• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Horgászat

Így készülnek a pecabotok egy koreai gyárban:
Nyilván mindenki mást lát meg a videóban.
Engem a hideg ráz ki tőle! Szinte látom a présgép alatt széttrancsírozott kezeket, a körfűrésszel levágott ujjakat, az esztergagépen patakokban folyó vért. A feléig néztem, aztán nem bírtam tovább. Lehet, nem vagyok elég férfias, elég kemény, de ez akkor sem nekem való. 😣 Ki kellene tenni rá a... 🔞
 
Utoljára módosított:
Nyilván mindenki mást lát meg a videóban.
Engem a hideg ráz ki tőle! Szinte látom a présgép alatt széttrancsírozott kezeket, a körfűrésszel levágott ujjakat, az esztergagépen patakokban folyó vért. A feléig néztem, aztán nem bírtam tovább. Lehet, nem vagyok elég férfias, elég kemény, de ez akkor sem nekem való. 😣 Ki kellene tenni rá a... 🔞

De itt még igazi férfiak dolgoznak, nem a mai puhány fiatalok, nekik meg sem kottyan egy levágott kéz.
 
Nyilván mindenki mást lát meg a videóban.
Engem a hideg ráz ki tőle! Szinte látom a présgép alatt széttrancsírozott kezeket, a körfűrésszel levágott ujjakat, az esztergagépen patakokban folyó vért. A feléig néztem, aztán nem bírtam tovább. Lehet, nem vagyok elég férfias, elég kemény, de ez akkor sem nekem való. 😣 Ki kellene tenni rá a... 🔞
Hmm igazad lehet, nekem elsőre nem tűnt fel. Én az öngyújtós égetős résznél szisszentem fel.
 
Nyilván mindenki mást lát meg a videóban.
Engem a hideg ráz ki tőle! Szinte látom a présgép alatt széttrancsírozott kezeket, a körfűrésszel levágott ujjakat, az esztergagépen patakokban folyó vért. A feléig néztem, aztán nem bírtam tovább. Lehet, nem vagyok elég férfias, elég kemény, de ez akkor sem nekem való. 😣 Ki kellene tenni rá a... 🔞
No para. Odahaza is megcsinálnám, ha nincs otthon az asszony izgulni. Ráadásul bármit jól művelsz, a világ másik felén tuti van egy tucat ferdeszemű az unatkozó munkanélküliek közt, aki nálunk jobban megcsinálja. 😉
De itt még igazi férfiak dolgoznak, nem a mai puhány fiatalok, nekik meg sem kottyan egy levágott kéz.
Vagy nekik még visszanő... 😃
Hmm igazad lehet, nekem elsőre nem tűnt fel. Én az öngyújtós égetős résznél szisszentem fel.
Nem voltál még falusi disznóölésen? Kicsit nagyobb öngyújtóval "bátor" magyarok egész kis hibaszázalékkal dolgoznak. 🤔Mondjuk előfordulhat, hogy aktívszén lesz, nem kolbász. 😁
Nem rég láttam egy távol-keleti videót, ott a kolléga kezek nélkül használta a flex-et... na az már valami :oops::oops::eek::eek:
Csak azért, mert még nem nőtt neki vissza. 😉
 
Nem voltál még falusi disznóölésen? Kicsit nagyobb öngyújtóval "bátor" magyarok egész kis hibaszázalékkal dolgoznak. 🤔
Ez gyerek-fiatal fejjel nekem is tök érthetetlen volt mindig...évente 3-4 disznóvágás volt nálunk és mire perzseltük, addigra már mindenkiben ott dolgozott a reggelire fogyasztott pálinka, mégse történt soha semmi baleset. Gáz, tűz, kések, latyak, illuminált állapotban lévő emberek...hogy maradtunk életben?:unsure:

Felnőttként még annyira se értem...:ROFLMAO:
 
Ez gyerek-fiatal fejjel nekem is tök érthetetlen volt mindig...évente 3-4 disznóvágás volt nálunk és mire perzseltük, addigra már mindenkiben ott dolgozott a reggelire fogyasztott pálinka, mégse történt soha semmi baleset. Gáz, tűz, kések, latyak, illuminált állapotban lévő emberek...hogy maradtunk életben?:unsure:

Felnőttként még annyira se értem...:ROFLMAO:
Véédőőital :D , benne van a nevében, vigyáz az emberekre!
 
Hmm igazad lehet, nekem elsőre nem tűnt fel. Én az öngyújtós égetős résznél szisszentem fel.
Odáig nem jutottam el a nézésben.

Nem akarom tovább generálni az O.T-t, csak egy utolsó megjegyzés:
Épp mától nyomatják a médiákban, hogy Debrecenben Magyarország történetének legnagyobb beruházása kezdődik, távol keleti cég égisze alatt... Hurrrrá!
Épp egy éve voltam egy képzésen, ahol az e-mobilitás volt a téma. Többek között az akkumulátor kérdéssel is foglalkoztunk, szőr mentén. Találós kérdés: ha az összes nagy európai vállalat elektromos autókat gyárt, akkor miért pont Magyarországon gyártják majd az akkumulátorokat hozzájuk nagy mennyiségben? Másképp: Miért épp az akkumulátorokat gyártják majd itt?
 
