• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hogyan ültessek?

Sziasztok,

megjött ma a zselés parvula minim. olyan kérdésem van, hogy a gyökerét és a tetejét ennek is vágjam le vagy csak simán ültessem el?
 
A Tropica 1-2-Grow dobozos növények laboratóriumi körülmények között nevelt növények. Az akváriumi növények egy új generációját képviselik. A teljesen steril környezetben nevelt növények mentesek mindenféle betegségektől, kórokozóktól, csigától, planáriától és természetesen algától is. A cserepes változatokhoz képest gazdagabb gyökérzettel érkeznek és gondos ápolással ugyanolyan sikeresen használhatók, mint cserepes társaik. A dobozban néhány hétig megmaradnak, így eltarthatók, de fontos, hogy a dobozt csak felhasználás előtt nyissuk ki, mert a zselés közegben a penészgombák rendkívül gyorsan szaporodnak! Használat előtt mossuk le a zselét a növényről és kis darabokra szétválasztva azonnal ültethető.
 
nem konkrétan ültetés, de hogy érdemes rögzíteni redmoor gyökérre mohát? három alkalommal próbálkoztam eddig (kétszer jávai, egyszer weeping mohával), mindháromszor horgász zsinórral kötöztük fel kis csomóban, első alkalommal sikeres volt és meg tudott tapadni a fán, utána viszont mindig az lett a vége, hogy a moha elsárgult és nem tapadt meg. van ennek valami jó módszere, trükkje?
 
Valiznériát hogy ültesembe ? Mert sokan azt mondják hogy tőbe el szokott törni? Csipesszel vagy kézzel ültessem ?
 
Köszönöm ! Mert nagyon szépek mert van csavart is meg sima óriás , és örülnék hogy ha egybe maradnának ! :)
 
Sziasztok! A lemoshatatlan zselémaradványok felbomlanak egy idő után a talajban? Pár helyen kilátszik a tövek aljánál, és kicsit szúrja a szemem...

Újraültetéshez leengedett akváriumnál permetezzem menet közben a már régebben elültetett leveles növényeket a kiszáradás ellen? Meddig bírják ilyenkor?
 
Lemoshatatlan zselé nincs. Én a HC-ról is le tudtam mosni, csak türelem kell hozzá.
A zselé elég sok gondot okozhat ha nem mossák le rendesen, algásodás, növények berohadása, stb. Szóval szerintem jobban jársz ha még egyszer nekifutsz.
A növények viszonylag elég sokáig bírják, de azért érdemes 3-4 percenként kicsit megpermetezni őket akva vízzel esetleg ha módodban áll akkor az akvát letakarni fóliával, hogy addig se száradjon.
 
Hmmm, bíztam benne, hogy lassan "leolvad", így az elsőkörös napi leszívásokkor megszabadulhatok ettől a nyáltól.

Lehet, hogy ha elkerülhetetlen a beavatkozás, akkor egyúttal a parvulát szétszedem szálakra. Remélem elviseli a kiszedést.

A fóliázás addig oké, amíg éppen nem matatok benn... Hétvégi program újratervezése ON!
 
Amúgy megszenvedtem, hogy kihagytam a powder-rel való extra talajfedést: nem gondoltam volna, hogy az amazonia ennyire laza az elején. Remélem majd kicsit betömörödik, ha kifújja a fölös levegőt magából, mert most úgy kell vele bánni, mint a hímestojással :p
 
Segítséget szeretnék kérni: a valisneriát nem tudom rávenni, hogy lent maradjon, állandóan felúszik. Hogyan kellene ültetnem?
Előre is köszönöm.
 
Aquatic Nat.Shrimp Soil és 5 cm magas. Csak 3 db tövet kellene belevarázsolnom.... Az akvárium nem friss indítású, csak kikerült belőle a belső szűrő, ennek a helyére kerülne. Akkor tovább próbálkozok...:)
 
Aquatic Nat.Shrimp Soil és 5 cm magas. Csak 3 db tövet kellene belevarázsolnom.... Az akvárium nem friss indítású, csak kikerült belőle a belső szűrő, ennek a helyére kerülne. Akkor tovább próbálkozok...:)

Vékony csipesz. És az alját miután elültetted picit húzd el, hogy ne függőlegesen legyen ültetve. Így nehezebben jön ki.
Durung csipesszel nem fog menni.
 
Sziasztok! JBL manado talajom van. sajnos nem nagyon akar megmaradni az elültetett cubám olvastam, hogy szúnyoghálóra kell kötözni de hálóstul felúszik raktam a tetejére követ kérdésem lenne, h ez nem akadályozza meg a növekedésben?
 
Sziasztok! Most kaptam egy tigrislótusz gumót! A gumóját teljesen süllyesszem a földbe, vagy azt hagyjam az aljzat felett,mint az anibuiasnál?
Köszi előre is a választ!
 
Back
Oldal tetejére