• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hol vásároljunk növényt?

ati1980 said:
Zbacsi hsz-át olvasva, maradok a Ga-nál és a netes rendelésnél azthiszem. Bár ott járnék már. Ha a Ga-tól rendelek kb mennyi idö mire megjönnek a cuccok??
Ha van raktáron akkor 2-3 nap.Én szerdán rendeltem meg és péntekre itt volt.
 
ati1980 said:
Zbacsi hsz-át olvasva, maradok a Ga-nál és a netes rendelésnél azthiszem. Bár ott járnék már. Ha a Ga-tól rendelek kb mennyi idö mire megjönnek a cuccok??

Gyorsak vagyunk mint a villám ;) A rendelések nagy része max 2 nap és nálad van. Ha délelőtt 11-ig befut, és van a termékből (általában mindig van), akkor másnapra nálad van a csomi. Kivétel a növény, ami partneren keresztül jön ráadásul legtöbb esetben külföldről. Minden mással sietünk :p
 
Azt hiszem itt kifejezetten a növényekre gondoltak a GA rendeléseknél.
Különben engem is érdekel mennyi idővel kell tervezni a növények megrendelésétől a megérkezésig, új akvárium berendezés előtt állok.
 
NZoli said:
Azt hiszem itt kifejezetten a növényekre gondoltak a GA rendeléseknél.
Különben engem is érdekel mennyi idővel kell tervezni a növények megrendelésétől a megérkezésig, új akvárium berendezés előtt állok.

Elég sok növényt készletről lehet szállítani, de nem lehet minden növényt tárolni túl sok féle van. Ráadásul ezek rövid időn belül tönkremennek, ha nem adják el őket.
Most, hogy jönnek a melegebb időszakok én 2-4 hetet mondanék amivel érdemes kalkulálni. Ha hamarabb megjön, akkor max örülünk.
 
Az nem baj az akinak se, ha megy két hetet szinte üresen a növények érkezéséig? Mert, ha rendelhető lesz a táptalaj meg a carbo, akkor ahogy megérkeznek, én indítom is az akit. A gyomok meg majd jönnek valamikor. Így terveztem. Jól terveztem?:D
 
ati1980 said:
Az nem baj az akinak se, ha megy két hetet szinte üresen a növények érkezéséig? Mert, ha rendelhető lesz a táptalaj meg a carbo, akkor ahogy megérkeznek, én indítom is az akit. A gyomok meg majd jönnek valamikor. Így terveztem. Jól terveztem?:D
OFF
1-2 száll növénnyel nem érdemes akit indítani, mert annak nem lesz jó vége. Vagy üresen indítsd és takard le, hogy ne kapjon fényt, vagy legyen meg legalább a növények 50%a.
 
Upsz!!
Figyelmetlen voltam.
Egyetértek az előttem szólóval.Vagy üresen sötétben,vagy minél több növénnyel indítod el az akit.
 
Sziasztok!

Új vagyok még itt az oldalon, ám már igen sokat olvastam ezt és Nigro blogját is.
Az akvarisztikát már kb: 10 éve űzöm, de csak nemrég fordultam a növényes irányba.

Ezen felbuzdulva átrendeztem a 92 literes akksimat, és rendeltem a meglévőkhöz pár növényt.
Úgy néz ki, hogy nem a legjobb helyről tettem.

A vizinovenyonline.hu áruházból jöttek a növények, amik kicsit azért megleptek.
Először is rendesen algásak voltak, másodszor pedig az egyik növény még csak nyomokban sem emlékeztet a megrendeltre.

Én egy Cryptocoryne wendtii " tropica "-t rendeltem, erre érkezett egy ilyen növényre nem igen hasonlító csoffadt kis valami.
Lemostam, és elültettem, hátha megy valamire, de az a sejtésem, hogy kidobtam a pénzt az ablakon.

A rendelés egyébként gyorsan megérkezett, hétfőn adtam fel, és kedden már nálam is volt a csomag.
Egy zacskóban voltak a növények újságpapírba csomagolva és benedvesítve. (mintha nem ez lenne a rendes csomagolás. Bár lehet, hogy nekem voltak nagy elvárásaim.)
 
Egyszer rendelj Tropica növényt, és megérted... ;)
Kíváncsiságból rendeltem többek között parvulát. A máshol megszokott mennyiség háromszorosa jött kb. 1600 ezüstért, két hét alatt 2-3 szorosára nőtt.
Sokkal jobban jársz minőségi növényekkel, azonnal élvezni lehet a díszítő-szépítő értéküket.
 
Tarakos said:
Sziasztok!

Új vagyok még itt az oldalon, ám már igen sokat olvastam ezt és Nigro blogját is.
Az akvarisztikát már kb: 10 éve űzöm, de csak nemrég fordultam a növényes irányba.