Utoljára módosított:
Nem akarom tovább generálni az O.T-t, csak egy utolsó megjegyzés:
Épp mától nyomatják a médiákban, hogy Debrecenben Magyarország történetének legnagyobb beruházása kezdődik, távol keleti cég égisze alatt... Hurrrrá!
Épp egy éve voltam egy képzésen, ahol az e-mobilitás volt a téma. Többek között az akkumulátor kérdéssel is foglalkoztunk, szőr mentén. Találós kérdés: ha az összes nagy európai vállalat elektromos autókat gyárt, akkor miért pont Magyarországon gyártják majd az akkumulátorokat hozzájuk nagy mennyiségben? Másképp: Miért épp az akkumulátorokat gyártják majd itt?
Miért tennék tönkre a saját környezetüket, ha a szennyező tevékenységeket (például akkumulátor gyártás) áttelepíthetik egy kevésbé fejlett országba, ahol nem veszik komolyan a környezetvédelmet? Ez a döntéshozók számára win-win szituáció, a lakosságnak (főleg a gyár közelében élőknek) pedig nincs érdemi beleszólása a dologba. Természetesen a kérdésem költői volt, a felvetés pedig nem Magyarországra vonatkozik :)

Bocs az off tipic-ért :)
 
Utoljára módosított:
Odáig nem jutottam el a nézésben. De már nem is fogok... :(

Nem akarom tovább generálni az O.T-t, csak egy utolsó megjegyzés:
Épp mától nyomatják a médiákban, hogy Debrecenben Magyarország történetének legnagyobb beruházása kezdődik, távol keleti cég égisze alatt... Hurrrrá!
Épp egy éve voltam egy képzésen, ahol az e-mobilitás volt a téma. Többek között az akkumulátor kérdéssel is foglalkoztunk, szőr mentén. Találós kérdés: ha az összes nagy európai vállalat elektromos autókat gyárt, akkor miért pont Magyarországon gyártják majd az akkumulátorokat hozzájuk nagy mennyiségben? Másképp: Miért épp az akkumulátorokat gyártják majd itt?
Megértem, ugyanakkor lehet ez logikus döntés is, hisz rengeteg autógyár van nálunk és logisztikailag is jó helyen vagyunk.
Az aggodalmad ettől függetlenül abszolút jogos.
 
Lassan indul a szezon, bár a HC horgászok egész évben tolják...
Én ezt az évet is a method horgászatnak szentelem. Egy három napos túra már foglalva Lajosmizsén, a többi majd alakul... Beszereztem egy távdobó botot még, hamarosan a hozzá való orsó is érkezik. Az egyik hazai method feeder guru nevével ellátott a márka.
 
Lassan indul a szezon, bár a HC horgászok egész évben tolják...
Én ezt az évet is a method horgászatnak szentelem. Egy három napos túra már foglalva Lajosmizsén, a többi majd alakul... Beszereztem egy távdobó botot még, hamarosan a hozzá való orsó is érkezik. Az egyik hazai method feeder guru nevével ellátott a márka.
Édes Istenem, de rég volt... Akkoriban kezdett meghonosodni idehaza a feederezés, amikor felhagytam a hobbival és eladtam a feederező botjaimat...
 
Hogy tehettél ilyet?? 😪😪
Dühből. Az ezredfordulón 11ezer volt az éves engedély az Egerszalóki víztározóra. Fél havi fizetésem volt.... Épp csak halat felejtettek telepíteni tisztességesen. Kb. 1-2 mázsát tettek bele, amit a csónakkal rendelkező őssporik 1 hét alatt kivettek a tározó közepe felé futó régi patakmeder mentén. Kevesebb keszeget fogtam, mint gyerekkoromban otthon a Sárvíz csatornán kárászból. Nemesebb hal nem nagyon akadt másnak sem...
 
Én is beszopódtam a pecába laza 30 év szünet után. Újra kellett tanulnom mindent, a feeder betörése nekem pl kimaradt, de ennek ellenére most nagyon ráfüggtem a methodozásra (csak újra kellett tanulni dobni is). Jelenleg egy beugró szintű bottal és orsóval, turista jeggyel kezdtem el, ez lejár szept végén, de simán kiváltom a maradék két hónapra a rendest :D Szerencsére a környékünkön vannak jó tavak - nyilván telepített, ilyenformán kevesebb kihívással rendelkező helyek ezek, ugyanakkor, mivel leggyakrabban ilyen 2-3 órás rapid pecákra tudok kiülni, így nem sok időm van kísérletezni. Most a Benta-tavakra járok, oda nem is nagyon lehet két bottal menni, max az egyes tóra, a többin pörög nagyon egy bottal is a peca. Tárnokot is szeretem, jó hangulata van csak hal nem sok van benne, a törzstagok kiszedik azt a keveset, ami van. Meg persze vannak közel bányatavak is, de az nekem nagyon steril, hiába lehet folyamat fogni benne a halat - Majosligetet néztem meg eddig. Szerintem ott több a mederben a hal, mint a víz.
Az igazi vágy, az a Hárosi-öböl kiismerése meg az RSD-s peca, de az időigényesebb. Ezekben a tavakban azt szeretem, hogy meló előtt simán le tudok menni, ha kedven van, és pár óra alatt simán megvan az élmény (bár, olyan perverz vagyok, hogy tulajdonképpen én hal nélkül is jól érzem magam a parton - de azért fogni jobb :) )

Persze, most minden más rovására megy ez.. Beleértve edzést, akváriumokat, mindent. De egyszer csak hideg lesz végre :D
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére