• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hogyan ültessek?

Sziasztok!

Olyan ügyben kérnék segítséget, hogy van nekem 5 tő anubias heterophyllam és én, mint a többi anubiasomat, tereptárgyakhoz rögzítettem, konkrétan fához, de nem akarnak fejlődni....A többi anubais szépen hozza a hajtásokat, ezek meg inkább dobálják a leveleket és nem nőnek......nem tudom, nem e kell esetleg földbe ültetni, igaz táptalajom nincs.

köszi, Péhá
 
Szia!

Földbe ne ültesd, nem szabad. Mikor kerültek be az akváriumba? Lehet, hogy csak most kedzik megszokni a körülményeket. Esetleg próbáld meg azt, hogy letöröd a régebbi, elöregedett leveleket, attól meg szoktak indulni.
 
Szia!
kb. 2 hónapja bent vannak már!
Ez egy 600 literes akva, 2x58 W T8-as Sera csövek vannak, 10 órát világítok, napi 10 ml profitot és 20 ml easy carbot adagolok. Hozzáteszem ez nem növényes akvának készült, direkt azért vettem kevésbé fényigényes növényeket. Az adatokat csak azért írtam, hogy hátha ott a hiba :D
Sajna barna algám elég sok van, de nem tudom ez befolyásolja-e a növények fejlődését...

köszi, Péhá
 
Milyen földbe és hogyan ültessek növényeket? Növények eddig nem nagyon maradtak meg az akváriumomban:/ Legegyszerűbb tippek? :)
 
Milyen földbe és hogyan ültessek növényeket? Növények eddig nem nagyon maradtak meg az akváriumomban:/ Legegyszerűbb tippek? :)
Szia!
Az anubias fajok szinte kivégezhetetlenek, csak ne ültesd a talajba. Fára, kőre kötözve célszerű. Ezen kívül a fodroslevelű vízikelyhet (Cryptocoryne aponogetifolia) ajánlom, ezt a talajba ültetheted. Nekem ezek voltak a legelső növényeim, szerintem sok hibát elviselnek:).
 
Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy az ültetéshez milyen csipeszt javasoltok. Próbáltam a topikok között találni erről valamit, de nem sikerült, így ide írtam.

Egyenes, hajlított? 80 literesbe milyen hosszút?

Köszi
 
Egyenes, tűhegyű a legjobb a legtöbb feladatra. De vastagabb szárú növényeket jobb vastagabb hegyű csipesszel ültetni, mert azzal nem vágjuk el a szárát. Nekem a legkisebb Do!Aqua csipesz bejött 70 literben. De attól függ, hogy milyen magas az aki és mekkora vagy :)
 
Egyenes, tűhegyű a legjobb a legtöbb feladatra. De vastagabb szárú növényeket jobb vastagabb hegyű csipesszel ültetni, mert azzal nem vágjuk el a szárát. Nekem a legkisebb Do!Aqua csipesz bejött 70 literben. De attól függ, hogy milyen magas az aki és mekkora vagy :)

160 cm vagyok :ROFLMAO: az aki 40 cm magas és azt hiszem egy 90 cm magas bútoron van, szerintem kissámliról fogok ültetni :whistle:
 
Szia Csilla!

Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy az ültetéshez milyen csipeszt javasoltok. Próbáltam a topikok között találni erről valamit, de nem sikerült, így ide írtam.

Egyenes, hajlított? 80 literesbe milyen hosszút?

Köszi
Nekem az első egy 27cm-es hajlított végű volt, kicsit bumpszli véggel, majd vettem egy hasonló egyenest is.
Viszont a finomabb növényekhez kelett egy hegyesebb : Up-Aqua csipesz - hajlított tűhegyű most csak 3 890 Ft - Green Aqua
ezt választottam és teljesen elégedett vagyok vele!

A.ttila
 
helló
volna egy kérdésem, a kertészetben igen, az akvakertészetben még annyira nem vagyok jártas.
Biztos hallottatok már a vertikális kertészetről. szerintetek ez hogy érvényesülne egy akváriumban? kiegészitené-e a layout-ot, vagy elvenne belőle? esetleg zavaró lenne?
 
Na majd akkor a workshopon meresztem a szemem :) csak gondoltam van vmi alap ajánlás. MOndjuk hajlítottal nehezen tudom elképzelni a sűrű, szálankénti ültetést.
 
Sziasztok,

Narrowt hogy ültessem? Olvastam, hogy ezt inkább kötözni szokták, de el lehet csak simán ültetni is? vagy kötözzem rá mondjuk egy kőre és úgy nyomjam a talajba? Megmarad így is?
 
Sziasztok,

Narrowt hogy ültessem? Olvastam, hogy ezt inkább kötözni szokták, de el lehet csak simán ültetni is? vagy kötözzem rá mondjuk egy kőre és úgy nyomjam a talajba? Megmarad így is?

Nem szabad ültetni! Semmiképp ne nyomd a talajba! Ha kőre kötözted akkor csak simán rakd a helyére!
 
Back
Oldal tetejére