• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Horgászat

Nem tudom ezt a filmet látta-e valaki, de én mikor először végignéztem teljesen maga alá gyűrt. Utána még napokig ezen járt az agyam. Hihetetlen, hogy mekkora ereje van a természetnek és hogy mennyire felelőtlen az emberiség.

Én ugy emlékszem , hogy a bányászati cég de még románia sem fizetett semmiféle kártérítést!
 
Sziasztok.
Nyakunkon a nyaralási szezon. Gondoltam megosztok egy kis horgászati segítséget azoknak akik az Adriára tervezik pihenési idejüket a nyáron. Én a családommal 2007 óta minden évben ugyan oda megyünk, és rendszeresen horgászunk is késő este vagy éjszaka. Általában rablókra, nappal gyűjtött kagylóbél, vagy egyéb sneci csalikkal. Eredményes fogásokkal ajándékoz meg általában a tenger. Meg szólhattok érte, de Nem vagyok sporthorgász! Amiket kifogunk, és megfelelő a méret, másnap megesszük, mert szeretjük. Úgy az Adrián, mint itthon is, természetesen csak annyi amennyi elfogy,nem raktározunk hűtő ládába.
Tehát: Ha valaki tervezi, hogy nyaralása alkalmából horgászna, NE fusson el mellette, hogy az Adria TELJES szakaszára mindent beleértve engedély szükségeltetik! Ha a szálláshelyen azt mondják, hogy nem fontos mert nem ellenőrzik,( sok hirdetésben szerepel) ez valójában azt jelenti, hogy valóban ritka számba megy az engedélyek ellenőrzése, viszont ha beleesünk egy ellenőrzésbe, amit a helyi rendőrségi körzeti megbízottja végez el, borsos árat fizethetünk ami 5000-8000 kuna között mozog. Nem éri meg...
Sok ismerősöm panaszkodik, hogy nagyon drága a horgászjegy. Az utazási irodák is tudnak segíteni, általában a horgász programot el is intézik, (borsos áron) mert ezek a programok egyéni vagy csoportos szervezésben külön programként jelentkeznek. Pl hajóval elvisznek egy szigetre, vagy egy partszakaszra, és megmondják miből mennyit foghatsz. Élménynek nem rossz, viszont általában ezek annyiba kerülnek, amennyibe nekünk (5-ünknek) A teljes két hét szállása, az ott fizetett adókkal, regisztrációs díjjakkal.
Ha magán úton próbálod intézni,akkor bármelyik horgászboltba bemész, vagy turisztikai irodába,(kint ugye Horvátba) és már a magyar irodák közvetítési díja nincs is rajta. így már feleződik az ára. Viszont még így is egy 4 órás horgászatért elkérnek 15-20 ezer forintot, mégpedig azért, mert Ők csak olyan engedélyt adhatnak ki, ami gyakorlatilag egy csomag vagy termék, aminek az ára még mindig vagy 4 felé megy.
És elérkeztünk a végére.
A ITT a Horvát földművelésügyi minisztérium honlapját találod. a kitöltés magától értetődik. Itt vehetsz turista jegyet, semmi engedély nem szükséges hozzá. Személyi igazolvány vagy útlevél adatok alapján kitöltöd, és elküldöd nekik, amit ki is fizetsz online. kb egy hét és megjön az igényelt engedélyed. Kinyomtatod, elteszed egy gemotermbe és magaddal viszed. Röviden ennyi. Kiválaszthatod, hogy 1.napos, vagy 3, vagy 7 napos. Az egy hetes kb 12.000 ft, éjjel nappal használhatod. Nagyon fontos a körzet helyes kijelölése, amit a mellékelt térképen választhatsz ki. Az engedélyeztetett körzeten belül, bárhol horgászhatsz.
Én évek óta így horgászok, és lehet többet is igényelni. Pl: kimegyek 14 napra. Az első hétre egy egy hetest igénylek. Célba veszem, hogy 8-9-10. napon,(nem tudom előre melyik) Kornatira áthajózok, akkor erre a 3 napra igénylek egy 3 naposat. Nálam van, nem lehet baj. A maradék napokra, ahol a kempingünk van,az is ki van váltva, a maradék 1 hétre. Érkezéskor ha bemutatod a helyi kmb-s irodába,láttamozva lajstromba vesz, és rendszerbe viszi, hogy leellenőrizte az engedélyedet, és tud róla, hogy Te melyik nap fogsz a parton pecázgatni. Volt rá példa, hogy meglátogatott, és udvariasan kinevetve, közölte, hogy éjszaka ne wobblerezzek, hanem halszelet, vagy csalihal. azóta éjjel nem is használok mást.
Kellemes időtöltést, remélem hasznára válik valakinek.
Screenshot_2018-05-13-10-19-20-546_com.miui.gallery.png Screenshot_2018-05-13-10-19-09-508_com.miui.gallery.png
 
Utoljára módosított:
Szolnoki vadorzók tiltott szerrel fogtak halat

A vizsgálatok után kiderült, hogy a készítmény nagyon erős hatással van a halakra egy különleges fermensnek köszönhetően. A készítmény alap hatása az az, hogy a halakban hihetetlen éhséget gerjeszt. A kísérlet ideje alatt még a jóllakott halak is nagyon aktívak lettek a fermensek hatására és kivételes étvágyat észleltek náluk.
https://ta-news.com/fish-kms-hu/?ut...hL7YFn3XfnPKTJ1lQ27hPUH0YYsoLDYMy9zpcnkQ5ifsk

2-768x576.jpg
 
a mocskok! az ára azért elég húzós a magyar oldalon, van rajta vám meg áfa igencsak! valaki hamar gyorsan sokat akar megintcsak ! :ROFLMAO:
német testvéreinknél az 1/3 ba kerül kb!
 
"tekintettel a kedvezően alakuló járványügyi adatokra, az átoltottság dinamikus növekményére, valamint a horgászok szabadidősporttal, rekreációval kapcsolatos jogos igényeire, az a döntés született, hogy a süllő és a balin fogási tilalmi idejének lejártát követően, 2021. május 1-től újra lehetségessé válik a több, mint 700 ezer regisztrált horgász számára az éjszakai horgászat."
DE
az éjszakai horgászat lehetősége kizárólag a védett személyekre vonatkozik majd!!!
:ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:



Igazából szerintem ez akár a viccek közé is mehetett volna ;)
 
"tekintettel a kedvezően alakuló járványügyi adatokra, az átoltottság dinamikus növekményére, valamint a horgászok szabadidősporttal, rekreációval kapcsolatos jogos igényeire, az a döntés született, hogy a süllő és a balin fogási tilalmi idejének lejártát követően, 2021. május 1-től újra lehetségessé válik a több, mint 700 ezer regisztrált horgász számára az éjszakai horgászat."
DE
az éjszakai horgászat lehetősége kizárólag a védett személyekre vonatkozik majd!!!
:ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:



Igazából szerintem ez akár a viccek közé is mehetett volna ;)
"tekintettel a kedvezően alakuló járványügyi adatokra"
A közelgő foci EB-ről már nem is beszélve ...
(mondom mindezt úgy, hogy oltva vagyok)
 
Back
Oldal tetejére