• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hogyan ültessek?

Benedvesitetted a talajt mielőtt beleültetél?
Ha nagyon sok növény feljött akkor szerintem muszáj lesz leengedned talajszintig a vizet, ujraültetni, aztán ovatosan visszaengedni a vizet.

Küldve tapatalk 2-vel
 
Az agyam eldobom ettől az akvakertészettől!!!
Tegnap délután 17-kor kezdtem a melót és hajnali 2-kor feküdtem le. Reggel gyorsan még fölkapcsoltam a világítást milyen lett...hát a sírás jött rám. A tropica táptalajjal nincs gond (nyilván), de ez az ADA Aqua Soil Amazonia nekem túl nagy szemű, de biztos én vagyok béna. Bár lehet az a gond, hogy túl sok Sagittariát szerettem volna egymás mellé nagyon sűrűn ültetni (sajnáltam kiobni, de túl sok volt) és mikor feltöltöttem az akit egymást húzták ki a talajból...Víz alatt meg ebbe a talajba esélyem sincs ültetni! Az Elatine hydropiperől meg inkább nem is írok semmit, de valami nagyon csúnya jött a számra... Ez az ültetés...hát sajog a hátam, derekam, kétszer kaptam idegösszeroppanást az éjszaka az Elatinetől...
Csodállak titeket, de úgy látom távolról kellett volna ezt tennem. Nem való ez az én idegrendszeremnek. :LOL:

Az biztos, hogy vannak kritikus pillanatok ebben a szakmában, én ilyenkor elküldöm melegebb éghajlatra a növényeket, azok megijednek és elkezdenek 10 körömmel kapaszkodni a manadoba :D Ma rám is vár egy idegőrlő "procedúra", megint szedhetem ki a fákat, fissidens kötözés, és még a hydrocotyleval is kéne kezdenem valamit, az is lehet hogy szálanként kéne ültessem, mert most csokrokba sikerült ott marasztalnom.
Azért egy képet dobhatnál a naplódba, mit is csinálsz a First-el :)
 
Teljesen más képet fest, nem ismerni rá. Hát 1 doboz Elatinet tuti ki..sztam a kukába, mert az ideg teljesen szétvetett... A talaj olyan nedves volt, amit még az asszonynál is nehezen tudok jobbat produkálni, de hiába... :woot:
 
Ehhez két dolgot kell hozzáfűznöm. :) Elsőnek azt, hogy nem szabad feladni, és tanulj a hibáidból. Másodiknak pedig azt, hogy valahol a feltöltésnél csúszhatott félre a dolog, hiszen az Amazonia, ha jól csinálod nem engedi fel az összes növényt.

Tehát, mégis hogyan:
1. Terítsük be a táptalajt, majd rá az Amazoniát és a dekorokat.
2. A talajt finoman nedvesítsük meg, én ezt a részét finoman, egy levegőztető csővel szoktam megoldani. A cső száját finoman be is foghatod, így egészen finoman fog befelé folyni a víz.
3. Az ültetést is érdemes az előtértől a háttér felé folytatni, és folyamatosan, szintenként (ez főleg az erősebb lejtőkkel rendelkező akváriumoknál fontos) ültessünk, majd ismét locsoljunk rá annyi vizet, hogy a következő ültetési terület is nedves legyen.
4. Amikor az ültetéssel már készen vagy, tegyél az akváriumba valami laposabb tárgyat, ami felfogja a víz erőteljes befelé áramlását, ezzel is csökkentve a hirtelen keletkezett felhajtó erőt. Inkább lassan, óvatosan töltsd fel az akváriumot, mint gyorsan.

A harmadik dolog pedig az lenne, hogy amíg az élőlények nincsenek bent, addig semmi vész. Víz le, növények vissza. Nedves talajjal valószínűleg sokkal könnyebb lesz a dolgod.
 
