• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hogyan ültessek?

Stem növényeket mindenképpen érdemes tövekre szedni, könnyebb is így ültetni. Célszerű minél sűrűbben ültetni. Ha vékony szálakról van szó vagy sok fényed van, akkor lehet párosával is összefogni őket, így eleve sűrűbb hatást érsz el. Az első nyírás után lehet elkezdeni bokrosítani.
Bokrosítása alatt azt érted, hogy visszanyírom valameddig és a metszés helyénél el fog ágazni?
 
Bokrosítása alatt azt érted, hogy visszanyírom valameddig és a metszés helyénél el fog ágazni?
Igen. A vízfelszínre felnőtt növényeket általában az alsó 1/3-nál, esetleg felénél szoktuk elvágni ("toppolni"). Így a bentmaradt részt oldalhajtások növesztésére serkentjük, a hajtáscsúcs visszaültetésével pedig tovább sűríthetünk. ;)
 
Igen. A vízfelszínre felnőtt növényeket általában az alsó 1/3-nál, esetleg felénél szoktuk elvágni ("toppolni"). Így a bentmaradt részt oldalhajtások növesztésére serkentjük, a hajtáscsúcs visszaültetésével pedig tovább sűríthetünk. ;)
Köszönöm szépen. Megint tanultam valamit. A hajtáscsúcsok lent is maradnak a talajban? Vagy érdemesebb valahogy gyökereztetni őket?
 
Köszönöm szépen. Megint tanultam valamit. A hajtáscsúcsok lent is maradnak a talajban? Vagy érdemesebb valahogy gyökereztetni őket?
Mindenképpen csipesszel ültess! Van egy trükk, hogy ne húzd ki a tövet a talajból: kicsit ferdén kell megfogni és ha benyomtad, akkor a csipeszt is kissé "oldalazva" kell kihúzni. Én úgy szoktam, hogy a szárnak azt a részét, ami a talajban lesz, nem kopasztom le teljesen, hanem ollóval vágom le róla a leveleket úgy, hogy maradjanak kis levélnyelek rajta. Így nehezebben úszik fel...(y)
 
Sziasztok!

Ludwigia repens eseteben az elagazasokbol novo gyokereket le lehet metszeni? Nem tul esztetikus szamomra. :/

Erre a sok feher szalra gondolok:

d094c8db70c552909dac0e7fb6af533c.jpg
 
Lehet, de nehéz a levelek sértése nélkül, meg úgyis visszanő, csak seprűszerűen. Általában oldott tápanyaghiánykor jelentkezik ez a jelenség.
Mar igy vettem oket, lehet akkor kellett volna levagnom amikor ultettem... :/ macroval es profitoval tapozok ugyhogy nem hiszem hogy gond lenne az oldott tapanyagokkal. Lehet megprobalkozom egy kicsi olloval lecsipkedni hatha nem no vissza.
 
Sziasztok,

@szabi0101 kollegától kaptam egy fél vödör HC-t amit most ültetnék be.

Az lenne a tervem, hogy kb 4cm-es kb 10 szálból álló csomagokat csinálnék és azt dugnám le.

Sajnos nem minden esetben marad levél a száron. Illetve van, ahol a megnyúlt indát 2-3 felé vágom, tehát gyökér sem biztos.

Szerintetek annak van értelme, hogy így eldugdossam őket? Megmaradnak?

A tervek szerint száraz ültetés lenne, ha megvan akkor töltök rá 10-15cm vizet.

Amazónia talaj + alatta táptalaj van.

Köszi
 
Sziasztok,

@szabi0101 kollegától kaptam egy fél vödör HC-t amit most ültetnék be.

Az lenne a tervem, hogy kb 4cm-es kb 10 szálból álló csomagokat csinálnék és azt dugnám le.

Sajnos nem minden esetben marad levél a száron. Illetve van, ahol a megnyúlt indát 2-3 felé vágom, tehát gyökér sem biztos.

Szerintetek annak van értelme, hogy így eldugdossam őket? Megmaradnak?

A tervek szerint száraz ültetés lenne, ha megvan akkor töltök rá 10-15cm vizet.

Amazónia talaj + alatta táptalaj van.

Köszi
Szerintem megmaradnak. Igaz en wabiba ultettem igy, de barhonnan hoz gyokeret.
 
Sziasztok,

@szabi0101 kollegától kaptam egy fél vödör HC-t amit most ültetnék be.

Az lenne a tervem, hogy kb 4cm-es kb 10 szálból álló csomagokat csinálnék és azt dugnám le.

Sajnos nem minden esetben marad levél a száron. Illetve van, ahol a megnyúlt indát 2-3 felé vágom, tehát gyökér sem biztos.

Szerintetek annak van értelme, hogy így eldugdossam őket? Megmaradnak?

A tervek szerint száraz ültetés lenne, ha megvan akkor töltök rá 10-15cm vizet.

Amazónia talaj + alatta táptalaj van.

Köszi
Ha van türelmed, akár szálanként is ülteteted. Ha már egy levél is ki látszik a talajból, az ki is fog bújni.;)
 
Elbújtak. De pazaroltam, 10es csomagokat csináltam és kb az 1/6 lett beültetve a területnek :( Sajnos sokat álltak és elég nyeszlettek lettek.

Holnap HC beszerzés következik :)
Nem számol fel valaki egy nagyobb telepet véletlenül? :)
 
Ehhez mit szóltok?
Azon kívül, hogy kicsit pazarló, mennyire életképes, hogy a zselés növényt csak úgy betuszkolja a kövek mellé? Nem úszik fel? Hogy tapad így meg a növény? A zselé feloldódik?
 
Sziasztok!
Arra vonatkozóan kérek tanàcsot, hogy hogyan érdemes a Tropica Rotala wallichii TC (zselés) növényt ültetni.
Mennyi szálat csoportonként, egymástól milyen távolságra?
Rakjak alá rögtön táptalaj kapszulát, vagy előbb térjen észhez?
A szulapótlás március végén "lenne" aktuális.
 
Sziasztok!
A Tropicás cserepes növények ma érkeztek meg. Buborékfóliába csomagolva bírják a holnapi ültetésig károsodás nélkül? Vagy mindenképp akváriumba kell őket tenni még ma? Esteleg egy fél vödörnyi akváriumvízbe?
 
Sziasztok!
A Tropicás cserepes növények ma érkeztek meg. Buborékfóliába csomagolva bírják a holnapi ültetésig károsodás nélkül? Vagy mindenképp akváriumba kell őket tenni még ma? Esteleg egy fél vödörnyi akváriumvízbe?

Szia!
Biztosabb, ha vízbe teszed őket, akár az akvába, akár a fél vödör akva víz jó.
 
Van néhány stem növényem ami csúnyán néz ki, ha derékban elvágom. Ha talajszinten vágom, és a méretrevágott szárat visszaültetem, úgy sokkal jobb.
Viszont a talajban maradt felesleges gyökerek nem okoznak problémát?
 
Back
Oldal tetejére