• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hol vásároljunk növényt?

Hali és Szia Gelo és Jojo!

Talán félreérhető voltam. Jelenleg is van működő akim - 340 l. "csak még eddig nem tápoztam a növényeimet és nem volt co2-m. Ez folyamatban van.
Beállítottam egy 110 literest is. Így a meglévőben is cserélek növényt, mivel mindennek ellen tudok állni csak a csábításnak nem :D .

Gelo Kecskemét felé legalább két heti gyakorisággal járok, de én csak egy "nagy akvarista" boltot ismerek a 44-es felé. Amit ajánlasz az ugyanaz, vagy egy másik.
Kecskemétről merre mész Szolnok felé????

Jojo (remélem sikerült az avatar módosítás) Elsősorban dél amerikai növények (Amazonas, diszkosz) érdekelnek. pl. kardfüvek = echinodorus. Leginkább a 30 cm felett és a 10 centi alatti (pl csetkáka, E. tenellus) növények érdekelnek.
De vallom: Ha ütnek szaladj el, ha adnak fogadd el elvet. A 110 literesbe bármi jöhet. Van a közelembe két akvarista Ők is biztosan szívesen fogadnák az égből hullott "mannát".

... aki holtig tanul
 
jó papp said:
Hali és Szia Gelo és Jojo!


Elsősorban dél amerikai növények (Amazonas, diszkosz) érdekelnek. pl. kardfüvek = echinodorus. Leginkább a 30 cm felett és a 10 centi alatti (pl csetkáka, E. tenellus) növények érdekelnek.

... aki holtig tanul
Szia !
Garantáltad azt kapod a Tropica növényekből ami a táblácskára van írva.
Írj egy mailt , hogy milyen növényeket szeretnél.
Raktáron ami 30 cm-nél nagyobb /és tuti vizinövény :) /most is van pár fajta .
 
Én is csak támogatni tudom 2x rendeltem növényt mind 2x tökéletes minőségbe jó nagy adag jött :thumbup:
 
Hááát, most mit mondjak magának...? Egyik növény a másik.
De a Tropica az Tropica! :lol:

Én biztos nem vennék mást, csak szívás lehet belőle!
 
Én rendeltem Magyar vízinövény-termesztőktől már sokszor, és szép növényeket kaptam, persze nem "Tropica minőség", de az ára sem :D de ez csak az én véleményem.
 
Üdv Mindenkinek!

Köszönöm a válaszokat. Sajnálom a "szponzori túlzásokat". Biztos, hogy magyar termesztőtől vásárolok.

...aki holtig tanul
 
jó papp said:
Sajnálom a "szponzori túlzásokat". Biztos, hogy magyar termesztőtől vásárolok.

korrigálnék nem szponzori túlzás volt csupán egy lelkes elégedett kertész véleménye. ;)
mindenkivel vannak pozitív negatív tapasztalatok. a fórum alapján azért el lehet indulni bármerre ha növény kell. :thumbup:

később ha van rá módod próbáld ki, hogy ugyanabból a növényből rendelsz egy hazai termesztésűt és egy dán változatot. ez még nem jár akkora költséggel. így könnyen össze tudod hasonlítani a növények állagát, állapotát és el tudod dönteni, hogy neked megér e ennyit a drágább növény.
 
jó papp said:
Üdv Mindenkinek!

Köszönöm a válaszokat. Sajnálom a "szponzori túlzásokat". Biztos, hogy magyar termesztőtől vásárolok.

...aki holtig tanul
Már elnézést :( nem akartam rádtukmálni a növényeket .
Te érdeklődtél : "
Elsősorban dél amerikai növények (Amazonas, diszkosz) érdekelnek. pl. kardfüvek = echinodorus. Leginkább a 30 cm felett ...."
A legkisebb magasra növő Echinónk is s 30 cm felett van és garantáltan víz alatti .
Sok magyar termesztő ,sem magyar termesztő ....... hanem távol-keleti , jobb ha tőlem tudod meg. :cry:
Természetesen tisztelet a kivételnek.
 
viktorlantos said:
korrigálnék nem szponzori túlzás volt csupán egy lelkes elégedett kertész véleménye. ;)
mindenkivel vannak pozitív negatív tapasztalatok. a fórum alapján azért el lehet indulni bármerre ha növény kell. :thumbup:

később ha van rá módod próbáld ki, hogy ugyanabból a növényből rendelsz egy hazai termesztésűt és egy dán változatot. ez még nem jár akkora költséggel. így könnyen össze tudod hasonlítani a növények állagát, állapotát és el tudod dönteni, hogy neked megér e ennyit a drágább növény.

