• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hordós szűrő

Bmw318d

Tapasztalt kertész
Sziasztok!

Tudom még nem nagyon írogattam itt de a diszkoszfórumon azért aktív vagyok és gondoltam itt is bekapcsolódom a jóba.Nos azt veszem észre nagyon nyomatjátok itt az Eheim meg ilyen-olyan méregdrága szűrőket.A véleményem az hogy lehet venni ilyen szűrőt (nem akarok rosszat a cégeknek sem) de biztos vagyok benne hogy nagyobb sikeretek lesz akkor,hogyha egy vödröt is hozzáköttök a külső szűrőhöz.A külső szűrőbe rakhatjátok az általam észrevett töménytelen mennyiségű növénytápot meg egyebet. :) Nem értek a nagy növényezéshez.De az tuti biztosan nagyobb hatásfokkal dolgozna a szűrő egy vödörrel.A diszkoszfórumon megtaláljátok SA,hogy csinálta.Remélem nem haragszik meg hogy leírtam.Csak gondoltam ha ő nem hát én.De az ő szabadalmaztatott ötlete..... ;)
 
Egy linket még dobhatnál, hogy hol található, mert azért ott is van már vagy 11 ezer hsz. ;)
 
N-dee használja, a szűrő után kötött még egy hordót, de ha jól tudom olyan nagyon jó, hogy pótolnia kell még pluszba a nitrátot(???).
Olvastam SA szűrőjéről hogy milyen jó, de az égvilágon nem találtam meg a leírást :D
Még pár hsz és nekünk is meglesz a 11ezer :D
 
Ha valamit jól megcsinálsz és túlméretezed, persze, hogy jól fog működni. A probléma inkább az, hogy sok ember egy 5kg-os co2 palackot sem tud elrejteni a nappalijába. Nagy hordókat meg végképp semmilyen akvárium szekrénybe nem tudsz bepalkolni.

A növényezés amit próbálunk meghonosítani, végre nem arról szól, hogy az akvárium körül minden gány (mint a régi szép időkben), lényeg, hogy az akin belül rendben van minden. A növényezést próbáljuk azokba a lakásokba is bevinni ahol eddig egyszerűen nem volt helyre az akik pedig sokesetben száműzve voltak valami pincehelységbe vagy a lakás eldugott részébe.

Szóval esztétika. Lehet ha házat építenék úgy tervezném, hogy ipari technikának is helye legyen benne, de a nagy átlag nem erről szól. ettől függetlenül a megoldásra én is kiváncsi vagyok. ;)
 
ESZTÉTIKA!?
Jah és a minőség/minőségi termékek utáni vágy!?

Bocs az OFF-ért de ezt nem hagyhatom ki:
Maga az akvakertészet (magyarul írva) erről szól és idővel az ember mindenben a minőséget, az esztétikát, stilust keresi majd...
"Ágyőőő kina....."
Bár eddig is a drágábbat vettem ha nagyobb, egyszeri kiadásról volt szó, és valszeg ezután is azt fogom tenni!
Nem tudom miért de eddig ritkán csalódtam a drágább termékekben!
Persze ez nem azt jelenit, hogy ne lehetne valamit olcsóbban azonos minőségben kihozni!
 
Esztétika?Berakod a szekóba és kész.Ki látja?Miért netán az Eheim nemtomhanyas 110.000ft-os szűrőt az aki elé teszed?
 
SlyChocolate said:
ESZTÉTIKA!?
Jah és a minőség/minőségi termékek utáni vágy!?

Bocs az OFF-ért de ezt nem hagyhatom ki:
Maga az akvakertészet (magyarul írva) erről szól és idővel az ember mindenben a minőséget, az esztétikát, stilust keresi majd...
"Ágyőőő kina....."
Bár eddig is a drágábbat vettem ha nagyobb, egyszeri kiadásról volt szó, és valszeg ezután is azt fogom tenni!
Nem tudom miért de eddig ritkán csalódtam a drágább termékekben!
Persze ez nem azt jelenit, hogy ne lehetne valamit olcsóbban azonos minőségben kihozni!

