• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hogyan növeljem a világítást?

Sziasztok!
Van egy HAQOS Stellars13 lámpám. Elvileg 13W max. amit tud (legalábbis ezt írták rá)... Kérdem én, hogy mi lehet az akadály annak, hogy beletegyek mondjuk egy 20 vagy 30W-os kompaktot? Ebben nincs semmi más, csak egy normál E27 foglalat, amin van a kábel egy kapcsolóval és a dizájnos búrája. Mi történne, ha nagyobbat teszek bele? Leolvadna a foglalat, vagy elégne a kábele? Nem igazán értem a rációt...
Villanyszerelő ismerősöm szerint ez csak amolyan akvarisztikai marketing, hogy a nagyobbat, drágábbat, vagy több darabot vegyünk belőle. Megvizsgálta és szerinte ez a foglalat egy max. 40W izzót is elbírna.
Van a gyerekek íróasztalán egy *esco gazdaságos asztali lámpa (kemény 2 ezer huf volt) ebben felölrá a kisebb E14 foglalat van és az van ráírva, hogy 13W és zárójelbe max. 40W...és ez tányleg egy papírlámpa. Egy fokkal sem jobb - inkább még gyengébb, gagyibb, mint az akváriumi lámpám...
Szerintetek?
 
Sziasztok!
Van egy HAQOS Stellars13 lámpám. Elvileg 13W max. amit tud (legalábbis ezt írták rá)... Kérdem én, hogy mi lehet az akadály annak, hogy beletegyek mondjuk egy 20 vagy 30W-os kompaktot? Ebben nincs semmi más, csak egy normál E27 foglalat, amin van a kábel egy kapcsolóval és a dizájnos búrája. Mi történne, ha nagyobbat teszek bele? Leolvadna a foglalat, vagy elégne a kábele? Nem igazán értem a rációt...
Villanyszerelő ismerősöm szerint ez csak amolyan akvarisztikai marketing, hogy a nagyobbat, drágábbat, vagy több darabot vegyünk belőle. Megvizsgálta és szerinte ez a foglalat egy max. 40W izzót is elbírna.
Van a gyerekek íróasztalán egy *esco gazdaságos asztali lámpa (kemény 2 ezer huf volt) ebben felölrá a kisebb E14 foglalat van és az van ráírva, hogy 13W és zárójelbe max. 40W...és ez tányleg egy papírlámpa. Egy fokkal sem jobb - inkább még gyengébb, gagyibb, mint az akváriumi lámpám...
Szerintetek?
Én a Wave Cosmos 20 Wattos lámpámba tettem 23 Wattos kompakt izzót. Egy kicsit szaga volt az első pár napban, illetve a burkolat kissé megrogyott a több hőtől. Szóval a designnak annyi, de működik. Nagyobb izzóval biztosan annyi lett volna neki. Szóval nem mindig marketing fogás ami rá van írva;)
 
A helyzet az, hogy az említett gazdaságos lámpának állandóan szaga van, pedig csak 11W-os kompakt van benne... :D
De persze nem azért tettem fel a kérdést, hogy magamat igazoljam, hanem érdekel hogy más próbálta-e már, mert ha nem működik akkor persze nem erőltetem...ám lehet nem ide kellett volna írnom. Közben találtam egy topicot ahol pont arról írtak a srácok, hogy ez a régi izzóknál volt fontos, ezek az új kompat égők nem annyira melegszenek.
 
A helyzet az, hogy az említett gazdaságos lámpának állandóan szaga van, pedig csak 11W-os kompakt van benne... :D
De persze nem azért tettem fel a kérdést, hogy magamat igazoljam, hanem érdekel hogy más próbálta-e már, mert ha nem működik akkor persze nem erőltetem...ám lehet nem ide kellett volna írnom. Közben találtam egy topicot ahol pont arról írtak a srácok, hogy ez a régi izzóknál volt fontos, ezek az új kompat égők nem annyira melegszenek.

Lacos, a foglalat és a vezeték röhögve ki kell bírja a nagyobb teljesítményű lámpát, maga a búra ne legyen túl közel. Ez a 13W E27 nem tudom mekkora, de a 20-23W-nál természetesen a fényforrás hosszára, vastagságára figyelj.
 