Hát a nedvesítés nagyon jól ment, a többit hagyjuk... :LOL: (nem kiforgatni a szavaimat)
 
A bokros massziv novenyeket eleve nem szabad egy csokorba vagy surun egymas melle ultetni foleg ha friss emers meg mert kitepi magat az aljzatbol. Szuuu-szaaaa lazulj le es mehet az ismetles. De most amig tele van oxigennel az aljzat csak ugy tudsz ultetni ha talajig szivod a vizet


Mi másról, mint iPhone-ról Tapatalk progival ;)
 
A mohóság lett a vesztem... :banghead: Minden Sagittariát be akartam ültetni és túl sűrűn akartam + nem vágtam a gyökereket mindnél vissza. Akkora mennyiség lett belőle 3 hónap alatt - pedig csak egy dobozzal küldtetek -, hogy az hihetetlen. Ekkora mennyiséggel egy 60x30-as alapterületet is tele tudtam volna szúrni vele! Hihetetlenül jól érzi magát nálam.
 
Sziasztok!

Ceratopteris thalictroides- hogyan kell ültetni? lehet fára kötözni?

Köszike
Üdb Balázs
 
Szálanként ültesd a talajba. Ha elkezd nőni, nyugodtan nyesd ketté a szárat, és ültesd le a csúcsot, amit levágtál.
 
Idegösszeomlás nélkül hogy lehet glossot ültetni amazoniába? :) Sokkal kisebb szeműnek gondoltam, de ebbe szinte lehetetlenség.
Lehet hogy hiperszuper aljzat, de szerintem egy kicsit nagy a szemcsemérete most hogy így valóságban látom.
 
Idegösszeomlás nélkül hogy lehet glossot ültetni amazoniába? :) Sokkal kisebb szeműnek gondoltam, de ebbe szinte lehetetlenség.
Lehet hogy hiperszuper aljzat, de szerintem egy kicsit nagy a szemcsemérete most hogy így valóságban látom.

Simán :) Egy tűhegyű csipesz nagy előny, mint egy apróbb szemű talaj.
 
Idegösszeomlás nélkül hogy lehet glossot ültetni amazoniába? :) Sokkal kisebb szeműnek gondoltam, de ebbe szinte lehetetlenség.
Lehet hogy hiperszuper aljzat, de szerintem egy kicsit nagy a szemcsemérete most hogy így valóságban látom.
Én már többször ültettem Manadoba, ráadásul víz alatt. Nem nehéz, csak ahogy Dani is írta egy jó egyenes csipesz kell hozzá. Hajlítottal...na az kínzás:D
 
Én már többször ültettem Manadoba, ráadásul víz alatt. Nem nehéz, csak ahogy Dani is írta egy jó egyenes csipesz kell hozzá. Hajlítottal...na az kínzás:D


Nekem is az a tapasztalatom ,hogy víz alatt Manadoba nem gáz ültetni .
 
Idegösszeomlás nélkül hogy lehet glossot ültetni amazoniába? :) Sokkal kisebb szeműnek gondoltam, de ebbe szinte lehetetlenség.
Lehet hogy hiperszuper aljzat, de szerintem egy kicsit nagy a szemcsemérete most hogy így valóságban látom.

Hi,

Powder type a talajod?
 
Egyenes tűhegyü csipesszel ültetek, aztan a fele feljott feltolteskor.Most vìz alatt próbálom, de elég reménytelen :)
A sima amazonia, nem a powder.
 
Egyenes tűhegyü csipesszel ültetek, aztan a fele feljott feltolteskor.Most vìz alatt próbálom, de elég reménytelen :)
A sima amazonia, nem a powder.
Akkor nem nyomtad le eléggé mélyre. Nekem egy se jött fel legutóbb a Manadoból, csak amit később az amanok kiástak:mad:
 
Most egyébként hogy 3 napja benne van az akiba mintha porózusabb, kicsit ragacsosabb lenne az amazonia. De már lehet hogy csak beképzelem :)
Meg az se segít hogy nekem is szintén bennt van egy pár amanó, és a díszmárnák is.És kajálás alatt azért csak csak turkálnak, de muszály volt őket visszatennem az elején. Így is elpusztult két petés amano a vödörben :(
 
Nyugodj meg,szerintem mindenki p&}@${ig van az ültetés végén.
Lelkesedés az elején,végre el lehet kezdeni,milyen szépek a növények.:):cat: A közepénél jaj de jó,hogy ennyit már beültettem,szépen haladok.:unsure:
A végén csak benn lenne már ez a pár szál,marhára elfáradtam,álmos vagyok.:cry::lurking: :sleep:
A látvány és a gyors növekedés kárpótol.
 
Back
Oldal tetejére