• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hogyan ültessek?

bár nem teljesen ide tartozik, de hirtelen ennél jobb topikot nem találtam

szóval, az lenne a kérdésem, hogy ha vmilyen okból kifolyólag (vizsgák természetesen :( ) csak 1, esetleg 2 nappal azután tudnám berendezni az akváriumot, hogy meghozta a futár a növényeket, ideiglenesen hogy tároljam őket hogy minél jobb állapotban legyen mire végső helyükre kerülnek, illetve mennyi időt bírnak így ki számottevő minőségromlás nélkül?

Azt meg tudom oldani hogy pl egy vödörbe akváriumvíz, ez így jó? Ha igen kell e bele táp, vmi világítás esetleg, vagy csak tegyem olyan helyre ahol nem full sötétben van, esetleg egyéb megoldások?

Köszi előre is! :)
 
bár nem teljesen ide tartozik, de hirtelen ennél jobb topikot nem találtam

szóval, az lenne a kérdésem, hogy ha vmilyen okból kifolyólag (vizsgák természetesen :( ) csak 1, esetleg 2 nappal azután tudnám berendezni az akváriumot, hogy meghozta a futár a növényeket, ideiglenesen hogy tároljam őket hogy minél jobb állapotban legyen mire végső helyükre kerülnek, illetve mennyi időt bírnak így ki számottevő minőségromlás nélkül?

Azt meg tudom oldani hogy pl egy vödörbe akváriumvíz, ez így jó? Ha igen kell e bele táp, vmi világítás esetleg, vagy csak tegyem olyan helyre ahol nem full sötétben van, esetleg egyéb megoldások?

Köszi előre is! :)

Szerintem 1-2 napra teljesen jó a vödrös megoldás is. A világítás nem fontos, ültetés után amúgy is gyökeresedni fognak.
 
Jaja, vödörben pár napig még sötétben is okés.
Leglaább kipusztulnak róla az algák. :)

Mondjuk egy-két napig még lezárt zacskóban is kibírja a növény simán, ha elég folyadék van mondjuk a cserép vattájában...
 
Sziasztok
Egy olyan problémám volna, hogy hogyan tudjam elültetni a növényeimet hogy a két Megalechis thoracata (nagyságuk kb. 12 cm és 8 cm) ne gyomlálja ki és ne törje le őket.
Már próbáltam hagyományosan beültetni a talajba a Lilaeopsis brasiliensis (nem biztos hogy ez mert sajnos a kereskedésbe se tudták hogy mi az de ha nem is ez akkor valami hasonló) de rendre egy óra múlva fent van a víz tetején a a Cabomba caroliniana meg már lassan elfogy a sok kötözéstől mert mindig a kötözött rész fölött letörik.

Üdv
Zsombor
 
Sziasztok
Egy olyan problémám volna, hogy hogyan tudjam elültetni a növényeimet hogy a két Megalechis thoracata (nagyságuk kb. 12 cm és 8 cm) ne gyomlálja ki és ne törje le őket.
Már próbáltam hagyományosan beültetni a talajba a Lilaeopsis brasiliensis (nem biztos hogy ez mert sajnos a kereskedésbe se tudták hogy mi az de ha nem is ez akkor valami hasonló) de rendre egy óra múlva fent van a víz tetején a a Cabomba caroliniana meg már lassan elfogy a sok kötözéstől mert mindig a kötözött rész fölött letörik.

Üdv
Zsombor

Sehogy.
 
Sziasztok
Egy olyan problémám volna, hogy hogyan tudjam elültetni a növényeimet hogy a két Megalechis thoracata (nagyságuk kb. 12 cm és 8 cm) ne gyomlálja ki és ne törje le őket.
Már próbáltam hagyományosan beültetni a talajba a Lilaeopsis brasiliensis (nem biztos hogy ez mert sajnos a kereskedésbe se tudták hogy mi az de ha nem is ez akkor valami hasonló) de rendre egy óra múlva fent van a víz tetején a a Cabomba caroliniana meg már lassan elfogy a sok kötözéstől mert mindig a kötözött rész fölött letörik.

Üdv
Zsombor
jelentem sehogy. ezek a halak nem kompatibilisek a növényes akvárumokkal.
 