Az esztétikát az egyértelműség kedvéért erre értettem:

http://www.flickr.com/photos/93386979@N00/4236249699/
http://www.flickr.com/photos/viktorlantos/4237607326/
http://www.flickr.com/photos/georgefarmer/3895130185/
http://www.flickr.com/photos/81995134@N00/147816029/
http://www.flickr.com/photos/81995134@N00/147819126/
http://www.flickr.com/photos/81995134@N00/147820553/

és amire gondoltam amikor azt írtam, hogy bár biztos szuperül műxik, de nehéz elrejteni, nem esztétikus, sok helyet foglal:
http://www.monsterfishkeepers.com/mfkar ... C07658.JPG

;)

Utóbbi kép amikor ránézek azonnal a régi idők halas boltjait juttatja eszembe, ahol kosz, dzsuva mindenhonnan lógó kábelek, kilocsolt víz stb volt.
Szóval amikor TV-t veszel manapság akkor sem a 30 évvel ezelőtti csöves tévéket keresed, hanem azt ami esztétikus és kis helyet foglal. És ugyanez a TV vagy egy nagyobb társa lóg a falon egy luxusnappaliban is.

Valahol a modern növényes akik is ilyenek. Összerakható nálad otthon a kis szobában is, de ha egy luxuskecóba vagy egy irodába kell ott is megállja a helyét.
Akinek nem számít, vagy el tudja rejteni annak talán mind1.

Mind1 mivel éred el, ha eléred. A lényeg a szépre való törekvés.
 
Bmw318d said:
Esztétika?Berakod a szekóba és kész.Ki látja?Miért netán az Eheim nemtomhanyas 110.000ft-os szűrőt az aki elé teszed?

Nem férne be a szekrényembe ;) Úgyhogy felejtős. :lol:
 
Sajnos nem tudom belinkelni mert nem jó a diszkoszfórumnak a nemtudom milye nem értek hozzá.Az akváriumok felszerelések és egyéb cuccok címszó alatt van amúgy. ;)
 
Jólvanna Ston felvilágosított,mekkora hülyeséget írtam mivel nem hagy nitrátot a vízben.Nem értek hozzá azt hittem növények alá is jó ez a szűrő szal mély bocsánatkérés.... :oops: :oops: :oops:
 
El van nézve ;) Akkor jól tudtam hogy a nitrátot veszi ki, de ezt meglehet oldani +nitrát adagolással, de nem tudom melyik egyszerűbb. N-dee ha jól tudom adagolt nitrátot és megszűntek a gondjai
 
A hordós szűrés is alkalmazható a növényes akváriumokhoz, mivel a gyári szűrők is azok. Vödör, benne a megfelelő szűrőanyag szivattyú. Ezt meg lehet építeni házilag is, csak kisebb akikhoz (0-100 l)kérdés, hogy érdemes-e.(több száz literes aki esetén már érdemes)
Én lényegesebbnek látom a méretezését, ha valaki ilyenben gondolkodik. A gyári szűrők mérete kisebb keresztmetszetű, arányban nagyobb sebességgel áramlik keresztül a víz, nitrátot nem bont, jó a növényesekhez.
A halas medencékhez nagyobb méretű, keresztmetszetű szűrő kell, arányban kisebb áramlással, jól méretezve nitrátot is bont.
Az épített hordós szűrőt is szépen el lehet rejteni,(már ha nem tényleg 200 l), a nappalimban térelválasztóként van betéve egy 300 l-es sügéres és hordós szűrés van hozzá, de csak két átlátszó csövet látni, a technika a tartószekrényben van, a víz kristálytiszta.
A lényeg, hogy tudjuk, milyen feltételeket kell biztosítani a kiválasztott típusú akváriumnak, ennek megfelelően kell a szűrés módját kiválasztani és megvásárolni, esetleg elkészíteni.
 
Nyugodtan mehet növényes alá is hordós szűrés, de 150-200L-s aki alatt én is feleslegesnek tartom. 200L+ alatt, pedig jó esetben van akkora szekrény, amiben el is fér ;), nekem egy 35L-s döcög alatta. A nitrátot is valóban kiveszi, erre figyelni kell. Én a 30ppm körüli értékek helyett, 50-60ppm közé lőttem be, így tudja kb. stabilan tartani a megcélzott 25-30ppm körüli értékeket, heti 50% vízcsere mellett. Ezeket az adatokat fixen merem állítani, mert barátommal laborban többszöri mérést végeztünk és úgy lőttük be a körülbelüli optimális és stabil értékeket.

Így néz ki a 35L-s hordó az aki alatt :)
6589255_07a1719f64d931305a72764374c16db9_m.jpg
 
Back
Oldal tetejére