• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Homokozó

A nagy akváriumban lecseréltem az esőztetőt lily-re. A gyári Atman szűrő lily pipe-t tettem fel. Elindítottam ugyanitt egy Hydor prime 10-es szűrőt (350l/óra), aminek az alján van egy kis kerámia gyűrű, a többi szivacs+perlon a tetején. Erre is lily került, most egymás fölött van a kettő.
20210710_162632.jpg
Hamar kiderült, hogy a neon halak is szeretnek a lilyvel szemben úszni.
A kis harcsák, akiket délelőtt hoztam, nagyon boldognak tűnnek. Imádják a homokot. :love:
Itt holnap lesz vízcsere.
 
A coryk igazi kis vizi varacskos disznók. Ezért nem lesz nálam soha gyep mellettűk, mert mindent kiforgatnak pillanatok alatt.

A kicsiben a garnélák nem is petésednek? Vagy csak a piciket felzabálják az endlerek?
 
A coryk igazi kis vizi varacskos disznók. Ezért nem lesz nálam soha gyep mellettűk, mert mindent kiforgatnak pillanatok alatt.

A kicsiben a garnélák nem is petésednek? Vagy csak a piciket felzabálják az endlerek?
Nem igazán petésednek és kevesen is vannak a piros garnélák.

Délután pakoltam az akváriumos dolgaim között és találtam Tetra torumint és égertobozt. Tettem ezekből a vízbe. Sőt,még találtam valamilyen port,amit tőled kaptam régebben, azt is tettem bele.
Most kicsit másképp néz ki az akvárium. A fák amúgy kicsit színezték vizet, én csak rásegítettem.
20210710_200447.jpg
 
Utoljára módosított:
Most már leírom, mert biztos:
Mióta lecseréltem az esőztetőt lilyre és egy kisebb külső szűrőt is beállítottam szivacsokkal, szintén lilyvel...azóta teljesen tiszta a vízfelszín. Nem kellett a skimmert bekapcsolnom. Pedig még a vízcsere is kimaradt.
 
20210725_152009.jpg
Vízcserekor a homokot is kitisztítottam, így összejött egy 60%-os vízcsere. A héten a Microsorumokról, bucékról és az anubiasokról leszedtem az algás leveleket.
Még van mit csinálni:Jobb oldalra ültetek még növényeket. A szűrő, akvárium indítás óta nem lett szétszedve, az már 2 hónapja volt.
Most a Dennerle All in One növénytápot próbálom ki.
Ezt
 
Utoljára módosított:
Előszedtem és kitakarítottam a Dennerle 30-as kocka akváriumot. Anyám meglátta a kezemben az akváriumot, mondja: Mi az már megint? Én pedig: Ihletet kaptam.
És nem hangzott el az a mondat,hogy:Minek még egy akvárium. Hiába, mégiscsak 5 éve akvarizálok, volt ideje hozzászokni.
Mondjuk mutattam neki a GA képeket, és nagyon tettszett neki az a kicsi fűszerű növény. Megnyugtattam,lesz benne olyan is.
Most áznak a fák, pár növény is van az akváriumban, amiket még át kell válogatnom. Lesz, ami a nagy akváriumba kerül majd.

Egészen véletlenül pár hete egy Hydor prime10 szűrőt elindítottam a nagy akváriumban, az pont jó lesz a 30-as akváriumhoz. Egy kínai lámpa van most fölötte, erősnek tűnik, majd meglátjuk. Újrahasznosított talaj lesz benne. Lesz co2 is.
20210725_195940.jpg

Az akvárium Rock'n'roll stílusban lesz berendezve, ahogy Chris Lukhaup is csinálta.
Itt van róla a GA video
Egyelőre ennyi. That's all.
 
Előszedtem és kitakarítottam a Dennerle 30-as kocka akváriumot. Anyám meglátta a kezemben az akváriumot, mondja: Mi az már megint? Én pedig: Ihletet kaptam.
És nem hangzott el az a mondat,hogy:Minek még egy akvárium. Hiába, mégiscsak 5 éve akvarizálok, volt ideje hozzászokni.
Mondjuk mutattam neki a GA képeket, és nagyon tettszett neki az a kicsi fűszerű növény. Megnyugtattam,lesz benne olyan is.
Most áznak a fák, pár növény is van az akváriumban, amiket még át kell válogatnom. Lesz, ami a nagy akváriumba kerül majd.

Egészen véletlenül pár hete egy Hydor prime10 szűrőt elindítottam a nagy akváriumban, az pont jó lesz a 30-as akváriumhoz. Egy kínai lámpa van most fölötte, erősnek tűnik, majd meglátjuk. Újrahasznosított talaj lesz benne. Lesz co2 is.
View attachment 152266

Az akvárium Rock'n'roll stílusban lesz berendezve, ahogy Chris Lukhaup is csinálta.
Itt van róla a GA video
Egyelőre ennyi. That's all.

Hajrá - hajrá, kíváncsian várjuk!
 
Elkezdtem a 30-as akvárium berendezését.
20210731_091928.jpg
A GA-ban kb.3 perc alatt kiválogattam a fákat, volt itthon fekete lávakő, és kb. 10 perc alatt összedobtam a hard scapet.😉

Használt talaj van benne, amit átszitáltam,így lett egy finomabb szemcsés talaj is. Az OBI-s vödör szerint ez itt 8 liter aljzat.
Kicsit meg kellene emelni az egészet?
 
Szétszedtem. Szűrőzsákba tettem kerámiagyűrűket, ez lett az emelés.
Másképpen rendeztem vissza. Egyelőre így hagyom. Ha még este is tetszik, akkor rákötözöm a fákra a mohákat és hozzáragasztom a kövekhez a fákat.
A teteje olyan sövényszerű. Ez lesz az akvárium címe: Túl a sövényen.
Apróbb szemű aljzatot még tudok hozzátenni.
20210731_151803.jpg
 
Szétszedtem. Szűrőzsákba tettem kerámiagyűrűket, ez lett az emelés.
Másképpen rendeztem vissza. Egyelőre így hagyom. Ha még este is tetszik, akkor rákötözöm a fákra a mohákat és hozzáragasztom a kövekhez a fákat.
A teteje olyan sövényszerű. Ez lesz az akvárium címe: Túl a sövényen.
Apróbb szemű aljzatot még tudok hozzátenni.
View attachment 152554
Tetszik a név. 🙂 Bár ez inkább a sövényen innen lesz? 🤪
 
Back
Oldal tetejére