• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hogyan ültessek?

Ha jól emlékszem a GA forgalmazza a Dennerle rácsra növesztett növényét. Talán ez lehetne a megoldás.
Igen láttam már, bár én zseléset rendeltem. Lehet, hogy olyan rácsot kéne vennem. Ha nem találok addig, amíg megjönnek a növények, akkor elültetem normál módon..és ha a fonalalgázók kiszedegetik, akkor kifizettetem velük a növény árát :)
 
Sziasztok!

az alábbi képen van egy növényem a gömbmoha előtt annak van egy hosszú indája levelekkel gyökerekkel gondolom lehet szaporítani a kérdésem hogyan? ja és a neve?;)
 

Attachments

  • 20170125_201246.jpg
    20170125_201246.jpg
    89.5 KB · Megtekintések: 6
Sziasztok!

az alábbi képen van egy növényem a gömbmoha előtt annak van egy hosszú indája levelekkel gyökerekkel gondolom lehet szaporítani a kérdésem hogyan? ja és a neve?;)
Szia!
Én úgy tippelem, hogy az egy Echinodorus quadricostatus. A sarjak leválasztásával szaporítható.
Egyszerűen csak vágd le a külön kis gyökeres töveket és ültesd el őket nem túl mélyre(csak a tövéig, úgy , hogy a leveleit már ne takard be)
Üdv.: Niki
 
Sziasztok!
A monte carloval hogyan lehet elerni, hogy gyorsan szetteruljon az aljzaton? TErul magatol vagy van ra valami technika? Mikor erdemes metszeni es hogyan?
 
Microsorum, Anubias, Bucephalandra
Ezeket a növényeket szeretném rögzíteni, de nem akarom fákra felkötözni, sem ragasztani. Az volna a célom, hogy a víz alatt maradjon valami nehezékkel, de könnyen tudjam mozgatni a víz alatt, ha szükséges. Ki hogyan oldaná meg?
 
Gyorskötöző, vagy a frissen vásárolt kábeles cuccoknál használt fémes vagy kemény műanyagos kötegelő. Utóbbit nem tudom milyen néven fut, csavarva van a két vége, és úgy fogja össze a dolgokat.
Ha fára lesz, még a rajzszöget is el tudom képzelni, amennyiben valami rozsdamentes anyagból van, vagy nem oldódik ki belőle annyi anyag, hogy ártalmas legyen.
 
Kis szikladarabokra rákötözöd és annyi.

Semmi ilyesmim nincs, és nem is akarok kőtördeléssel babrálni.

Gyorskötöző, vagy a frissen vásárolt kábeles cuccoknál használt fémes vagy kemény műanyagos kötegelő. Utóbbit nem tudom milyen néven fut, csavarva van a két vége, és úgy fogja össze a dolgokat.
Ha fára lesz, még a rajzszöget is el tudom képzelni, amennyiben valami rozsdamentes anyagból van, vagy nem oldódik ki belőle annyi anyag, hogy ártalmas legyen.

Eddig az ágakra, szőlőtőkére is ezzel rögzítettem, bevált.

Azt írta nem akar kötözni... Mondjuk én sem tudok jobb alternatívát...:D

Fára és kőre nem akarok kötözni. Biztosan létezik valamiféle nehezék, amivel a növény víz alatt tartható, de nem nagyon látszik. A lényeg, hogy egyesével tudjam pakolgatni a növényeket.
 
Semmi ilyesmim nincs, és nem is akarok kőtördeléssel babrálni.



Eddig az ágakra, szőlőtőkére is ezzel rögzítettem, bevált.



Fára és kőre nem akarok kötözni. Biztosan létezik valamiféle nehezék, amivel a növény víz alatt tartható, de nem nagyon látszik. A lényeg, hogy egyesével tudjam pakolgatni a növényeket.
Szóval ezeket nem a fákra és sziklákra akarod rakni, hanem egyenként akarsz valamit a növényekre rakni, amitől az lent marad, és csak arrébb teszed, ha épp úgy látod jónak? Vegyél szűrőanyagnak használatos lávakövet, azt már nem kell tördelni.

