• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hogyan ültessek?

Ha jó sűrűn szeretnéd ültetni legalább 10, de inkább 15 kell majd (ha gyors gyepesedést szeretnél elérni)!
 
Sziasztok !

Az volna a kérdésem ,hogy egy 90X35-ös alapterületű iwagumi set up -al ellátott akiba hány cserép HC-t érdemes venni? Hozzá tenném ,hogy kis szállakra szándékozom szedni! Előre köszönöm a választ !

üdv

Valahol 20 és 30 között vennék. Attól függ a kövek mennyi helyet vesznek el az ültetős részből.
 
pont ezt akartam én is írni, hogy attól függ mennyi követ raksz bele! és lehet, hogy tényleg bele tudod rakni akár a 30-at is ha nincsenek benne hatalmas sziklák..
 
Hydrocotyle Tripartita Japan - szépen elültettem a talajba, és elkezdtem vízzel felengedni. Nem a víz sodrása volt az ok, de most ott vigyorog az egész csapat a víz tetején... esélytelen, hogy visszatuszkoljam a talajba, egyszerűen azonnal emelkedik... hmmm, esetleg nem is ültetni kellett volna?
Remélem tud valaki segíteni...
 
Ültetni kell :) Vágd kis indákra. Mindegyiken legyen 1 (max 2) levél és egy kis szár. Így már nem fog tudni feljönni :)
 
Olyan gyönyörű nagy és sűrű, hogy nem volt szívem apró darabokra szedni, így mindenféle női praktikát bevetettem, hogy lent maradjon... egyenlőre tartja magát. Majd kiderül mi lesz vele, hátha azt mondja, hogy "na jó a te kedvedért még gyökeret is verek ide..." :)
 
Olyan gyönyörű nagy és sűrű, hogy nem volt szívem apró darabokra szedni, így mindenféle női praktikát bevetettem, hogy lent maradjon... egyenlőre tartja magát. Majd kiderül mi lesz vele, hátha azt mondja, hogy "na jó a te kedvedért még gyökeret is verek ide..." :)

Azért reméljük, hogy a női praktikák alatt nem hajlakk, hajfixáló és körömlakk valamelyikét érted! Mind elég jól ragad :)

Az ollót is készítsd, mert iszonyatos ütemben tud nőni és terjeszkedni.
 
Olyan gyönyörű nagy és sűrű, hogy nem volt szívem apró darabokra szedni, így mindenféle női praktikát bevetettem, hogy lent maradjon... egyenlőre tartja magát. Majd kiderül mi lesz vele, hátha azt mondja, hogy "na jó a te kedvedért még gyökeret is verek ide..." :)
Nem azért szoktuk javasolni, hogy szedd szét darabokra, hogy csak akkor tud meggyökeresedni, hanem ha szét szeded akkor jobban és átgondoltabban tudod elhelyezni és utána irányítani. Ha nem szeded szét, akkor egy óriási bokor lesz belőle, és nem biztos, hogy kordában tudod majd tartani! De a női praktikák mindenre képesek!!:cool:
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy szemezgetek a microsorium Narrow-cal, és ezt a növényt hogyan lehet ültetni? Lehet fára kötözni, mert azt olvastam, hogy jól közözhető fához is, igaz ez? Vélemények, tapasztalatok?
Köszi
Üdv Balázs
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy szemezgetek a microsorium Narrow-cal, és ezt a növényt hogyan lehet ültetni? Lehet fára kötözni, mert azt olvastam, hogy jól közözhető fához is, igaz ez? Vélemények, tapasztalatok?
Köszi
Üdv Balázs
Aljzatba ültetni nem lehet, de fára vagy kőre kötözni igen.
 
Sziasztok!
Megérkezett ma a GA-ból a szuper minőségű és mennyiségű sajátmárkás Marsilea hirsuta . Hogyan kell beültetni? :oops:
 
Nemá, ez most komoly? Akkor tutira megőszülök és begolyózok... :wacky:
Azt azért nem, de jól fogsz aludni. Ja és figyelj a testtartásra, mert fájni fog a derekad.
Miket beszélek, hiszen csak egy nanód van:) Na nyomás ültetni;):D
 
Az vígasztal, hogy állítólag az Aqua Soil Amazoniába könnyű lesz ültetni, a manadoba meg se próbáltam volna. Abba a sagittariával is idegrohamot kaptam...
 
Az agyam eldobom ettől az akvakertészettől!!!
Tegnap délután 17-kor kezdtem a melót és hajnali 2-kor feküdtem le. Reggel gyorsan még fölkapcsoltam a világítást milyen lett...hát a sírás jött rám. A tropica táptalajjal nincs gond (nyilván), de ez az ADA Aqua Soil Amazonia nekem túl nagy szemű, de biztos én vagyok béna. Bár lehet az a gond, hogy túl sok Sagittariát szerettem volna egymás mellé nagyon sűrűn ültetni (sajnáltam kiobni, de túl sok volt) és mikor feltöltöttem az akit egymást húzták ki a talajból...Víz alatt meg ebbe a talajba esélyem sincs ültetni! Az Elatine hydropiperől meg inkább nem is írok semmit, de valami nagyon csúnya jött a számra... Ez az ültetés...hát sajog a hátam, derekam, kétszer kaptam idegösszeroppanást az éjszaka az Elatinetől...
Csodállak titeket, de úgy látom távolról kellett volna ezt tennem. Nem való ez az én idegrendszeremnek. :LOL:
 
Back
Oldal tetejére