• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Homokozó

Befejeztem. Feltöltöttem RO vízzel és visszasóztam. Nem úsztak fel a fák. Kaptak növénytápot, a Dennerlét. Elindítottam a szűrőt. Amit majd holnap szétszedek, mert lassan jön belőle a víz, meglesem a szűrőfejet. Ez a szűrő a nagy akváriumban ment eddig pluszban a Tetra ex1200 plus mellett. Csak szivacs volt benne, kerámiagyűrű és perlon. A szivacs helyére a S. Matrix-hoz hasonló szűrőanyag került. A visszasózás miatt most nem fotózható az akvárium, majd holnap reggel lesz kép is.

Persze volt vagy 10 kis kék garnéla a szűrőben....és egy piros. Néha előfordul. A piros ment a másik kicsi akváriumba a többihez.
Viszont amin nagyon meglepődtem és örültem neki, az az 1centis kis harcsa ivadék, amin már voltak pöttyök,tehát @star67 , a tieid közül való. 😍

Van egy Atman cf1000 szűrőm, ezt majd a nagy akváriumban elindítom....valamikor, nemsoká. A Tetra szűrőt is ki kell takarítanom, a kicsi szűrőben a perlon elég koszos volt, biztos a nagyban is az.
 
Utoljára módosított:
Nagy akvárium-kitakarítottam a Tetra szűrőt és beüzemeltem ide az Atman cf1000 szűrőt is. A Tetra szűrőben csak sok-sok kb. 50db garnéla volt, halacska nem.
Túl a sövényen-TAS-beállítottam az időzítőket a világításhoz és a co2 rendszerhez.
Holnap csinálom meg a vízcseréket.
 
Utoljára módosított:
Nagy akvárium-kitakarítottam a Tetra szűrőt és beüzemeltem ide az Atman cf1000 szűrőt is. A Tetra szűrőben csak sok-sok kb. 50db garnéla volt, halacska nem.
Túl a sövényen-TAS-beállítottam az időzítőket a világításhoz és a co2 rendszerhez.
Holnap csinálom meg a vízcseréket.
Bocsi, de mi a manó a TAS?
 
Akkor 3..2..1.. indulhat a dszungelesedés. Bocsi, akarom mondani sövényesedés.🏃‍♀️🏃‍♀️🏃‍♀️
Most ugye 2 hét bejáratás, utána jöhetnek a garnélák. A szűrő már ment pár hétig a nagy akváriumban, a talaj újrahasznosított.
Snowball garnélákat tervezek ide. Jól fognak mutatni a sok zöldön.
Indításkor egyszerre tettem bele a heti Dennerle All in One tápot, de a következő vízcsere után naponta fogom adni, a hetit elosztva napokra.
 
A kis Piros garnélás akvárium lámpáját tettem a TAS akvárium fölé plusz világításnak. Ide pedig a régi Odyssea ledet tettem fel. Egészen más a hangulata. Már nem barnás a víz, vízcserekor szoktam ide tenni Jb Tropolt. A vízcserék már 2 napja halasztódnak.
20210803_190854.jpg
20210803_204821.jpg
A Fissidens szépen megnőtt, pedig itt nincs co2 és a világítás sem mondható erősnek.
20210803_204845.jpg
A Homokozóban a kis harcsák megint ikráztak. Most az Eheim skimmerre.
 
Nagy akvárium-kitakarítottam a Tetra szűrőt és beüzemeltem ide az Atman cf1000 szűrőt is. A Tetra szűrőben csak sok-sok kb. 50db garnéla volt, halacska nem.
Túl a sövényen-TAS-beállítottam az időzítőket a világításhoz és a co2 rendszerhez.
Holnap csinálom meg a vízcseréket.
Jöhetett volna egy videó is a Tetra szűrőről😀 Jövő héten nekem is szét kell kapnom. Kíváncsi vagyok mi lesz benne.
 
Back
Oldal tetejére