Én is ezt javaslom, próbáld ki ;)
Nálam már megtörtént, ezért írtam (saját tapasztalat). Nyilván, ha hasonló minőséget kapnék kedvezőbb áron, én is a hazait választanám. Egyébként kaptam "Anubias" féle parvulát is (sajnos ez sem magyar...). Úgy nézett ki, mintha egy nagy Petri csészében egy laborban készült volna. Kb. 3-4 x akkora adag volt, mint egy magyar termesztőé, és olyan zöld, mint tavasszal a fenyő új hajtásai. Már 1 hét után síma kavicsban, táptalaj nélkül is terjeszkedni kezdett, és folyamatosan foglalta el a kiszemelt területet.
Nem fellengzősségből írtam, hogy én meg tudom venni a drágábbat is ;)
Egyébként itt spec. igazolódik az, hogy a drágább általában jobb (és összességében olcsóbb...)
 
Sziasztok!

Az előbbi hsz.k-hez. Én most vásároltam előszőr Tropica növényeket ,mint sokmindent ezt is bánom hogy eddig nem ezt tettem, hozzáteszem nem az ÁR miatt. Különbséget a minőségben és a mennyiségben vettem észre a Tropica javára! Szerintem olcsóbb a Tropica-s növény mert többet és jobbat kaptam a pénzemért! Bár én 1 magyar termesztőt csak dícsérni tudok, de azért mégis van különbség! De a választás mindenki szíve joga.

Ui: rendeltem GA.-keresztül-másnam telefon :VGábor "..a rendelt növényeket holnap reggel viszi hozzád a postás ,másra nincs-e szükséged?- igaz a Vivipara-ra egy kicsit várnod kell ,de küldöm amint megvan és köszönöm a vásárlást.- Szia-Szia."
-hozzáállás :D *5-ös
-csomag kibont: csomagolás, minőség, mennyiség :D *5!

:!: Magyar kereskedőtől vásárolsz!!!!

Üdv:w-rig :wave: !
 
Üdv Mindenkinek!

Elnézést, hogy "vihart kavartam". A kérdésemmel (kérlek olvasd el, mi volt az alap kérdés!!!) és a válaszommal.
Továbbra sem akartam/akarok senkit sem megbántani. A válaszok alapján ÉN döntöttem úgy ahogy.

De azt, hogy a kettőjük (a két magyar) melyiket, talán még sem tudom. :roll:

Egyetértek Viktorral abban, hogy a puding próbája az evés. Így tervezek beszámolni a tapasztalataimról. Nyilván ki kell próbálni a "talán a drágább az olcsóbb" (Tropica) termékeket is. Ezt is tervezem.

A megjegyzésemet (a biztosítékot) a szponzorokkal kapcsolatban a "Garantáltad azt kapod a Tropica növényekből ami a táblácskára van írva." mondat váltotta ki. Mindenféle előzetes tapasztalat nélkül ugyanis (remélem helyesen) azt gondolom, hogy lehet a növény minősége, mennyisége, szállítási módja között különbség, de ha "almát" rendelek vszínűleg nem körtét kapok majd.

... aki holtig tanul.

ui. terra kertészetem közben pedig szívesen "mentek meg" leértékelt, hibás növényeket. No nem a pénztárca okán, hanem adjunk neki még egy esélyt alapon. Egyébként az kifejezetten szeretem, ha az eladók "versengenek a vásárlók kegyeiért".
 
jó papp said:
A megjegyzésemet (a biztosítékot) a szponzorokkal kapcsolatban a "Garantáltad azt kapod a Tropica növényekből ami a táblácskára van írva." mondat váltotta ki. Mindenféle előzetes tapasztalat nélkül ugyanis (remélem helyesen) azt gondolom, hogy lehet a növény minősége, mennyisége, szállítási módja között különbség, de ha "almát" rendelek vszínűleg nem körtét kapok majd.

Bár a fentieket nem én írtam , de egyes topicokban szó volt erről is. Bármily hihetetlen, de néha "körtét" küldtek (pl. rotala helyett bacopa)... :D
Ui.: egyébként egyáltalán nem ebben a szakmában dolgozok.
 
Szia Jópapp!

Egy jó "vihar" tisztítja a levegőt ;) ,tehát sztem semmi baj ezzel a vihar dologgal és néha kell is ,mert ezek viszik előbre a dolgokat! Főleg ha ügyelünk arra, hogy másokat ne sértsünk vele. Néha olyan jó vitákat lehet olvasni ,és mindíg + végeredménnyel zárulnak.

Üdv:w-rig!
 
Sziasztok!
E-petről rendelt-e már vki növényt,nagyon szimpatikus árak,választék,gondoltam rákérdezek, érdemes-e róla rendelni?
Köszi
Sanyi
 
Back
Oldal tetejére