérdés: Nevetségesen olcsón sikerült hozzájutnom 3 db 70W-os HQI lámpához és ehhez keresek izzót. Most már kb. 1 hónapja guglizok, de nem találok olyan helyet, ahol megfelelő izzót árulnának. Tegnap már a helyi világítástechnikai boltot is ráizzítottam :) a feladatra. Esetleg tud valaki konkrét helyet, ahol kapható 70 W-os 6.000 - 8.000 K közötti Rx7S foglalatú izzó normális áron? Ha csak 1 kellene, akkor nem is nagyon gondolkodnék az ADA-n, mert megéri a pénzét, de 3 db már több mint húzós lenne.

Köszönöm!
 
Sziasztok! Lehet, hogy nem helyén való a kérdés, ezért ha így van, akkor kérek egy modit, hogy törölje.

Szóval a kérdés: Nevetségesen olcsón sikerült hozzájutnom 3 db 70W-os HQI lámpához és ehhez keresek izzót. Most már kb. 1 hónapja guglizok, de nem találok olyan helyet, ahol megfelelő izzót árulnának. Tegnap már a helyi világítástechnikai boltot is ráizzítottam :) a feladatra. Esetleg tud valaki konkrét helyet, ahol kapható 70 W-os 6.000 - 8.000 K közötti Rx7S foglalatú izzó normális áron? Ha csak 1 kellene, akkor nem is nagyon gondolkodnék az ADA-n, mert megéri a pénzét, de 3 db már több mint húzós lenne.

Köszönöm!
RX7s 70W –› ÁrGép
szerintem mazsolázhatsz benne;)
 
Sziasztok,

A tervezett akváriumom fölé HQI-izzós világitó testet szeretnék készíteni. Bár tudom, hogy az édesvízi világban nálunk még nem túl elterjedt, de mint nálam is, előbb utóbb másnál is felmerülhet ilyen jellegű világításra az igény.
Elég sokat nézelődtem utána, és úgy néz ki, megfizethető áron lehet ilyet készíteni. A tervezett akváriumom 90x45x45-ös és két 70W-os HQI izzóval szeretném megoldani, esetleg két T5-ös fénycsővel kiegészítve. Felmerül a kérdés, hogy miért nem csak T5-el probálom megoldani? Nyitott akváriumot szeretnék, és így lógatva oldom meg ezt a dolgot. Ennél a fényerőnél már lehetőség nyílik arra, hogy magasabban helyezzem el a lámpatestet, így nyugodtan tudnék a fény alatt kapirgálni az akváriumban, a még így is elégséges fény mellett.

De kíváncsi lennék, ti milyen ezzel kapcsolatos információkról tudtok.
Ebbe a topicba kerülhet minden olyan világító kütyü, melyek jóval nagyobb fényt tud biztosítani a szokásos fénycsöveknél.

Hali

én már 2 éve HQi reflektort használok 150W-osat (eleinte egy 80 literes fölött próbaként) most egy 140 literes akvárium fölött.
Kiegészítő világítást nem használok és 6- 6,5 órát világítok vele, szerintem az egyik legszebb fényt adó fényforrás. :)
Mellette szól, h kényelmesen lehet benyúlni az akváriumba (vízcsere, nyírás stb), ellenben igencsak melegszik...
Hátránya ha valamilyen okból kikapcsolod kb 40-60 perc amíg teljesen lehűl és vissza lehet kapcsolni.
Pro és kontra... nekem bevált és nagyon szeretem :)
ui.: nekem nem "akvarisztikai" hanem ipari van (az izzó a lényege) Kanlux Matma MTH 150 (szimmetrikus elrendezésű) szerintem ár érték arányban az egyik legjobb :)
 
1. Rossz indulatot nem is feltételeztem, ezt nem is értem. A smile-k pont azért vannak, hogy az érzelmeket átvigyék a "száraz" fórumra. :) ;)
2. A izzó használhatóságára irányuló kijelentésedet félre lehetett érteni, mert az élővilágról szó se volt. 12 órát meg világítson a éjjel-nappali grill kolbász árus. :)
3. A több hő termelődésének 30-40 cm magasságból nincs hatása az akváriumra, így ennek nincs jelentősége.
4. Véleményem szerint évente amúgy se árt ezeket is lecserélni, lévén, hogy ezek is színt vesztenek, így ennek sincs nagyon jelentősége.
5. Gyári, plafonba építhető lámpatestekről van szó, melyeknek az érintésvédelmi megoldásaiba szerintem nem kell belemenni.
6. Ha eljut a project a kész stádiumba, akkor közre lesz adva az információ, ez természetes.
7. Az utolsó szöveg részre nem reagálnék, mert ezt priviben már kifejtettem.
8. Tényleg, mi a 8? :D
Ja, a 8. Mindig két lábra érkezek ébredéskor, az ágy elhelyezkedése miatt, és mindig két lábbal is járok a "földön" . Nincs másik lábam. :)

Bocsi, de megcáfolnám azt a kijelentést h ezeket is évente cserélni kell (az izzókat) T5 v T8 esetében igen amíg azt használtam cseréltem én is, de a HQi izzókat nyugodt szívvel használhatod 2-3 évig. Saját tapasztalat :)
 
Ááá, ez a házi fémhalogén világítás nálam is most került képbe.

Ezekhez a reflektorokhoz mit szóltok? Indukciós lámpa reflektor - LÁMPA,LÁMPATEST,LÁMPATEST TARTOZÉK - villamossági elektronikai hiradástechnikai termék egy helyen!

Szimmetrikus vagy aszimmetrikus tükörrel jobb?

A fémhalogének tulajdonképpen nagyobb lumen-t adnak le, mint a T5-ös csövek?

Levi, hol tartasz a project-el?


Én a szimmetrikus tükörre szavazok, az asszimetrikust dönteni kell h bevilágítsa az akváriumot és látványban sem jobb... kényelmi és esztétikai szempontokat nézve mindenképp a szimmetrikus a jobb választás. :)
 
Én nem vagyok akvakertész, sem növényfej, a 220 literes édesvízi akváriumom felett is csak 60 Watt T8 világít. Úgy láttam, van 70 Wattos HQI is. Még az is sok lenne? Vagy nem elég szórt a fénye?
Milyen (lehetőleg magyar) oldalon érdemes körülnéznem a lehetőségeket, árakat illetően?
Köszönöm.

Nekem 150W-os reflektorom van, rendeltem a Szinkron Kft-től (neten) valami 11-12 ezer forint a fényvető ballaszttal mindennel, izzó nélkül. Az izzót egy kínai ismerős küldte :D íbéjen (nem a reklám helye) 3800 ft :) ennél olcsóbban T5 armatúrát sem lehet venni újonnan.
 
Gondolkodom HQI világításon.Csak 70 és 150W izzók vannak.Egy 95 literes akihoz az egyik kevés,a másik meg sok.Mit javasoltok?Ha a 70 W-ost választom,ki kell egészítenem még valamivel? 150W-al kevesebb ideig kell világítanom?

Köszi!

A HQi fényforrások esetében már nem igazán érvényes a W/l arány, ugyanis azt még a T8-as fénycsövek fényhasznosításához számolták ki.
Egy HQi izzónak jóval magasabb a lumen/Watt aránya ezért kevesebb W/l-el is el lehet érni ugyanazt a fényerőt.
 
Back
Oldal tetejére