• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hordós szűrő

Valóban szép, de a megnövelt szűrőfelületen és a külön-külön való tisztíthatóságon kívül, sok értelmét nem látom. A sorba kapcsolástól a flow nem lesz nagyobb az akiban. Magyarul az illető vett alá egy EHEIM 2080-at 90.000Ft-ért, plusz 5db "EHEIM hordót" 5x90.000Ft-ért. Nem vagyok a gyári csúcstechnikák ellen, sőt ajánlom is mert ezek a legmegbízhatóbbak, de ezt speciel felesleges pénzkidobásnak tartom, plusz ahova ez elfér, ott egy hordó sem oszt vagy szoroz. De, hogy ne csak DIY hordóról legyen szó, be lehet iktatni a szűrésbe GYÁRI, kerti tavak szűréséhez használatos hordókat és vödröket is, amiknél már a megbízhatóságra sem lehet panasz.

Sorry! Egy kis helyesbítés. A melóhelyen sz@r, sötét a monitor, így nem figyeltem, hogy a szűrőknek csak a szívó ága van sorba kötve és a nyomók párhuzamosan mennek. Most már itthon vagyok és látom :wtf: , úgyhogy a fenti szösszenetem csak azokra a megoldásokra érvényes, ahol mind nyomó, mind szívó ág sorba van kötve....láttam már ilyen elvetemült megoldásokat is ;)
 
Szóval a Barr az ilyen akikkal azt csinálja, hogy megfúrja alulról, és külön szív el illetve nyom vissza az egyes szűrőkkel. Így nincs is ki-beömlő az aki tetején átbuktatva...

Nem próbáltam nagy hordót tisztítani soha, és nyilván jobb lehet külön-külön szűrőket leállítani és tisztítani, gyorsabb is a bacik oxigénellátása szempontjából és valahogy praktikusabb is.

Van azonban egy sokkal erősebb érvem, de ezt soha nem fogom tudni elmagyarázni azoknak, akik nem úgy gondolkodnak a világról ahogy én. Egyszerűen eszembe sem jutna (!) és a nagy akim tervezésekor egyetlen percre sem jutott eszembe, hogy valami barkács-szűrést alkalmazzak. Nyilván beállítás kérdése, én így vagyok beállítva, a DIY csak akkor jut eszembe az akvarisztikában amikor nincs rá profi, jól működő megoldás másként. Ja, és ez nem jelenti azt, hogy ez jobb vagy rosszabb eredményekkel kecsegtet...
 
keymaker said:
Szóval a Barr az ilyen akikkal azt csinálja, hogy megfúrja alulról, és külön szív el illetve nyom vissza az egyes szűrőkkel. Így nincs is ki-beömlő az aki tetején átbuktatva...

Nem próbáltam nagy hordót tisztítani soha, és nyilván jobb lehet külön-külön szűrőket leállítani és tisztítani, gyorsabb is a bacik oxigénellátása szempontjából és valahogy praktikusabb is.

Van azonban egy sokkal erősebb érvem, de ezt soha nem fogom tudni elmagyarázni azoknak, akik nem úgy gondolkodnak a világról ahogy én. Egyszerűen eszembe sem jutna (!) és a nagy akim tervezésekor egyetlen percre sem jutott eszembe, hogy valami barkács-szűrést alkalmazzak. Nyilván beállítás kérdése, én így vagyok beállítva, a DIY csak akkor jut eszembe az akvarisztikában amikor nincs rá profi, jól működő megoldás másként. Ja, és ez nem jelenti azt, hogy ez jobb vagy rosszabb eredményekkel kecsegtet...

Egy rendező ne is akarjon szerelni abból jó sosem fog kisülni :lol: Bocsi ezt nem hagyhattam ki ;)
 
viktorlantos said:
Egy rendező ne is akarjon szerelni abból jó sosem fog kisülni :lol: Bocsi ezt nem hagyhattam ki ;)
:D Ja ja, az ember ismerje a saját gyengeségeit. :shh:
 
Back
Oldal tetejére