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Rozsdamentes csavar anya? Az lent tartja a növényt ha hozzákötözöd. Van belőle mindenféle méretű/súlyú... Csak ötlet!
 
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy arra van valami praktika, hogy a már meglévő aktív akvába utólagosan telepítsek növényt? vagy teljesen le kell engedni szárazra?

Köszönöm :)
 
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy arra van valami praktika, hogy a már meglévő aktív akvába utólagosan telepítsek növényt? vagy teljesen le kell engedni szárazra?

Köszönöm :)
Szia!
Nem feltétlenül kell teljesen leengedni, de van, ahol könnyebbséget jelent, pl. dekorok kötözésénél. Alacsony növésű növényeknél egyszerűbb, ha nem kell a teljes vízoszlopon keresztül matatni, hosszú szálaknál viszont nekem kifejezetten könnyebbséget jelent, ha van benne víz, mert az fent tartja, könnyebb vele dolgozni, arrébb lehet hessegetni, ha útban van.
Igazából a legegyszerűbb, ha kitapasztalod, mindenkinek egyedi az ültetési módja, nincs rá aranyszabály.
 
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy arra van valami praktika, hogy a már meglévő aktív akvába utólagosan telepítsek növényt? vagy teljesen le kell engedni szárazra?

Köszönöm :)
Cryptokat pl. sokkal egyszerűbb "szárazon", de a stemeknél jobb, ha van víz. Én leengedném a vizet teljesen, beültetném az előteret, rögzíteném a dekorra szánt növényeket, majd a vizet visszaönteném és mehet a többi.
 
Rotala macrandra
Október elején rendeltem.Kis pici zselés növényként érkezett.Gondoltam,hátulra rakom,majd nő gyorsan mint a Rotala green.
Tévedtem,szinte eltűnt a sok zöld növény közt.Kis pici szálait előre ültettem,de ennek is már egy hónapja.
Azóta kb 2 centit nőtt,most kezd csak pirosodni a vége.Megállapítást nyert,hogy ez nem egy sprintnövény.
Kérdésem lenne,hogy érdemes gyökértápot adni neki?Igazából az amazonia talajom átmosott,másodszor felhasznált.
 
Rotala macrandra
Október elején rendeltem.Kis pici zselés növényként érkezett.Gondoltam,hátulra rakom,majd nő gyorsan mint a Rotala green.
Tévedtem,szinte eltűnt a sok zöld növény közt.Kis pici szálait előre ültettem,de ennek is már egy hónapja.
Azóta kb 2 centit nőtt,most kezd csak pirosodni a vége.Megállapítást nyert,hogy ez nem egy sprintnövény.
Kérdésem lenne,hogy érdemes gyökértápot adni neki?Igazából az amazonia talajom átmosott,másodszor felhasznált.

Én múlt héten indítottam akváriumot, Myriophyllum guyana zselés növényt is ültettem, ami szintén stem, de a lassabb fajtából. A talaj használt Amazonia, de fedőrétegnek raktam kb. 2cm vastagon újat. Az egy hét alatt a növény mérete megduplázódott, valószínűleg a tápanyagdús fedőrétegnek köszönhetően.
Ha van lehetőséged, szórnék alá valamennyi új Amazóniát, ha nincs, a gyökértáp biztosan fog segíteni.
 
Sziasztok.

Arra lennék kíváncsi, hogy a Limnophila Aquatica-t hogy érdemes elültetni?
2-3 szálra szétszedve, vagy inkább egyben az egészet. 1 cserépről lenne szó.
Ha külön ültetem őket be fognak sűrűsödni?
 
Sziasztok.

Arra lennék kíváncsi, hogy a Limnophila Aquatica-t hogy érdemes elültetni?
2-3 szálra szétszedve, vagy inkább egyben az egészet. 1 cserépről lenne szó.
Ha külön ültetem őket be fognak sűrűsödni?
Stem növényeket mindenképpen érdemes tövekre szedni, könnyebb is így ültetni. Célszerű minél sűrűbben ültetni. Ha vékony szálakról van szó vagy sok fényed van, akkor lehet párosával is összefogni őket, így eleve sűrűbb hatást érsz el. Az első nyírás után lehet elkezdeni bokrosítani.
 
Back
Oldal tetejére