• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Homokvihar

View attachment 76924View attachment 76925View attachment 76926View attachment 76927View attachment 76928View attachment 76929

A Black Mollyt ki kellett szednem egy karantén akváriumba. Az egyik szemén hályog nőtt és a száján is volt valamilyen fehér színű lepedék. Gomba elleni kezelést kapott, de nem használt. Most baktérium elleni kezelést kap, javulást látok. Már látszik a szemlencse, de még a hályog nem tűnt el teljesen. A többi halnak semmi baja.
A tegnapelötti vízcsere után a harcsák megint leikráztak.
A Crs-ek ebben az akváriumban vannak egy ideje, nemrég láttam egy kicsi, majdnem 1 centis példányt, amit biztos én nem raktam bele, már itt született.
Azért az nem semmi, hogy ennyi hal mellett is cseperedik fel CRS!:oops:
 
Részvétem. A legutóbbi képen is remek állapotnak örvendett, illetve úgy tűnt.
Mennyi idős volt?
 
Odavoltam 1 hétig.

De az akvárium szép. A kép óta átrendeztem. Arról majd később teszek fel újabbat.
View attachment 77649

Ebben az akváriumban nincs mindenhol talaj. Most úgy tettem bele növényeket, hogy üveg tálkába tettem malaya talajt, és azt tettem be az akiba.
Köszöni szépen az ingyen reklámot a RYANAIR. ✈
Vendégük vagy egy sörre.
Hivatkozz nyugodtam rám.
 
Ez egy 34/18/23-as akvárium. Víz nincs benne, nem is lesz.
77948
A bal sarokban egy magról nevelt Pomelo növény.
77949
Bacopa és Lobelia cardinalis dwarf.

77950
Bal sarokban egy Echinodorus ( tudom,hogy nagy lesz, de nem nő gyorsan), Mini hortenzia, elötte Staurogyne. Véletlenül bekerült egy szál Cameroon moha, az közben hozott 2 pici hajtást.

7795177952

Anubiasok és Hydrocotyle tripartita, pár szál E.Acicularis.

77953
Ludwigia palustris -érdekes,hogy visszazöldült a levele- és valamilyen Rotala. Előttük barna levelű Cryptocoryn-ok.
A színes szekció a jobb hátsó sarokba került. Van még benne egy kis Monte carlo és pár tő Hydrocotyle verticillata.

Indítva 06.13. Alulra lávakő zúzalékot tettem, rá kókuszrosttal elkevert virágföldet. A Pomelo sima virágföldben van ezeknek a tetején. Dragon kövek vannak a Pomelo felöli oldalon. A megmaradt Ada Malaya talajjal fedtem le. Naponta többször permetezem ro vízzel, a tetején egy plexi lap van 1,5- 2cm szellőzést hagytam rajta . A világítás az akváriummal közös 24w 6500k, 9 óra.

(Eddig még nem sikerült egyetlen wabi nevelésem sem, de próbálkozom és remélem a legjobbakat)
(( Tudom, Yoda mester azt mondaná: - Ne próbálkozz, TEDD!))
 
Ez egy 34/18/23-as akvárium. Víz nincs benne, nem is lesz.
View attachment 77948
A bal sarokban egy magról nevelt Pomelo növény.
View attachment 77949
Bacopa és Lobelia cardinalis dwarf.

View attachment 77950
Bal sarokban egy Echinodorus ( tudom,hogy nagy lesz, de nem nő gyorsan), Mini hortenzia, elötte Staurogyne. Véletlenül bekerült egy szál Cameroon moha, az közben hozott 2 pici hajtást.

View attachment 77951View attachment 77952

Anubiasok és Hydrocotyle tripartita, pár szál E.Acicularis.

View attachment 77953
Ludwigia palustris -érdekes,hogy visszazöldült a levele- és valamilyen Rotala. Előttük barna levelű Cryptocoryn-ok.
A színes szekció a jobb hátsó sarokba került. Van még benne egy kis Monte carlo és pár tő Hydrocotyle verticillata.

Indítva 06.13. Alulra lávakő zúzalékot tettem, rá kókuszrosttal elkevert virágföldet. A Pomelo sima virágföldben van ezeknek a tetején. Dragon kövek vannak a Pomelo felöli oldalon. A megmaradt Ada Malaya talajjal fedtem le. Naponta többször permetezem ro vízzel, a tetején egy plexi lap van 1,5- 2cm szellőzést hagytam rajta . A világítás az akváriummal közös 24w 6500k, 9 óra.

(Eddig még nem sikerült egyetlen wabi nevelésem sem, de próbálkozom és remélem a legjobbakat)
(( Tudom, Yoda mester azt mondaná: - Ne próbálkozz, TEDD!))
Gizus, ne cukkolj! Nálam víz alatt sincs ilyen fejlődés.
Nagyon szép, sok sikert hozzá!
 
Leszedtem a tetővilágítást, abban 36w t8 cső volt, helyette most 2db 10w csiptetős led világít.
7821478215782167821778219

A Black molly kijelölt magának egy területet, ami az övé. Ha odatéved egy harcsa, túrkálni egy kicsit, azt elkergeti. Persze a harcsákat ez nem zavarja, mennek egy kört és visszaúsznak oda. Természetesen ezt csak a hímekkel csinálja, a nőstény harcsánál nem, az kicsit nagyobb nála.
 

Attachments

  • received_407486053187450.jpeg
    received_407486053187450.jpeg
    341.9 KB · Megtekintések: 7
A szűrő, csövek takarítása és a vízcsere után 1 napig homályos volt a víz, másnapra rendbejött. Kikerült a Seachem Purigen is, holnap visszateszem.
A hínár, a Ludwigia és a HM kis üvegtartókba lettek beültetve, amikbe Malaya talajt tettem. Szépen növögetnek.
7846978470
A Rotala azért kicsi, mert metszettem belőle a wabi akváriumba.
78471

Kis esti nyüzsgés.
7847278473
 
Utoljára módosított:
Visszakerestem a Kicsi sziklás c. naplómat, hogy megnézzem, ott milyen világítást és tápozást használtam a kicsi 452430-as akváriumnál. Úgyhogy a kicsi akvárium fölé tettem az Odyssea lámpát egy 24wattos fénycsővel, emeltem a co2 adagoláson, a tápozást pedig 1-1 GA micmac tápra állítottam be.
 
Nagyon hangulatos az a fa, szuper mögötte a felszínig érő fű is, de én a pinnatifidát valami másra cserélném.
 
Back
Oldal tetejére