• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hogyan ültessek?

Úgy gondoltam, hogy először emers módon fogom elszaporítani, mert talán úgy gyorsabban nő ha jól emlékszek?. De még utána kell olvassak.
Vagy valakinek tapasztalat?
 
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni,hogy ha növényt cserélek az akiban, a régit elég a tövénél levágni?
A talajban maradó gyökér nem okoz gondot,vagy inkább gyökerestül távolítsam el?
 
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni,hogy ha növényt cserélek az akiban, a régit elég a tövénél levágni?
A talajban maradó gyökér nem okoz gondot,vagy inkább gyökerestül távolítsam el?
Ha egy növénynek van gyökérzete, és jól érzi magát, akkor hiába vágod el talajszinten, valószínűleg kihajt. Ha biztosan likvidálni szeretnéd, akkor muszáj lesz gyökerestül.
 
Bacopáról és Cryptocoryne parváról lenne szó.
A crypto elpusztíthatatlan, biztosan kihajtana. A bakopa már annyira nem golyóálló, de szerintem az is túlélné a sima tarra vágást. Mindkettőnek ki kéne szedni a gyökerét is. Előbbinek hatalmas van, az meg fogja bolygatni az egész környéket, és felkavar mindent. Nagy arányú vízcserét javasolok a művelet után közvetlenül, majd 1-2 nap múlva még egyet.
 
A crypto elpusztíthatatlan, biztosan kihajtana. A bakopa már annyira nem golyóálló, de szerintem az is túlélné a sima tarra vágást. Mindkettőnek ki kéne szedni a gyökerét is. Előbbinek hatalmas van, az meg fogja bolygatni az egész környéket, és felkavar mindent. Nagy arányú vízcserét javasolok a művelet után közvetlenül, majd 1-2 nap múlva még egyet.

Köszi a segítséget :),akkor megpróbálom gyökerestül eltávolítani az biztos,hogy nem lesz egyszerű. :nailbiting:
 
Sziasztok! low tech aksiba szeretnék valami gyep szerűséget és azt az ötletet találtam hogy karácsony mohát lefedni hajhálóval vagy valamilyen műanyag hálóval. Próbálta valaki, van értelme szöszölni vele? :) Köszi!
 
Sziasztok! low tech aksiba szeretnék valami gyep szerűséget és azt az ötletet találtam hogy karácsony mohát lefedni hajhálóval vagy valamilyen műanyag hálóval. Próbálta valaki, van értelme szöszölni vele? :) Köszi!
Szia!
Meg lehet próbálni, de valószínű, hogy az összes szmötyit, mulmot magába gyűjti. Tisztántartása nagyon nehéz lenne. Algásodás lenne a vége.
Low-ba ajánlok a Tenellus-t, HM-et gyepnek.:);)
 
Sziasztok! low tech aksiba szeretnék valami gyep szerűséget és azt az ötletet találtam hogy karácsony mohát lefedni hajhálóval vagy valamilyen műanyag hálóval. Próbálta valaki, van értelme szöszölni vele? :) Köszi!

Az MC-t (Micranthemum Sp. Monte Carlo) én is ajánlani tudom low tech-be.
Ha az akvárium most lesz indítva, akkor esetleg érdemes megpróbálkozni a szárazindítással is. Nálam nano a szárazindítása alatt a növényke szépen benőtte a rendelkezésére álló helyet, és azóta is jól érzi magát.
Ha már meglévő akváriumba ülteted, akkor valamivel lassabb lesz a terjeszkedés, de egy idő után ott is beindul.
 
Köszi! Akkor a moha marad kötözésre, úgyis az volt a terv. :) Hát van egy meglévő akvárium abba gondoltam, de ott csak zúzott bazalt van egyébként, nincs táptalaj. Így is mehetnek ezek a növények? Egy nanot most indítanék a közeljövőben, abban már lesz táptalaj.
 
Köszi! Akkor a moha marad kötözésre, úgyis az volt a terv. :) Hát van egy meglévő akvárium abba gondoltam, de ott csak zúzott bazalt van egyébként, nincs táptalaj. Így is mehetnek ezek a növények? Egy nanot most indítanék a közeljövőben, abban már lesz táptalaj.
Tegyél táptalajt, táp nélkül igen nehéz, ha a kavicsosat is gyepesítenéd a JBL Kugeln tápgolyókat ajánlom. 3-4 felé tördelve lenyomkodod a gyepesítendő területen és utána lehet próbálkozni. Talaj vastagság min 5 cm!!!
 
Tegyél táptalajt, táp nélkül igen nehéz, ha a kavicsosat is gyepesítenéd a JBL Kugeln tápgolyókat ajánlom. 3-4 felé tördelve lenyomkodod a gyepesítendő területen és utána lehet próbálkozni. Talaj vastagság min 5 cm!!!
Köszönöm! Kicsit elsiettem a dolgot a 40 l-essel :) Talán tavasszal újraindítom, most aquaplant tápanyag tablettát vettem és használom a 40esbe, anubias van és alternanthera reineckii, utóbbi már tudom hogy nem volt jó döntés ezekhez a feltételekhez, lehet hogy át fogom tenni a táptalajos nanoba. Bár megvan egy ideje és növekszik.
 
Sziasztok! Rendeltem a GA-ból néhány adag parvulát, de előre félek az ültetéstől:) Főként a fonalalgázóktól tartok, amint rájönnek, hogy én szép egybefüggő gyepet szeretnék, tuti, hogy egyesével ki fogják húzni őket(de tényleg, ezek direkt szeretnek rajtam röhögni!).
Van valamilyen ötletetek, hogy hogyan lenne a legbiztonságosabb?

Gondoltam arra is, hogy van felesleges szúnyoghálóm (műanyag), amibe bedugdosnám a szálakat(alul be, fölül ki), de attól meg tartok kicsit, hogy valami káros anyag beoldódik-e a vízbe a hálóból..
 
Sziasztok! Rendeltem a GA-ból néhány adag parvulát, de előre félek az ültetéstől:) Főként a fonalalgázóktól tartok, amint rájönnek, hogy én szép egybefüggő gyepet szeretnék, tuti, hogy egyesével ki fogják húzni őket(de tényleg, ezek direkt szeretnek rajtam röhögni!).
Van valamilyen ötletetek, hogy hogyan lenne a legbiztonságosabb?

Gondoltam arra is, hogy van felesleges szúnyoghálóm (műanyag), amibe bedugdosnám a szálakat(alul be, fölül ki), de attól meg tartok kicsit, hogy valami káros anyag beoldódik-e a vízbe a hálóból..
Felesleges, és nem is célravezető szúnyoghálózni. Egyszerűen ültesd el az aljzatba és kész.
 
Sziasztok! Rendeltem a GA-ból néhány adag parvulát, de előre félek az ültetéstől:) Főként a fonalalgázóktól tartok, amint rájönnek, hogy én szép egybefüggő gyepet szeretnék, tuti, hogy egyesével ki fogják húzni őket(de tényleg, ezek direkt szeretnek rajtam röhögni!).
Van valamilyen ötletetek, hogy hogyan lenne a legbiztonságosabb?

Gondoltam arra is, hogy van felesleges szúnyoghálóm (műanyag), amibe bedugdosnám a szálakat(alul be, fölül ki), de attól meg tartok kicsit, hogy valami káros anyag beoldódik-e a vízbe a hálóból..
Ha jól emlékszem a GA forgalmazza a Dennerle rácsra növesztett növényét. Talán ez lehetne a megoldás.
 
Back
Oldal tetejére