Ezen felbuzdulva átrendeztem a 92 literes akksimat, és rendeltem a meglévőkhöz pár növényt.
Úgy néz ki, hogy nem a legjobb helyről tettem.

A vizinovenyonline.hu áruházból jöttek a növények, amik kicsit azért megleptek.
Először is rendesen algásak voltak, másodszor pedig az egyik növény még csak nyomokban sem emlékeztet a megrendeltre.

Én egy Cryptocoryne wendtii " tropica "-t rendeltem, erre érkezett egy ilyen növényre nem igen hasonlító csoffadt kis valami.
Lemostam, és elültettem, hátha megy valamire, de az a sejtésem, hogy kidobtam a pénzt az ablakon.

A rendelés egyébként gyorsan megérkezett, hétfőn adtam fel, és kedden már nálam is volt a csomag.
Egy zacskóban voltak a növények újságpapírba csomagolva és benedvesítve. (mintha nem ez lenne a rendes csomagolás. Bár lehet, hogy nekem voltak nagy elvárásaim.)

Szia!
Bocsi de ez a topic nem a "hol ne vásároljunk", függetlenül az estleges problémáktól szerintem nem etikus nevén nevezni a boltokat.
A képen látható növénynek nem látok baját egy kicsit megviselte a szállítás. Ha összehasonlítod az árakat egy nívós kertészetből való növénnyel -megtalálod a különbség okát mint minőségben mint csomagolásban stb.. Egyébként ha megfelelően gondozod a növénykéket a "csoffadt" kis növény is szép lehet ;) . Azonkívül emers módon tartott /tehát víz felett nevelt/-ről van szó regenerálódik-hozzászokik a víz alatti élethez és üde szép lehehet igaz idő kérdése.
Ha a későbbiek során igazán szép üde és erős növényt szeretnél vásárolni javaslom TROPICA-s növények beszerzését-nem ér csalódás!
További sok sikert a kertészkedéshez :) !
Üdv w-rig.
 
Így utólag már én is tudom, hogy nem ez lett volna a megfelelő hely.
Remélem, hogy magához tér, és az akksi dísze lesz.

És bocsi, hogy nem nyitottam egy hol ne vásároljunk topic-ot...
 
Tarakos said:
Így utólag már én is tudom, hogy nem ez lett volna a megfelelő hely.
Remélem, hogy magához tér, és az akksi dísze lesz.

És bocsi, hogy nem nyitottam egy hol ne vásároljunk topic-ot...
Semmi gond nem akartalak megsérteni! De ilyen topicot sem illik nyitni :D !
Üdv w-rig :wave: !
 
w-rig said:
Bocsi de ez a topic nem a "hol ne vásároljunk", függetlenül az estleges problémáktól szerintem nem etikus nevén nevezni a boltokat.
OFF: Én nem látok ebben kivetnivalót. Kulturáltan igenis be lehet - sőt, szerintem be is kell - számolni az esetleges negatív tapasztalatokról is. Már ha megalapozott a dolog. Szedje össze magát a kereskedő, és nyújtson megfelelő szolgáltatást. Ha nem teszi, akkor így járt. Persze nem a lehúzást értem ez alatt, de ha egyszer jogos a kritika, akkor helye van. Nem sok értelmét látom annak, hogy csak dicsérjük a kereskedőket, a rossz tapasztalatokat meg elhallgatjuk.
 
Tarakos said:
Így utólag már én is tudom, hogy nem ez lett volna a megfelelő hely.
Remélem, hogy magához tér, és az akksi dísze lesz.

És bocsi, hogy nem nyitottam egy hol ne vásároljunk topic-ot...

A növény miatt ne aggódj. Sok esetben egy fejlett gyökérzet elég arra, hogy hetek hónapok múlva egy szép növényed legyen. A mostani levelek egyébként is az enyészeté lesznek. Helyére friss új hajtások jönnek majd. Az adott cégtől is volt sok növényem persze tényleg nem összehasonlítható egy tudományos alapokon működő vállalkozással mint a Tropica stb.

Még egy dolog. Sokan említitek az ilyen csomagolást mint rossz csomagolási módszert. Eddig 2-3 rendelésem jött tőlük és a megoldás bár lehet nem GA szintű pufilufi és új doboz stb, de növények esetén egyáltalán nem mondható rossz megoldásnak. Azok akik esetleg nem ismernék. Doboz benne folival kibélelve. Ujságpapírral kitömve és a növények újságpapírba becsavarva. Alaposan benedvesítve. Emiatt simán tartják a nedvességet 1-2 napig amig megérkezik a csomagod.

És ahogy én látom az ilyen beszerzési forrásokat:

Előny:
Sok növény olcsó és ha szerencséd van szép példányokat is kifoghatsz.
Legtöbb esetben nem kell várnod a növények helyben vannak bár nincs minden.

