• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Homokvihar

Akkor hamarosan megint mindent teleikráznak majd!;)
Nagyon hangulatos lett. Még a fűtőt kellene valahogy a bal zöld sarokban elrejtened és akkor tényleg (y)
 
A Tetra 1200 szűrő helyett visszatettem az Atman cf800 szűrőt, mert tartottam attól hogy az erős Tetra elhordja a homokot, a szűrőt pedig nem akartam fojtani. Az alsó tálcába mechanikus szűrőanyag kerűlt: kerámia henger, bioball és szivacs. A másik kettőbe biológia szűrőanyag lett rakva a régi szűrőből és perlon.
Az akváriumban elkerítettem egy részt dragon kövekkel, oda használt Amazónia talaj került, a Kicsi Sziklás akváriumból 3 hónapos talaj. Ide kerültek a gyökeres növények. Cryptocorynok,Penthorum Sedoides, Helanthium vesuvius, Lobelia cardinalis dwarf. A többi növény mind kötözve van fához vagy kőhöz, illetve csak le lett rakva. Ezek pedig Bolbitis, Microsorumok, Anubiasok, Moha, Caloglosa, Cameroon moha, Fontinalis sp. 'Willow', Monosolenium és egy másik ehhez nagyon hasonló növény. Úszónövények is vannak 3 féle ami a felszínen van és van egy Verticillata féle, amit a szűrő csőhöz szorítottam be.

DSC_0794.jpg
Ez volt a kezdet. A homokot végül cseréltem bazaltra. Azért el voltam vele míg leszívattam a homokot, aztán egy vízpumpával a vizet kiszedtem, kb. 15 cm maradt benne. A halakat itt már nem szedtem ki, feltölteni kezelt csapvízzel töltöttem vissza.

Mára sokkal tisztább lett a víz.
DSC_0832.jpg

Pár részletfotó is van.
DSC_0804_3500.JPG DSC_0820_3516.JPG DSC_0825_3521.JPG

A fűtőt pedig elrejtettem a Bolbitis bokor mögé.
 
Most a 48w Odyssea világít fölötte, de holnap visszateszem a gyári tetőt, az 36w. Nagyon kíváncsi leszek arra, hogy ilyen barna vízben hogy érzik majd magukat a növények. Ugyanezzel a lámpával szépen fejlődtek régebben.
El is felejtettem, a Vadas akváriumból átraktam ide a nagy Postakürt csigát, ott már láttam kicsiket.
 
A Tetra 1200 szűrő helyett visszatettem az Atman cf800 szűrőt, mert tartottam attól hogy az erős Tetra elhordja a homokot, a szűrőt pedig nem akartam fojtani. Az alsó tálcába mechanikus szűrőanyag kerűlt: kerámia henger, bioball és szivacs. A másik kettőbe biológia szűrőanyag lett rakva a régi szűrőből és perlon.
Az akváriumban elkerítettem egy részt dragon kövekkel, oda használt Amazónia talaj került, a Kicsi Sziklás akváriumból 3 hónapos talaj. Ide kerültek a gyökeres növények. Cryptocorynok,Penthorum Sedoides, Helanthium vesuvius, Lobelia cardinalis dwarf. A többi növény mind kötözve van fához vagy kőhöz, illetve csak le lett rakva. Ezek pedig Bolbitis, Microsorumok, Anubiasok, Moha, Caloglosa, Cameroon moha, Fontinalis sp. 'Willow', Monosolenium és egy másik ehhez nagyon hasonló növény. Úszónövények is vannak 3 féle ami a felszínen van és van egy Verticillata féle, amit a szűrő csőhöz szorítottam be.

View attachment 67930
Ez volt a kezdet. A homokot végül cseréltem bazaltra. Azért el voltam vele míg leszívattam a homokot, aztán egy vízpumpával a vizet kiszedtem, kb. 15 cm maradt benne. A halakat itt már nem szedtem ki, feltölteni kezelt csapvízzel töltöttem vissza.

Mára sokkal tisztább lett a víz.
View attachment 67938

Pár részletfotó is van.
View attachment 67939 View attachment 67940 View attachment 67942

A fűtőt pedig elrejtettem a Bolbitis bokor mögé.

Szerintem a barnás víz nem gátolja a növények fejlődését, az állatvilágnak pedig külön hasznos. Pygmik pl.nagyon boldognak tűnnek.:)

Sokkal jobb így fűtő nélkül, a bolbi meg úgy bebokrosodik, semmi nem látszik majd belőle.(y)

Arra a köríves fára nem kötözöl vagy ragasztasz valami apróbb mohát vagy riccardiát?
 
Szerintem a barnás víz nem gátolja a növények fejlődését, az állatvilágnak pedig külön hasznos. Pygmik pl.nagyon boldognak tűnnek.:)

Sokkal jobb így fűtő nélkül, a bolbi meg úgy bebokrosodik, semmi nem látszik majd belőle.(y)

Arra a köríves fára nem kötözöl vagy ragasztasz valami apróbb mohát vagy riccardiát?
Nem, egy legelésző Brontosaurus-t látok benne.:)
 
@star67 Köszi az érdeklődést :):):).
Még homályos a víz, kell neki még egy kis idő. Végül visszaraktam az összes garnélát ami megmaradt, kivéve a vadasakat, azok a vadas akváriumba kerültek a Bettához.
Itt nincsenek gyorsan növő növények, a kép nem nagyon fog változni. Nyírni se nagyon kell. Egyedül a Penthorum Sedoides az, ami stem növény.
Tetszik ez a barna víz.:love:
Egy gyors telefonos fotó tegnapról.20181126_090926.jpg
 
Legalább az egyik üveged olyan, ahol nem kell folyton paráznod az algák, a tápozás, a nyírás miatt.
Gondolom, az élőlények is csípik ezt a “minimál” kecót és a barna vizet.
 
Legalább az egyik üveged olyan, ahol nem kell folyton paráznod az algák, a tápozás, a nyírás miatt.
Gondolom, az élőlények is csípik ezt a “minimál” kecót és a barna vizet.
Igen, kicsit hasonlít a Misifája akváriumodhoz. Most a minimum tápot kapja, 5ml hetente a GA tápokból, emelek majd ha szükséges.
A halaknak is tetszik így.
 
Csak Te idővel szerintem nem fogod megállni, hogy el ne dzsungelesítsd!
Mondjuk, én imádom nálad azt az őrült növénytengert, amit havonta átrendezel.
Mit szólt ehhez Bolyhoska? A barna vízben azért látja a halakat?:ROFLMAO:
 
Csak Te idővel szerintem nem fogod megállni, hogy el ne dzsungelesítsd!
Mondjuk, én imádom nálad azt az őrült növénytengert, amit havonta átrendezel.
Mit szólt ehhez Bolyhoska? A barna vízben azért látja a halakat?:ROFLMAO:
Bolyhoska mindig szereti amikor az akváriummal matatok. Olyankor meg kell vizsgálnia a kiszedett fákat és növényeket, megnézi hogy ehetők-e, lehet-e vele játszani stb. Árgus szemekkel figyeli, hogy mit csinálok. :)
 
Tegnap átöblítettem a szűrőanyagokat, a kezdeti Homokvihar miatt. Ma pedig azt vettem észre, hogy alig folyik a víz az akváriumba. Többször szétszedtem, mire sikerült jól összarakni-fogalmam sincs hol szúrtam el az összerakást. Nem örültem neki, mert 1 napig így alig volt szűrésem.
 
Back
Oldal tetejére