• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hogyan ültessek?

Nigro said:
Nem tudom, hogy milyen a csipeszed, de egy jó csipesszel is csodát lehet művelni. ;)
De azért ez sem rossz ötlet :)
Nálam vagy a halak vagy az áramlat mindig felszedett párat, igy meg jövő nyárra se fogják meg. Igy egyszerűbb volt, és legalább nem jön fel, na meg talán a nyirásnál is strapabirobb lesz majd a gyep.
 
Sziasztok!
Az átokhínárt hogy kell normálisan dugványozni?
Én úgy csináltam, hogy kb. 20 cm-t levágtam és elültettem.
Amit ledugtam az lassacskán kezd növögetni, de amiről levágtam az nem igazán akar tovább nőni, csak elbarnúl, feketedik a vége.
Mit csináltam rosszúl?
Van táptalaj: Sera Floredepot. Folyékony: Easy-Life Profit (ez 1 hete használok). 26 fokos most a víz. 2hetente 30% víz csere.
Várom válaszotokat
Attila
 
Sziasztok!

Nem találtam ennél megfelelőbb topicot, megkérdem hát:

EZt a növényt:
http://www.greenaqua.hu/cryptocoryne-un ... eaves.html
hogyan tudnám szaporítani mikor már a az akváriumban növekszik. mikor megvettem még egyszerűen a "törzsénél"/gyökerénél levettem egy összenőttebb darabot, de az most a talaj alatt van már, csak levelet tudnék lecsípni.
Köszi a választ előre is.
 
someday said:
EZt a növényt:
http://www.greenaqua.hu/cryptocoryne-un ... eaves.html
hogyan tudnám szaporítani mikor már a az akváriumban növekszik. mikor megvettem még egyszerűen a "törzsénél"/gyökerénél levettem egy összenőttebb darabot, de az most a talaj alatt van már, csak levelet tudnék lecsípni.
Köszi a választ előre is.
Sajnos tudtommal, a talajból való kivétel nélkűl sehogy!! :(
Talán nagyon finoman kihúzod amíg nem látod a gyökeret és akkor levágsz akkora részt amekkorát akarsz, de vigyázni kell, mert hosszú gyökerei vannak!!
 
Sziasztok!

Még nem találkoztam ezzel a kérdéssel, ezért itt teszem fel!

A Cryptocorynék hajlamosak a szétesésre vízparaméter változásnál.
Száraz ültetésnél a növényeket ugyan azzal a vízzel spriccelgessem amiben lesznek (csap), ami persze nyomot hagy az üvegen,
vagy lehet ozmóval is (csak maximum szétfoszlanak a levelei)?

Van ezzel kapcsolatosan valakinek tapasztalata?

Előre is köszönöm!
A.ttila
 
Szerintem mind1. Értelemszerűen a lágy víz jobb. Viszont a párára nagyon kényes. Én biztos csak lefóliázott akival probálkoznék szárazon.
 
Köszönöm Viktor!

Bocsánat nem fogalmaztam egyértelműen, nem marad szárazon, csak az ültetés alatt, utána feltöltöm.
Az alatt az egy-két óra alatt amíg ültetek nem mindegy kétszáz literes medencénél, hogy át kell-e törölni utólag az üveget a víz nyomok miatt, vagy a másik esetben szét esik-e a Crypto!

Várom a tapasztalatokat!
Köszönöm!
A.ttila
 
Sziasztok!

Van egy kis problémám. Egy kis szerencsétlenség folytán majdnem az egész parvula gyepem egyben feljött... :shifty:
Hiába szenvedek vele, úgy tűnik nem fogom tudni rendesen visszaültetni.
Van valakinek valami ötlete? Esetleg ültetett már valaki egyben gyepet? Egy 15x30 cm-es tömött részről van szó.
Nagyjából lent marad most, de vannak részek ahol a gyökérzet látszik, és nincs a talaj alatt. (Manado :thumbdown: )
Az a rész vajon elrohad? Esetleg ha szórok rá egy kis talajt azon a részeken ahol a gyökér is látszik, kibújik alóla?

Köszi,
Milán
 
milan88 said:
Sziasztok!

Van egy kis problémám. Egy kis szerencsétlenség folytán majdnem az egész parvula gyepem egyben feljött... :shifty:
Hiába szenvedek vele, úgy tűnik nem fogom tudni rendesen visszaültetni.
Van valakinek valami ötlete? Esetleg ültetett már valaki egyben gyepet? Egy 15x30 cm-es tömött részről van szó.
Nagyjából lent marad most, de vannak részek ahol a gyökérzet látszik, és nincs a talaj alatt. (Manado :thumbdown: )
Az a rész vajon elrohad?

Köszi,
Milán


Szerintem, úgy ültesd vissza mintha előszőr ültetnéd. Szedd apró darabokra, gyökerét visszavágni és kis darabokba újra. Egyben nem sok esélye van, hogy megmarad mivel nem tudod visszadogdosni a gyökerét az aljzatba. Sajnálom ami történt a szőnyegeddel.
 
Huhh, ha ezt most elmesélem... :lol:
Szóval egy részen elkezdtem nyírni teljesen a gyökerét is, hogy ne terjeszkedjen tovább...
Felhúztam az ollót amibe be voltak akadva még indák, így megindult... Még nem volt vészes, de a jó "türelmes akvakertész" tulajdonságaimmal, csipesz nélkül az ujjammal próbáltam visszanyomkodni. Hát mit ne mondjak, a vége az lett h szinte az egész feljött... :lol:

w-rig, pontosan ettől féltem h újra kell kezdenem :( Utálom ezt a manadot, legközelebb tuti h nem azt veszek, mert megőszülök tőle... Köszönöm!
AqSanyi said:
Hogy jött fel?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Szevasz Milán!

Arra gondolok lehet, hogy vékony az aljzat. :?:
Hány cm-ben raktad a Manadot? Van alatta táptalaj?

üdv. l
 
lagen said:
Szevasz Milán!

Arra gondolok lehet, hogy vékony az aljzat. :?:
Hány cm-ben raktad a Manadot? Van alatta táptalaj?

üdv. l

Szia!
Van alatta táptalaj igen, nem mondanám vékonynak. Sőt... Sajnos legelől is legalább 4-5 cm a manado...
Nem volt türelmem visszaültetni, remélem nem rohad ki az egész.
Köszi,
Milán
 
Scorpion18 said:
Fára szeretném rákötni!
Azért kötik fára, hogy a rizómája ne legyen a talajban. A gyökerei úgy is belenőnek maguktól ha fára kötözöd akkor is.
 
Sziasztok !

Az volna a kérdésem ,hogy egy 90X35-ös alapterületű iwagumi set up -al ellátott akiba hány cserép HC-t érdemes venni? Hozzá tenném ,hogy kis szállakra szándékozom szedni! Előre köszönöm a választ !

üdv
 
Back
Oldal tetejére