• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

hornoti-első növényes próbálkozás

hornoti

Új regisztrált
Üdv,

tizensok éve van akváriumom (egy ideig volt terrárium is). Növényesről még csak nem is hallottam
idáig. Augusztusban költöztem, ekkor eldöntöttem, hogy csinálok egy igazán jó akváriumot. Addig keresgéltem a neten, mígnem rábukkantam Nigro blogjára...

... eltelt egy-két hónap és máris az algával küzdök. Az algásodás topicban kértem segítséget, itt leírom az akvárium paramétereit.

260 l, panoráma jellegű (180*40*40)
világítás: 0,8 W/l
víz: 100% esővíz

JBL Manado általános növénytalaj
JBL Aqua Basis Plus Növény táptalaj
ADA Bacter 100 aljzat-baktériumkultúra

Hemianthus callitrichoides ''Cuba''
Lilaeopsis mauritiana
Eleocharis parvula
Bacopa monnieri
Glossostigma elatinoides
Monosolenium tenerum
Vallisneria nana
Vallisneria americana (natans)

Hydor ETH 300W külső fűtő
TMC V²ecton 200 UV sterilizátor
Atman CF-1000 külső szűrő (ez elég? Kb. 4x-es)
CO2 még nincs, talán írok a Jézuskának

A tápozásra kérnék tanácsot, a növényeket nem nagyon ismerem (még).
Két hete ellepett valami alga. Itt vannak a fotók az akváriumról és az algáról: http://picasaweb.google.com/hornoti/SajatAkvarium#

A kérdésem, hogy mi ez és mit tehetek ellene.

Túl vagyok a vízcserén, a 3 napos elsötétítésen, a kézzel való eltávolításon és egy kis algumin-nel is próbálkoztam (ez volt otthon). Most, pár nap elteltével, újra kezd erősödni.

köszönöm
 
Így már sokkal könnyebb tanácsot adni ;)

...eltelt egy-két hónap és máris az algával küzdök

Tipikusan az algásodás ideje. Nem szabad megijedni, ez gyakran bekövetkezik és legtöbbször az induló akvárium 1-2 hónapjában.
Mit tehetsz ellene?
A CO2 adagolás nélkül kicsit merész ennyi fényt használni. Mindenképp adagolj Green Aqua Micro-Macro növénytápot és Easy Carbo-t. Ettől függetlenül a világítás erejét még vedd vissza kb 0,5W/literre és az időtartamát is 6-8 órára.
Szűrés. A 8-10X-es megforgatást jó lenne elérni.
Víz: Az esővíz paramétereivel jó lenne tisztában lenni, mert lehet, hogy nagyon lágy a víz. (Az esővizet tisztítva öntöd bele?)
Növények: Hemmianthus Callitrichoides Cuba, Glossostigma, Vallisneria, Lilaeopsis amiket így kiszúrtam.

Kitartás. ;)
 
Köszönöm,

az esővizet nem tisztítom.
A keménységét mindjárt megmérem.
A világítás jelenleg 10 órát megy, ezt visszaveszem.
A 8-10x-es megforgatás szűrőcserét jelent, még egy
szűrőnek nincs hely.
A világítást hogy vegyem vissza? Lehet, hogy beépítek
egy potmétert, csak akkor mérni kell a fényt. Gondolom,
ilyenkor nem kell a csöveket cserélgetni.

Ja, még valami: a három cső eléggé melegítette a víz-
felszínt, ezért beépítettem a tetőbe egy 12V-os, 4 cm-es
ventilátort, ami időzítővel néha kikapja a meleget.

aziim, kösz az elismerést!
 
hornoti said:
Köszönöm,

az esővizet nem tisztítom.
...
A 8-10x-es megforgatás szűrőcserét jelent, még egy
szűrőnek nincs hely.
A világítást hogy vegyem vissza?

3 cső helyett 2 cső, és kb megoldva a fényerő. Szűrésben én sem akartam extra dolgokat, de be kellett látnom hogy KELL! A víztisztítás sem árthat, de ezzel nincs tapasztalatom.
 
aziim said:
Szűrésben én sem akartam extra dolgokat, de be kellett látnom hogy KELL!

a 8x-os csere 2000l/h-ás szűrőt kíván. Van ekkora külső szűrő, még eldugható méretben?
 
Azt hiszem nem láttam, hogy írta volna valaki, de szerintem nagyon kevés az induló növény is. Sokkal több kellene bele, ha más nem, addig míg a többi növényed megerősödik. Sok világítás, fehér talaj is fokozza a fényt, kevés növény. Tipikusan algadurranás gyanús. Egy növényekkel izmosan telepakolt akváriumot jóformán messziről elkerül az alga. Esélyes sincs még csak levegőt sem venni:D Nálam legalábbis ez a tapasztalat.
 
Back
Oldal tetejére