• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Homokozó

A kis akváriumot is újraindítottam. Nem az eredeti elképzelés szerint sikerült, de azért elégedett vagyok vele.
20210614_223916.jpg20210614_223922.jpg
A fákkal elég sokat bénáztam. Végül úgy sikerült a helyén tartani, hogy gyorskötözővel követ rögzítettem a fákhoz.
Megtaláltam az üveg szívó ágat is, így pofásabb, mint a zöld műanyag csővel.
 
4 nap alatt megszáradt a kis akváriumból kiszedett régi aljzat, így tegnap elraktam. Meglett a Helena csiga is a kiszáradt aljzat között. 4 napig volt így szegény. Visszatettem a vízbe és hamarosan elcsúszkált. Korábban már jártam így, akkor a kiszedett Dragon kövekben bújtak el a csigák, akkor 2 hétig voltak úgy. Szerencsére csak bezárkóztak, nem pusztultak el.
 
A kis akvárium
20210704_161311.jpg
Itt egy kis kompakt lámpa világít.

Nagy akvárium
20210704_161514.jpg
Itt megint algásodtam, fonalalga jelent meg ismét, elég sok. A fény vagy a tápozás a hibás szerintem. Eddig csak Profito-t adtam, második hete adok pluszban káliumot, vasat, foszfátot. Adok Seachem Excel is. Úgy néz ki beválik, ha elfogynak a tápok,akkor az új APT tápot szeretném kipróbálni. A lámpában egy 6500k és egy 9000k fénycső van, itt a 9000k fénycsövet tervezem lecserélni 6500k-ra.
A kis akváriumban is ugyanez a tápozás megy, csak az Excel nélkül. Itt elhullott egy kis endler, szerintem csak megöregedett.
 
Nagy akvárium
View attachment 151390
Itt megint algásodtam, fonalalga jelent meg ismét, elég sok. A fény vagy a tápozás a hibás szerintem. Eddig csak Profito-t adtam, második hete adok pluszban káliumot, vasat, foszfátot. Adok Seachem Excel is. Úgy néz ki beválik, ha elfogynak a tápok,akkor az új APT tápot szeretném kipróbálni. A lámpában egy 6500k és egy 9000k fénycső van, itt a 9000k fénycsövet tervezem lecserélni 6500k-ra.
A nagyra azt akartam, hogy mulmozzá má vazze, de aztán jobban megnéztem, és az egy algázó géb. :X3:
 
A kis akvárium kevés fénnyel is probléma mentes. A nagyban tönkrementek a mohák, ott kiszedtem végül mindet, itt a kicsiben szépen megmaradtak. Mondjuk itt a fákra úgy tettem fel a mohákat, hogy szétvagdostam, utána felkötöztem őket, mind megmaradt. A víz tiszta, most már csak a garnéla szaporulatot hiányolom.
20210710_162359.jpg20210710_162406.jpg
 
Back
Oldal tetejére