Hátrány:
Algás növények
Nem egyenletes minőség
Időnként nem megfelelő állapotú növények
A nagy cégek anyanövényei a legtöbb esetben szebb utódokat növesztenek
Csiguszok, férgek stb. Sajnos gyakoribb vendég a kevésbé steril körülmények miatt.

Sajnos a növényvásárlás is olyan mint a növényezés többi része. Ingyen is lehet növényed, ha csereberével szerzel, vagy figyeled az időnkénti felajánlásokat, de a másik véglet, hogy sűrűn betelepített minőségi növényekre vagyonokat lehet elkölteni. Én is a minőségi növényekre voksolok, ha megteheted, mert jó állapotúak, gyorsan regenerálódnak és sok esetben erős növényekről van szó.
 
oRphEus said:
w-rig said:
Bocsi de ez a topic nem a "hol ne vásároljunk", függetlenül az estleges problémáktól szerintem nem etikus nevén nevezni a boltokat.
OFF: Én nem látok ebben kivetnivalót. Kulturáltan igenis be lehet - sőt, szerintem be is kell - számolni az esetleges negatív tapasztalatokról is. Már ha megalapozott a dolog. Szedje össze magát a kereskedő, és nyújtson megfelelő szolgáltatást. Ha nem teszi, akkor így járt. Persze nem a lehúzást értem ez alatt, de ha egyszer jogos a kritika, akkor helye van. Nem sok értelmét látom annak, hogy csak dicsérjük a kereskedőket, a rossz tapasztalatokat meg elhallgatjuk.

Szia Orpheus!
Tökéletesen eggyetértek veled de: én ugye ár szemszögből próbáltam rávilágítani a lényegre ezért nem tartom etikusnak tehát innen a kiindulásom és lehet valaki pont ezt a hsz. -t olvassa és azonnal lemond az ominózus boltól való rendelésről-tévesen. Mivel sztem nem olyan rossz az a növény és Vik előbbi hsz-t tudnám csatolni a minőséggel kapcsolatban, én is rendeltem innen nővényt tapasztalatom eggyezik Viktoréval.
Ha tényleg durva a kereskedő vétsége " akkor helye van."-ezt igen is meg kell tenni -igazad van!
Volt már szó róla, kinek negatív kinek pozitív a tapasztalata ua. kereskedőröl nehéz igazságosnak lenni, jobb ha pü. ben tesszük és úgy beszéljük le egymást a boltokra lásd akváriumom esete- ha valaki leírná hogy ott akar akit csináltatni dobnék neki egy üzit"figyeljcsak és így jártam vele.." . Én így gondolkodom...

További szép napot! üdv w-rig!
 
Üdv Mindenkinek!

Jelentem kezd már "zöldülni a fejem" . +

Borzasztó!!! :D Keresek és mindig találok olyan "topicot" (jó mondom? ) ahol pont azt a kérdést boncolgatják amire kíváncsi vagyok. Ismét gratu.
Szóval növényvásárlás előtt állok. Akkor hol??? Jelenleg Viktor ajánlása alapján a victoria regina és a vízinövény.hu között próbálok választani. (persze mielőtt "tollat " ragadtam elolvastam ezt a topicot is) Van velük kapcsolatban vkinek tapasztalata???

Vagy a drágább (a másik két beszerzési hely = tropica) az olcsóbb???
A legjobb persze az lenne, ha el lehetne menni kiválasztani és megvenni. De mit csináljon e Bp.-i lakos??? Lemenni pl. Székesfehérvár mellé.....
Tudtok ilyen helyet???
A válaszokat mint mindig előre köszönöm

... aki holtig tanul

ui. Jól gondolom, hogy addig kár izgulnom addig (addig ráér a beszerzés) míg meg nincs a CO2 rendszer és a különböző növényes tápok??? Beszerzésük folyamatban. Tehát elsődleges a technikai feltétel és utána irány a növénybolt!!!
 
Szia jó papp!
De akár leszaladhatsz Kecskemét mellé a pruitt-hoz.
Szentkirályon van,Szolnok felé.Nem tropicás árak és választani is tudsz.De ahhoz le kell menned!
Bezony!
Előbb a technika aztán telepíts!!!
 
Hali!

Jó papp

Nem lenne rossz, ha az avatarod alatt oda lenne írva a lakhelyed.
Már csak azért mert ha esetleg keresnél itt valamilyen növényt, akkor lehet, hogy így kapnál privátban ajánlatot növényügyileg.
Mert én néha nem győzöm kidobálni a növényeket és más fórumon elég sok az olyan aki ígéri, hogy jön aztán mégse...
Itt meg hiába hirdetek, már mindenkinek van mindene. :)
(persze nem biztos, hogy olyan van amit szeretnél de tanulni jók lehetnek.)
 
Back
Oldal tetejére