Milyen hosszúságú csipesszel a legjobb ültetni?
Esetleg nincs valakinek eladó ültet csipeszi vagy ollói? :)
Helyzetfüggő. Előteret szinte bármekkorával lehet, de a dekorok közé/mögé már jól jön egy 25-30 cm-es jószág, ami viszont nem mindenhol fér el. Egy 15 cm és egy 30 cm körülivel nem nagyon lehet melléfogni, de ha csak egyet szeretnél, akkor 20-25 cm körül választanék.
 
En nem szeretem a hosszú csipeszeket ültetesre. S vagy M méret szerintem a megfelelő.
 
Sziasztok
Egy olyan problémám volna, hogy hogyan tudjam elültetni a növényeimet hogy a két Megalechis thoracata (nagyságuk kb. 12 cm és 8 cm) ne gyomlálja ki és ne törje le őket.
Már próbáltam hagyományosan beültetni a talajba a Lilaeopsis brasiliensis (nem biztos hogy ez mert sajnos a kereskedésbe se tudták hogy mi az de ha nem is ez akkor valami hasonló) de rendre egy óra múlva fent van a víz tetején a a Cabomba caroliniana meg már lassan elfogy a sok kötözéstől mert mindig a kötözött rész fölött letörik.

Üdv
Zsombor
Egybefuggo gyepszonyeget ne valassz a harcsak melle inkabb olyanokat amiknek szara van es a halaknak legyen tere uszni ill az aljzatot turni. Nalam is lakik 2 kifejlett peldany egy teljesen benovenyesitett akvariumban es semmi bajom veluk, egyszeruen tudni kell mely novenyekkel "kompatibilisek".
 
Egybefuggo gyepszonyeget ne valassz a harcsak melle inkabb olyanokat amiknek szara van es a halaknak legyen tere uszni ill az aljzatot turni. Nalam is lakik 2 kifejlett peldany egy teljesen benovenyesitett akvariumban es semmi bajom veluk, egyszeruen tudni kell mely novenyekkel "kompatibilisek".


Esetleg megmondod, hogy milyen növényeket ültettél? hátha az és halacskáim is szeretnék :)
köszi
 
bár nem teljesen ide tartozik, de hirtelen ennél jobb topikot nem találtam

szóval, az lenne a kérdésem, hogy ha vmilyen okból kifolyólag (vizsgák természetesen :( ) csak 1, esetleg 2 nappal azután tudnám berendezni az akváriumot, hogy meghozta a futár a növényeket, ideiglenesen hogy tároljam őket hogy minél jobb állapotban legyen mire végső helyükre kerülnek, illetve mennyi időt bírnak így ki számottevő minőségromlás nélkül?

Azt meg tudom oldani hogy pl egy vödörbe akváriumvíz, ez így jó? Ha igen kell e bele táp, vmi világítás esetleg, vagy csak tegyem olyan helyre ahol nem full sötétben van, esetleg egyéb megoldások?

Köszi előre is! :)


Hasonló az én kérdésem is, annyi különbséggel, hogy ha 1-2 napról van szó, jobb benne hagyni a kis dobozában, vagy inkább egy vödör vízbe tenni a Tropica Hemianthus callitrichoides Cuba TC-t, mert a kis doboz alján nem látok semmi vattát vagy tápanyagra utaló jelet. Még elég nedves a doboz, most érkezett reggel, jó párás. Lehet h elég ha beletöltök abba még egy kis vizet erre az 1-2 napra? Világítást tudok neki adni addig is illetve Green Aqua Micro&macro-t is, de nem tudom h kell-e.
 
A szűrőtől jobbra látható előtér növény szerintem Echindorus tenellus (amazonasi kardfű).
Kérdés, hogy hogyan nyírjam? Mint a füvet lehet vagy csak az elfáradt leveleket tőből vágjam le?
A másik meg szeretném, hogy kicsit szétterjedjen, ezt hogyan érhetem el? Szedjem ki és a szétszedett töveket újból, kellő távolságra ültessem vissza?

:)
 
Üdv
szeretnék segítséget kérni hogy hogyan ültessem a következő növényt Anubius barteri var. angustifolia.
gyökereit a talajba kell ültetni vagy valamire rá kell kötözni.
Segítségeteket előre is köszönöm.


 
Back
Oldal tetejére