• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Homokvihar

Délután egy kicsit rendezkedtem az akváriumban, ezért nem volt rajta a tető, hanem csak az Odyssea lámpa. A guppiknak bejött a Flow szörfözés, vagyis a kifolyó vízzel szembeni úszkálás. Ez néha végzetes, mikor teljes erőből úsznak, kicsit elvétik az irányt és már kinn is vannak az akváriumból. Szóval nem lehet nyitott az akvárium. Az áldozat a sárga-narancs guppi volt. És hogy hogyan jöttem rá? .... A cica találta meg és lelkesen játszott vele. Ez van. Elvettem tőle, de még 10 percig kereste a halacskát.

Szia,
Azt szeretném kérdezni, hogy akkor normális jelenség ha a guppijaim le szeretnének úszni a befolyó csövön?
Válaszodat előre is köszönöm. :)
 
Nem engem kérdeztél ugyan, de nálam a kolobrik előszeretettel szörföznek a lillyben.
Örök halálfélelmem van, mikor repíti őket az egyik áramlat.
A garnélák is csinálják. Belekapaszkodnak a tölcsér szélébe, aztán ha nem bírják tartani magukat tovább, kilövi őket a svung.
 
Nem engem kérdeztél ugyan, de nálam a kolobrik előszeretettel szörföznek a lillyben.
Örök halálfélelmem van, mikor repíti őket az egyik áramlat.
A garnélák is csinálják. Belekapaszkodnak a tölcsér szélébe, aztán ha nem bírják tartani magukat tovább, kilövi őket a svung.

Szia, köszönöm a válaszodat.
Nekem képesek leúszni 10-15 cm hosszan az üvegcsőben. Lehet feljebb kéne emelnem a befolyó csövet?
 
Most ilyen.
received_690319234742839.jpeg

A héten kaptak az állatok cukkinit, az Anci a frászt hozta rám. A hátán feküdt a cukkini alatt és csücsörített. Azt hittem megmurdált, de amikor megpiszkáltam odébbúszott. Este adtam a cukkinit és másnap reggel szedtem ki a maradékot. Egészen addig rá volt cuppanva. A cukkini tele volt csigával, azokat a gömbik kapták meg.
received_627427034386980.jpeg
 
769247692576926769277692876929

A Black Mollyt ki kellett szednem egy karantén akváriumba. Az egyik szemén hályog nőtt és a száján is volt valamilyen fehér színű lepedék. Gomba elleni kezelést kapott, de nem használt. Most baktérium elleni kezelést kap, javulást látok. Már látszik a szemlencse, de még a hályog nem tűnt el teljesen. A többi halnak semmi baja.
A tegnapelötti vízcsere után a harcsák megint leikráztak.
A Crs-ek ebben az akváriumban vannak egy ideje, nemrég láttam egy kicsi, majdnem 1 centis példányt, amit biztos én nem raktam bele, már itt született.
 
Back
Oldal tetejére