Igen, ha kiveszem a jelenlegit le tudom mérni. Ezen bukhat a dolog. Viszont villanyszerelő ismerősöm is megerősítette, hogy ezek az energiatakarékos égők nem termelnek jelentősen nagyobb hőt 30 watton, mint mondjuk 13W-al. Ő is megerősített benne, hogy no para. Bírnia kell.
 
Sziasztok!
Ma felvilágosítottak, h kevés a fényem az akvámon. Bevallom nem is nagyon gondoltam erre, h kevés lenne.
De ha már így megvilágosodtam:cool: akkor kikérném a véleményeteket.Adott egy 30*30*35-ös akvárium , rajta
egy Aquatic Nature SOLAR DUO 26 W-os világítás. Ezt szeretném bővíteni. Amire van lehetőségem hirtelen :
még egy Aquatic Nature SOLAR DUO 26 W vagy a 13W-os kistesója,
esetleg egy HAQOS Stellars 13 csíptetős lámpa (13 W),
és végül egy AQUAEL nano világítás 2x11W (kék-fehér).De ha van valami más ötletetek , szívesen fogadom. Köszi.
 
Sziasztok!
Ma felvilágosítottak, h kevés a fényem az akvámon. Bevallom nem is nagyon gondoltam erre, h kevés lenne.
De ha már így megvilágosodtam:cool: akkor kikérném a véleményeteket.Adott egy 30*30*35-ös akvárium , rajta
egy Aquatic Nature SOLAR DUO 26 W-os világítás. Ezt szeretném bővíteni. Amire van lehetőségem hirtelen :
még egy Aquatic Nature SOLAR DUO 26 W vagy a 13W-os kistesója,
esetleg egy HAQOS Stellars 13 csíptetős lámpa (13 W),
és végül egy AQUAEL nano világítás 2x11W (kék-fehér).De ha van valami más ötletetek , szívesen fogadom. Köszi.
Esetleg nem fér bele egy nagyobb wattszámú izzó? Vannak pl 30watt környékén is
 
Szia Levente!

Sziasztok!
Ma felvilágosítottak, h kevés a fényem az akvámon. Bevallom nem is nagyon gondoltam erre, h kevés lenne.
De ha már így megvilágosodtam:cool: akkor kikérném a véleményeteket.Adott egy 30*30*35-ös akvárium , rajta
egy Aquatic Nature SOLAR DUO 26 W-os világítás. Ezt szeretném bővíteni. Amire van lehetőségem hirtelen :
még egy Aquatic Nature SOLAR DUO 26 W vagy a 13W-os kistesója,
esetleg egy HAQOS Stellars 13 csíptetős lámpa (13 W),
és végül egy AQUAEL nano világítás 2x11W (kék-fehér).De ha van valami más ötletetek , szívesen fogadom. Köszi.

Elég lehet a plusz 13W is, de ez függ a növényzettől, Co2 jelenlététől.
Mostanában indított valaki naplót egy ilyen kombinációval!
Amanó Mester egyik könyvében láttam hogy a tízen-húszon literes medencék fölött 50-75W közötti világítások voltak, 8-10 órában Co2 adagolás mellett (gondolom komolyan túlméretezett szűréssel) és algának nyomát sem lehetett látni, csak gyönyörű, élénk színű növényeket!

De ha elég bátor vagy és jó a szűrésed, meg van "gáz" ráteheted a másik 26W-ot is, de akkor tápot is nyomatni kell rendesen (meg sűrű vízcserék)!

A.ttila
 
De ha elég bátor vagy és jó a szűrésed, meg van "gáz" ráteheted a másik 26W-ot is, de akkor tápot is nyomatni kell rendesen (meg sűrű vízcserék)!
Szűrésem az megvan szerintem (700 l/h külső) csak a CO2 az egy spray-s szett, sajna.De tervben van a nagynyomású.
 
A türkörfóliát milyen ragasztóval érdemes felragasztani zárt tető esetén? Gondolok itt arra, hogy nem csak hőt kap a fénycsövektől, de erős párát is a kis légtér miatt ott a felület.
 
A türkörfóliát milyen ragasztóval érdemes felragasztani zárt tető esetén? Gondolok itt arra, hogy nem csak hőt kap a fénycsövektől, de erős párát is a kis légtér miatt ott a felület.
Ez nagyon egyszerű mert öntapadós;)(legalábbis amit én vettem)
 
Harmat gyenge kezdőként szükségem lenne egy kis segítségre, ha esetleg még valaki figyeli ezt a fórumot.
Egy műanyag tetőhöz kérnék iránymutatást. 120x40x50es, 220 literes akváriumhoz való tetőben 2 db 30 W-os T8as fénycső van. Gondolom ez nagyon kevés egy normális növényeshez. A kérdésem az, hogy mennyire kellene ezt a tetőt felturbózni, itt olvastam, hogy a műanyag miatt korlátozottak a lehetőségek, de azért próbálkoznék valamivel.
Köszi.
 
Akkor kezdjük.
Mik a terveid az akváriummal? Tápozás, növények, szűrés, co2, talaj? A fényt csak akkor emeld 1w/l közelébe, ha már megvan az megfelelően erős szűrés és a co2 és tápozás.
110-120 w viszont kezdésnek jó lesz egy egyszerűbb táppal, közepes szűréssel, co2 nélkül. DIY topicban találsz barkácsoláshoz tippeket, műanyag tetőhöz is.
 
Harmat gyenge kezdőként szükségem lenne egy kis segítségre, ha esetleg még valaki figyeli ezt a fórumot.
Egy műanyag tetőhöz kérnék iránymutatást. 120x40x50es, 220 literes akváriumhoz való tetőben 2 db 30 W-os T8as fénycső van. Gondolom ez nagyon kevés egy normális növényeshez. A kérdésem az, hogy mennyire kellene ezt a tetőt felturbózni, itt olvastam, hogy a műanyag miatt korlátozottak a lehetőségek, de azért próbálkoznék valamivel.
Köszi.
Szia!
Esetleg 2db 55W power compakt egy 2x55W elektronikus előtéttel,vagy ha fér 4x36W 2db 2x36W előtéttel.
Nekem is 55W van 54l felett ami egy T8 18W-ast váltott de azóta durvábban tápozok és CO2 kötelezö! Ja és egy Eheim 2224 szűri az akváriumot!
 
ha esetleg még valaki figyeli ezt a fórumot
Itt mindig figyel valaki;)

120x40x50es, 220 literes akváriumhoz való tetőben 2 db 30 W-os T8as fénycső van. Gondolom ez nagyon kevés egy normális növényeshez
Kicsit kevés. Ennyi fénnyel nagyon kevés növény tartható.
A meglévő tetőbe bele lehet még erőltetni egy vagy két csövet. Ilyen megoldásokat találsz bőven a DIY topicban. De sosem lesz az igazi és melegíteni fogja a vizet is.

A jót akarsz, akkor leveszed a tetőt és fölé raksz egy ilyet:QUAD T5 2x54W 6500K + növényes lámpa most csak 22 700 Ft - Green Aqua
vagy ha komolyabban gondolod és elindulnál a High-tech irányba, akkor meg ezt:QUAD T5 4x54W 6500K + növényes + 4x MoonLed most csak 49 990 Ft - Green Aqua
 
Sziasztok!

Lecserélném az akváriumom felett a világítást.
Az eddigi 2 x T8 36W Osram 865 6500K csöveket cserélném,
2 x T5 HO 49W 865 6500K csövekre.

Ha külön szeretném kapcsolni a két csövet, akkor megfelelő-e 2 db ilyen előtét?
Helvar elektronikus előtét 1x55W
Nagyfrekvenciás elektronikus előtét 1db 55W-os 2G11 kompakt fénycső működtetéséhez

Vagy tudtok más megoldást?

Üdv. Decso
 
Sziasztok!

Szerintetek megéri beruházni kiegészítő világításként Hailea víz alatti fénycsövekre?
Természetesen nem kerülne a víz alá de gyakorlatilag barkácsolás nélkül fel lehetne szereli..
Vagy nem is érdemes ezzel foglalkozni?
Köszi!
 
Be mész egy villanyos boltba vagy egy barkács áruházba és kapsz kompletten világítást konyhaszekrény alá valót akármekkora méretben, csak egy kábel kell neki és kész. 2 csavarral bárhova felfogatod. Elektronikus előtéttel szerelt. 2500ft tól 4-5-6.000ft is vannak kb.
 
Back
Oldal tetejére